Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Komunia pragnienia

Michel Martin-Prével

Komunia pragnienia

Wydanie: Kraków 2008
ISBN: 978-83-7482-238-1
Ilość stron:  104
Oprawa: miękka
Wydawnictwo:	Espe

Sugerowana cena wydawcy: 19.90 zł Nasza cena: 18.91 zł

     Opis:

     Komunia pragnienia, inaczej zwana duchową, to zjednoczenie z obecnym w Eucharystii Jezusem Chrystusem, nie przez przyjęcie Go w sposób sakramentalny, lecz dzięki pragnieniu płynącemu z miłości i wiary. Praktykowana w konkretnych sytuacjach życiowych może okazać się bardzo owocna.

     Ta forma komunii jest uprzywilejowanym środkiem zjednoczenia z Chrystusem dla każdego, kto nie może przyjmować Najświętszego Sakramentu: dla osób w podeszłym wieku, dla chorych, którzy uczestniczą we Mszy Świętej za pośrednictwem telewizji lub radia, dla niepełnosprawnych, dla chrześcijan żyjących w miejscach, gdzie brakuje kapłanów, wreszcie dla rozwiedzionych, którzy zawarli powtórne związki małżeńskie...

     Autor tej książeczki wyjaśnia sens Komunii eucharystycznej i otwiera przed czytelnikiem perspektywę prawdziwej wolności i nadziei.      Michel Martin-Prével od 1981 r. należy do Wspólnoty Błogosławieństw. Jest wdowcem po trzydziestu dwóch latach małżeństwa i ojcem trojga dzieci. Obecnie przygotowuje się do przyjęcia święceń kapłańskich. Pełni posługę duchowego towarzyszenia małżeństwom przeżywającym trudności oraz osobom rozwiedzionym.


Tolle.pl

   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej