Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Sztuka pewności siebie

Alan Loy McGinnis

Sztuka pewności siebie

Wydanie: Warszawa 1995
ISBN: 83-85435-36-0 
Ilość stron:  192
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Vocatio

Sugerowana cena wydawcy: 19.00 zł Nasza cena: 18.05 zł

     Opis:

     Powodzenie w przyjaźni, pracy, sporcie, miłości słowem - w każdej dziedzinie życia, zależy w ogromnej mierze od naszego wyobrażenia o sobie. W ludziach znających swoją wartość tkwi jakiś szczególny magnes przyciągający szczęście i powodzenie. Wszystko, co dobre, jakby samo wpada im w ręce, ich związki uczuciowe są trwałe, a plany życiowe kończą się na ogół sukcesem. Osoby te umieją cieszyć się przyjemnościami, które niesie każdy dzień.

     Bywają jednak ludzie, których dla odmiany spotykają same nieszczęścia i porażki. Każda ich inicjatywa kończy się niepowodzeniem, a oni sami w niepojęty sposób potrafią unicestwić najlepiej zapowiadające się zamierzenia.

     O tych właśnie sprawach traktuje książka Alana L. McGinnisa. Motto wprowadza czytelnika w zagadnienie podając 12 zasad budowania pewności siebie. Rzecz napisana, jak zwykle w przypadku tego autora, ciekawie, ze znajomością życia i psychologii, pełna trafnych spostrzeżeń.

     Recenzje książki:

Pewność siebie bez samouwielbienia

     Wyrażenie "pewność siebie" może budzić u niektórych negatywne skojarzenia, między innymi takie, jak zarozumiałość, pycha, arogancja. Oczywiście istnieje niebezpieczeństwo nadęcia swego "ja" do niebywałych rozmiarów. Tym bardziej więc trzeba odnaleźć ów złoty środek: między samouwielbieniem a fałszywą skromnością. Taką pomocą może służyć niniejsza książka "Sztuka pewności siebie".

     Autor opisuje w niej dwanaście zasad budowania pewności siebie. Przedstawia metody, rozwiązania, które mogą okazać się pomocne w wewnętrznej przemianie. Osoba, która ma niskie mniemanie o sobie, nie jest skazana do końca życia na niepowodzenia i poczucie winy. Może uwolnić się od negatywnych postaw. Nie stanie się to, rzecz jasna, z dnia na dzień, nie obędzie się bez wysiłku, ale taka zmiana jest możliwa.

     McGinnis krytykuje myślenie typu: "wystarczy wierzyć w siebie, aby osiągnąć absolutnie wszystko". Daje on realne spojrzenie - sama wiara we własne możliwości nie czyni nas wszechmocnymi. Nikt z nas nie jest doskonały, każdy ma pewne indywidualne ograniczenia. Jednak jako istoty stworzone przez Boga mamy także pewne możliwości.

     Przy opisywaniu zasad budowania pewności siebie autor podaje różne propozycje, metody, z których można wybrać coś dla siebie. Przytacza także przykłady z własnej praktyki terapeutycznej.

      W swoich przemyśleniach porusza między innymi tematy takie, jak:

  • poznanie prawdy o sobie samym
  • właściwa proporcja między pracą, zabawą, odpoczynkiem (nałóg pracy)
  • uwolnienie od cudzych oczekiwań
  • niezależność od rodziców
  • stosunek do swego ciała
  • różnice między poczuciem winy a wstydem
  • zdrowe a nieuzasadnione poczucie winy
  • znaczenie przyjaźni (nie nabieramy pewności siebie na bezludnej wyspie, ale w relacjach z innymi)
  • jak uzyskać pewność siebie bez samouwielbienia
     Wielką zaletą tej książki jest realne spojrzenie autora na człowieka: nie jesteśmy doskonali, mamy ograniczenia, ale mamy też możliwości, które warto wykorzystać. Autor zachęca: "nie bądźmy tymi, których jedynym zajęciem jest powtarzanie: Przepraszam, że żyję".


Justyna Smerecka

   

Różaniec Różaniec
abp Grzegorz Ryś
Jeśli szukasz głębokich rozważań tajemnic różańcowych, dobrze trafiłeś. Przedstawiamy Ci osobiste, oparte na słowie Bożym rozważania abp. Grzegorza Rysia. Myśli duchownego skupiają się tutaj wokół poszczególnych tajemnic czterech części Różańca.... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 (...): 25.03.2008, 22:31
 Tak... Jak można wydawać o kimś sąd...?Artykuł nawiązujący do nocy, gdy umierał Wiktor był jak rzucony kamień...
 aniela: 11.03.2008, 12:13
 reniu ... jesteś jak anioł który prowadzi nas ku dobremu . Zyczzę ci aby nigdy w twoim sercu nie zabrakło wiary, nadziei i miłosci .Aby każdy człowiek dla drugiego był człowiekiem .POKOJ I DOBRO
 megi1595: 11.03.2008, 10:24
 Boże tak Bardzo Ci dziekuję za dary z całych sił Ci dziekuje za nie....to one bedą moim drogowsakazem życia i oczywiście Ty....proszę poprowadz mnie przez te ścieżki....
 magda1595: 10.03.2008, 23:39
 proszę Panie Boże.......
 Ania: 10.03.2008, 21:46
 Nie umiem dziękować Ci Panie,bo małe są moje słowa,zechciej przyjąc moje milczenie i naucz mnie życiem dziękować,...niech te słowa wystarczą ...za wszystko
 bratek: 10.03.2008, 19:40
 Kamienie to nasze grzechy , które zbieramy do "worka" , a gdy on ciąży opróżniamy go i znów je zbieramy...Kamieniem był zasłonięty grób Pana Jezusa i nie dlatego był odsunięty , gdy Pan Jezus zmartwychwstał , bo dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych lecz by nam pokazać , że mamy serca z kamienia . To dlatego wciąż napełniamy nimi swój "worek" , ponieważ mamy je zamknięte na miłość Bożą , na miłość do Krzyża Pana Jezusa . To tam musimy pójść i zrozumieć dane nam Zbawienie , to tam trzeba nam zobaczyć skutek naszych grzechów i by tam ukrzyżować swoje serce . Odsunąć kamień , nie rzucać kamieniem , oberwać kamieniem... Wszyscy odeszli od przyprowadzonej kobiety , bo wszyscy jesteśmy grzeszni ale nie przegrani , upadamy ale mamy Sakramenty , w których Pan Jezus działa . Mamy nie oceniać innych i nie rzucać w nich kamieniami , mamy przebaczać tym co nimi może niesprawiedliwie i w nas rzucają . Pan Jezus przebaczył , rozgrzeszył kobietę ale pod warunkiem :" Idż i nie grzesz więcej " , tak jak przebaczył i wszystkim nam z Krzyża ...Z Tobą Jezu wszystko zniosę , to Ty masz Słowa życia wiecznego , to Ty dajesz mi życie , pokój duszy i prawdziwą wolność . W Tobie Jezu znajduje pocieszenie i Tobie tylko ufam , nie sobie a gdy obrywam służy to memu dobru i dobru mojej duszy . Bóg nikogo nie odrzuca a każdego kocha , szuka zagubionej owieczki aż ją odnajdzie i czeka aż sami zgodzimy się Go kochać . Kto zna Jezusa zna i Ojca , nawracajmy się każdego dnia i wierzmy w Ewangelię ! Pozdrawiam wszystkich czytających życząc mimo przeróżnych życiowych burz zawsze nadziei i wiary oraz dużo miłości od Boga i od ludzi !
 bela: 10.03.2008, 13:17
  Życzmy sobie odwagi słońca, które mimo ogromu zła tego świata, dzień po dniu wschodzi i obdarza nas blaskiem i ciepłem swych promieni.
 An: 10.03.2008, 13:10
 Kocham Pana Boga bardziej dzięki Twoim słowom Reniu :).
 ewka: 10.03.2008, 12:52
 Nic dodać ,nic ująć Droga Renato!!!Jakie to prawdziwe w Naszym życiu.Dziękuję Ci za to że jesteś i pomagasz mi odnależć się w tym co piszesz i ...
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej