Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowny medalik

"...Do Niej, do Maryi, która jest Matką pięknej Miłości, pragnę przybliżyć szczególnie młodzież z całego świata i całego Kościoła. Ona nosi w sobie niezniszczalne znamię młodości i piękności, które nigdy nic przemijają. Pragnę i proszę, aby młodzi zbliżyli się do Niej, aby pokładali w Niej ufność, aby zawierzyli Jej życic, które jest przed nimi, aby pokochali Ją prostą i gorącą miłością serc..."
(Jan Paweł II, 2.V.1979 r.)

W dniu 27 listopada 1830 r. siostra Katarzyna Laboure nowicjuszka Sióstr Miłosierdzia w Paryżu otrzymała misję od Matki Bożej - wybić medalik z wizerunkiem Niepokalanej.

Nowicjuszka widziała w czasie modlitwy obraz przedstawiający Matkę Najświętszą Niepokalanie Poczętą, stojącą na kuli ziemskiej, opasanej splotami węża. Była ubrana w białą suknię i płaszcz srebrzyste - błękitny z welonem koloru jutrzenki. W rękach uniesionych na wysokości piersi trzymała glob ziemski. Katarzyna usłyszała głos: "kula, którą widzisz, przedstawia cały świat, a szczególnie Francję i każdą poszczególną osobę".

Katarzyna Laboure
Po chwili glob zniknął, a Matka Najświętsza wyciągnęła ręce, jakby chciała nimi objąć cały świat. Z Jej dłoni wychodziły wiązki promieni o niezwykłym blasku. Siostra usłyszała: "Promienie te są symbolem łask, które zlewam na osoby, które Mnie oto proszą. Postaraj się, by wybito Medalik na ten wzór. Osoby, które będą go nosiły, otrzymają wiele łask. Łaski szczególnie otrzymają ci, którzy nosić go będą z ufnością." Wokół Najświętszej Dziewicy utworzył się napis owalny, wypisany złotymi literami: "O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy". Dalej usłyszała obietnicę "Osoby, które pobożnie odmówią tę krótką modlitwę, cieszyć się będą wyjątkową opieką Matki Bożej".

Następnie obraz odwrócił się i na jego drugiej - stronie siostra Katarzyna zauważyła literę "M" z małym krzyżem umieszczonym powyżej, a na dole Najświętsze Serce Pana Jezusa i Matki Najświętszej. Medalik ten zasłynął jako "Cudowny Medalik", gdyż za jego przyczyną działy się i nadal dzieje się wiele cudów fizycznych i duchowych.

Propagatorem "Cudownego Medalika" był św. Maksymilian Maria Kolbe - kapłan i męczennik, założyciel Stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej." Rozszerzał on ten medalik wśród katolików i wśród niewierzących. Św. Maksymilian tak pisał na temat medalika: "Jej medalik rozdawać, gdzie się tylko da: i dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły i starszym, i młodzieży zwłaszcza, by pod Jej opieką miała dosyć sił do odparcia tylu pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach. A już tym, co do kościoła nie zaglądają, do spowiedzi boją się przyjść, z praktyk religijnych szydzą, z prawd wiary się śmieją, zagrzęźli w błoto moralne albo poza Kościołem w herezji przebywają - o tym, to już koniecznie medalik Niepokalanej ofiarować i prosić, by zechcieli go nosić, a tymczasem gorąco Niepokalaną błagać o ich nawrócenie. Wielu nawet wtedy radę znajduje, gdy kto nie chce w żaden sposób przyjąć medalika. Ot po prostu wszywają go po kryjomu do ubrania i modlą się, a Niepokalana prędzej czy później okazuje, co potrafi... Dużo jest zła na świecie, ale pamiętajmy, że Niepokalana potężniejsza i Ona zetrze głowę węża piekielnego".

Rozszerzajmy "Cudowny Medalik", gdyż mając przy sobie Niepokalaną, masz wszystko.

"...Idąc za Nią, nie schodzisz na
manowce, modląc się do Niej nie wpadasz
w rozpacz, myśląc o Niej, nie błędzisz...,
ze Jej łaską - dochodzisz..."

(św. Bernard)

Zobacz także:
[ św. Katarzyna Laboure ]


   

Wasze komentarze:
 Alicja : 14.12.2020, 23:37
 O Maryjo bez grzechu poczęta ,Niepokalana ,dziękuję za wysłuchanie moich modlitw i opiekę.
 ja: 30.09.2019, 19:24
 proszę cie o zdrowie dla Mariusza aby nasza miłość przetrwała te próbę
 Prośba : 08.02.2019, 16:44
 Matko pomóż mi
 Urszula;11.3.2018: 11.03.2018, 16:16
 Matko Przenajswietrza pomoz aby Pan Jezus zeslal laske przebaczenia dla mnie.Jezu ufam Tobie.Maryjo wysluchaj mnie prosze.
 Joanna: 13.07.2016, 21:04
 Dziękuję Ci Matko za pięknie zdaną maturę mojego syna i za to ze dostal się na wymarzone studia.Błogosław mu na dalsze lata i otaczaj swoją opieką.
 rosa: 17.05.2016, 14:33
 Matko dziękuję Ci za to co pozwoliłaś mi zobaczyć i zrozumieć jak ważne jest życie człowieka zgodne z przykazaniami Bożymi, by dostąpić zbawienia i ujrzeć Królestwo Boże ,teraz wiem i rozumiem -nie każdy może tam wejść dlatego dziękuję Ci Maryjo to czego doświadczyłam i proszę Cię o opiekę nademną i moją rodziną.ZDROWAŚ MARIO ŁASKIŚ PEŁNA MÓDL SIĘ ZA NAMI GRZESZNYMI TERAZ I W GODZINĘ ŚMIERCI NASZEJ AMEN.
 Monika: 16.03.2016, 03:19
 Najukochańsza Matko,proszę Cię z całego serca o opiekę nade mną,mężem i naszymi dziećmi.Broń nas od wszelkiego złego i wstawiaj się za nami w Niebie.Ześlij na nas swój pokój i otul swoją matczyną miłością.
 Zbyszek: 03.02.2016, 17:59
 Prosze Cie Mateczko o zdrowie dla mojej zony
 zbyzsek: 03.02.2016, 17:49
 Maryjo Matko Boga i ludzi modl sie za nami


 maciej: 23.12.2015, 21:47
 cudowny medalik jest darem od maryji ..a dar trzeba uszanować ..szanować to znaczy nosić godnie wystrzegać się grzechów ..często modlić się.. zwłaszcza modlitwom z medalika o maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami którzy do ciebie sie uciekamy
 Marcin: 20.11.2015, 03:34
 Matko Boża proszę Cię o łaskę wiary dla mojej żony a mnie pomóż być dobrym mężem i ojcem.
 Aleksander : 15.11.2015, 14:40
 od złego bron mnie Pani
 jadwiga: 26.07.2015, 16:00
 matuchno przenajswietrza ratuj moja rodzine i miej ja wswojej opiece
 Marzena: 25.06.2015, 11:13
 O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy. Proszę wspomóż moje małżeństwo i całą rodzinę. obdarz nas potrzebnymi łaskami, chroń przed złem. Kocham Cię Maryjo Niepokalana.
 krzysiek, jan: 23.06.2015, 18:46
 Noszę ten medalik w kieszeni spodni. Nie zasługuję by nosić go na szyi ale bardzo bym chciał go kiedyś założyć i już nie zdejmować. O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy!
 Sylwia: 19.02.2015, 21:58
 Matko proszę Cię. O zdrowie dla całej mojej rodziny, o uzdrowienie dla mojej mamusi . Spraw żeby nasze dzieci i nas nie nękały straszne i ciężkie choroby,abyśmy z mężem się kochali i nie kłócili, żebyśmy byli cierpliwi i dobrzy dla siebie i innych ludzi. Mniej w opiece Klaudie i jej córeczkę. Pomóż jej urodzić i daj jej siłę w macierzyństwie.Amen
 Małgorzata: 07.12.2014, 20:38
 Błagam Maryjo o uzdrowienie mojego maleńkiego wnuczka Kubusia, o nawrócenie córki Katarzyny, jej narzeczonego Jarosława i potrzebne łaski dla całej rodziny. Błagam, by moja córka Magdalena nawiązała ze mną kontakt i została uzdrowiona z bardzo ciężkiej choroby.
 Luiza: 22.11.2014, 19:22
 Matko, pomóż mojej córce, Maciejowi i mi. Ulecz nas.
 monika: 07.08.2014, 11:28
 Matuchno Najmilsza proszę ciebie o łaskę nawrócenia Mariana do Miłosiernego Serca Jezusa
 monika: 24.06.2014, 18:01
  Maryjo proszę o cud macierzyństwa.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do św. Franciszka BorgiaszaModlitwa do św. Franciszka Borgiasza

Pius XI - Papież trzech jubileuszyPius XI - Papież trzech jubileuszy

Bóg Ojciec, który mieszka w nasBóg Ojciec, który mieszka w nas

Kto nie miał psa nie był kochany i nie umie kochać"Kto nie miał psa nie był kochany i nie umie kochać"

Starożytne przekłady z septuagintyStarożytne przekłady z septuaginty

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej