Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Oskar i pani Róża

Eric-Emmanuel Schmitt

Polecamy
Oskar i pani Róża

Wydanie: 2004
ISBN: 83-240-0398-3 
Ilość stron:  78
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Znak

Nasza cena: 16.00 zł

     Opis:

     Piękna, mądra i niepozbawiona humoru opowieść o tym, jak pokonać strach, odnaleźć wiarę i nie poddać się w obliczu nieszczęścia. Ta książka da Wam siłę i nadzieję, a kto wie?, może nawet zmieni Wasze życie...

     fragment zakończenia tej książki:

     " (...) próbowałem tłumaczyć rodzicom, że życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłużyć. Ja, który mam sto lat, dobrze wiem o czym mówię. Im bardziej się człowiek starzeje, tym większym smakiem się musi wykazać, żeby docenić życie. Musi być wyrafinowany, stać się po trosze artystą. Byle kretyn umie się cieszyć życiem w wieku dziesięciu, dwudziestu lat (...)"

     Recenzje książki:

Czasem trzeba przedwcześnie wydorośleć

     To wielkie wyzwanie - recenzować książkę pana Erica Schmitta. Ja nie jestem w stanie temu wyzwaniu sprostać. Pozwólcie więc, że nazwę swą wypowiedź jedynie próbą zrecenzowania noweli "Oskar i pani Róża".

     Wiele dobrych słów napisano już do tej pory o "Oskarze..." - i słusznie - gdyż autor podejmuje bardzo trudny temat i pokazuje go z niezwykłej perspektywy.

     Pacjent oddziału pewnego szpitala dowiaduje się przypadkiem, że jego choroby nie da się wyleczyć. Do "końca" pozostało mu niewiele dni. Trudne, prawda? Ale wielu autorów już o tym pisało. Co więc powiesz na to, że akcja rozgrywa się na oddziale dziecięcym, a główny bohater jest małym chłopcem? Ma on głęboki żal do rodziców, którzy nie potrafią mu powiedzieć jak mało życia mu pozostało. Rozgoryczony sytuacją wyrzuca Bogu, że skoro On mu nie pomaga, więc pewnie nie istnieje.

     Jedyną przyjaciółką i jednocześnie jedyną osobą, z którą Oskar szczerze rozmawia, jest tajemnicza ciocia Róża. Ona też stanie się niemal jedyną towarzyszką i przewodniczką Oskara w drodze, którą zmuszony jest przebyć.

     Nie będę pisać, że książka jest wzruszająca, ani że porusza swą głębią, a zarazem prostotą, chociaż tak właśnie jest. Napiszę tylko, że odnajdzie się w niej absolutnie każdy czytelnik, bez względu na wiek, płeć czy wyznanie. Początkowo odnosi się wrażenie jakby autor pisał dla dzieci. Nic podobnego! Autor pisał do wszystkich. Dzieciom książka pomoże zrozumieć trudne sprawy, które dorośli nie do końca im wyjaśniają, a każdy dorosły i ten, który się za dorosłego uważa, wiele się od Oskarka nauczy...

     Gorąco i z serca polecam. Obiecuję, że nikt się nie rozczaruje...


Magdalena Frąckiewicz

   

Wasze komentarze:
 Magda: 03.07.2015, 22:54
 Duchu Swiety przyjdziesz pojednaj nas abysmy znowu mogli byc szczesliwa rodzina....
 grażyna: 09.11.2010, 12:26
 duchu święty moje córki stoją u progu podjęcia ważnych decyzji przydz i pokieruj nimi,powiedz co mają czynić ,pomóż im założyć szczęśliwe,katolickie rodziny,obdarz nas zdrowiemi potrzebnymi łaskami
 MARIA: 27.10.2009, 20:12
 DUCHU SW PRZYJDZ I POMÓZ W NASZYCH STRAPIENIACH
 a: 06.08.2009, 16:54
 Czekam mój Ukochany Ducu Święty aż przyjdziesz.KIERUJ MNĄ POWIERZAM CI ME ŻYCIE
 Karol: 10.01.2009, 21:01
 Duchu Święty wstąp w nas czyli we mnie i osobe na ktorej mi zalezy. Duchu Świty obdaruj nas prawdziwą miłością i pomoż nam wybaczac...
 Michał: 11.05.2008, 17:08
 KOchany Duchu Święty Ty wiesz na kim mi zależy.Jesli taka jest Twoja wola połącz nas miłoscią.Ja czekam i ufam...
 monika: 21.04.2008, 21:04
 DUCHU SWIETY PRZYJDZ DO MNIE I WESPRZYJ MNIE...WIEM ZE JESTES TU PRZY MNIE POZWOL MI CIE POZUĆ ODNALEŻC W ODCHLANI W KTOREJ SIE GUBIE!!!!!!!!
 AN: 21.04.2008, 17:57
 POZOSTAń DUCHU śWIęTY :)! MIłOśCI CZYSTEJ CHęTNIE SIę PODDAJEMY
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej