Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa o dary Ducha Świętego


     Duchu Święty, proszę o dar rozumu, który ułatwi mi wniknięcie w prawdy wiary, da pewność o ich prawdziwości i ożywi mą wiarę. Ten dar pomoże mi poznać prawdy objawione zawarte w Piśmie Świętym, w Tradycji i nauczaniu Kościoła, abym mógł dostosować do nich swe życie.

     Proszę o dar rady, o praktyczną intuicję, która pomoże mi w podjęciu dobrych, rozważnych decyzji w życiu, aby podobały się one Bogu. Proszę o dar umiejętności, który pozwoli mi odróżnić prawdę od kłamstwa, fałszu. To dzięki niej będę mógł należycie oceniać wartość rzeczy stworzonych i widzieć w nich odblask dobroci Boga i Jego miłość. Proszę o dar mądrości. On ułatwi mi poznanie Boga w mej duszy, bo jest wyczuciem wielkości i świętości Bożej. Wtedy będę ogarnięty pokojem i radością i będę uwielbiał Boga.      Proszę o dar męstwa. Niech on umacnia mnie w cierpliwym znoszeniu trudności w Imię Boże. Niech dodaje mi sity, pewności zwycięstwa nawet w najtrudniejszych sprawach. Niech umacnia mą wiarę, mimo powstałych przeciwności.

     Proszę o dar pobożności, bym umiat czcić Boga ze wszystkich sit i z catego serca jako najlepszego Ojca i Stwórcę wszystkiego. Proszę o dar bojaźni, to jest o taką postawę miłości względem Boga, która Go pojmuje nie jako surowego Sędziego, ale miłującego Ojca. Chcę być posłuszny względem Niego, Jemu wszystko poddać i ze względu na Niego unikać grzechu. Amen.Modlitwa o dary Ducha Świętego   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej