Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Opowieści nieba

Gianfranco Ravasi

Opowieści nieba

Wydanie: Kraków 2008
ISBN: 978-83-7580-042-5 
Ilość stron:  350
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Salwator

Sugerowana cena wydawcy: 37.90 zł Nasza cena: 34.11 zł

     Opis:

     Książka znakomicie wprowadza w świat Starego Testamentu, pozwalając nawet dość przypadkowemu czytelnikowi, który jeszcze nie nabył głębszej zażyłości ze Słowem Bożym, prześledzić główne idee zawarte na kartach ksiąg będących wspólnym dziedzictwem tradycji żydowskiej i chrześcijańskiej. Jest to rodzaj przewodnika po tym świecie, który często jest przeciętnemu katolikowi zupełnie nieznany albo też bywa przez niego błędnie rozumiany. Lektura tej książki pozwoli każdemu nie tylko odkryć piękno Pism żydowskich, ale również nie czuć się zagubionym wobec pytań i wątpliwości, jakie rodzą się czasami przy czytaniu pewnych stronic Starego Testamentu.

     Jak zwykle u Ravasiego znakomite połączenie znajomości tematyki biblijnej z ogólną erudycją (sztuka, muzyka, literatura powszechna); jasność i względna prostota języka; duża umiejętność dokonywania syntezy, przez co książka - wbrew pozorom - nie jest przegadana. Wydaje się, że może trafić do każdego czytelnika, niekoniecznie do wierzącego; nie jest napisana z "konfesyjnej" perspektywy (ukazała się we Włoszech w wydawnictwie całkowicie świeckim).

     Pisarz pozwala czytelnikowi na samodzielne przemyślenia, przedstawia wszystkie możliwości, daje wybór, a jednocześnie rozwiewa wątpliwości, obala stereotypy dotyczące Starego Testamentu, przy czym powołuje się na wiarygodne i dla katolików niepodważalne argumenty. Najnowsza książka Ravasiego przynosi oddech świeżej myśli, jest innowacyjnym spojrzeniem na nieco wytarte teologiczne szlaki.

     Pozycja Gianfranco Ravasiego nie jest przeznaczona wyłącznie dla katolików, czy też dla ludzi uprawiających teologię spontaniczną, tudzież systematyczną, zachęca do zaciekawienia się Pismem Świętym także i ludzi poszukujących. Lektura tejże książki zatem nie tylko przysporzy czytelnikowi bardzo przydatnej wiedzy, ale rozbudzi jego ciekawość, jego chęć poznawania. A takie książki warto czytać. Ravasi pisze przecież rozlegle i ciekawie o tym, co samo w sobie interesuje i ciekawi każdego człowieka.

     Świętny wstęp do przygody z Biblią. Powinien mieć na półce tę książkę każdy profesjonalnie obcujący ze Słowem Bożym (ksiądz, katecheta, ale i człowiek świecki).


Tolle.pl

   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej