Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Blondynka i fanatyk

Większość opiniotwórczych ośrodków i sił politycznych w Europie wciąż struga wariata. Chodzi mi o reakcję, a raczej jej brak, na trwające od dwóch miesięcy prześladowania chrześcijan w Indiach, w stanie Orisa. Tymczasem indyjscy biskupi wołają, że groźby pozbawienia życia zmusiły chrześcijan do ucieczki do lasu lub życia w nieludzkich warunkach w obozach dla uchodźców. Końca tej gehenny nie widać. Dlatego - choć "Idziemy" nie raz o sprawie pisało - warto do niej powracać.

W osłupienie wprawił mnie pewien profesor, znawca Indii, który zagadnięty o przyczyny prześladowań wierzących w Chrystusa, stwierdził mnie więcej tak: "No! Ale proszę sobie wyobrazić, że w Częstochowie hindusi budują jakąś swoją świątynię. Czy bojówki Radia Maryja nie przystąpiłyby do ataku?" I to nie był wcale kiepski żart! Oto setki chrześcijan zostało zamordowanych, tysiące wygnanych, dziesiątki kościołów spalonych, a szanowny profesor reaguje na to opowiadaniem bredni, że nie ma co ostro krytykować fundamentalistów hinduskich, bo armia Rydzyka też byłaby zdolna do podobnych działań.

W tej sytuacji nie dziwi, że głupiego udają hinduskie władze, w tym policja. W sierpniu hinduistyczni fanatycy napadli siostrę zakonną Meena Barwa i ks. Thomasa Chellana, pracujących w tym samym ośrodku duszpasterskim. Zakonnica i ksiądz zostali pobici, a następnie rozebrani do naga i wleczeni przez wioskę. Na koniec zakonnicę brutalnie zgwałcono. Dziś zakonnica oskarża policję o współpracę z fanatycznymi przestępcami. A władze lokalne czynią wszelkie wysiłki, by sprawie ukręcić łeb.

W Wietnamie też trwają antykatolickie represje. Najpierw była nagonka w mediach, a teraz przygotowywane są pokazowe procesy wiernych, którzy w Hanoi, w dzielnicy Thai Ha, domagali się zwrotu terenów należących do ich parafii. Czytając tyleż nierzetelne, co agresywne teksty w polskiej prasie na temat rekompensat dla Kościoła za zagrabione przez komunę dobra, zastanawiam się, czy ich autorzy nie mogliby wspomóc propagandowo komunistycznej partii wietnamskiej.

Chrześcijanie są też wypędzani z Iraku. Ponad 2200 rodzin chrześcijańskich opuściło niedawno Mosul, miasto w północnej części tego kraju. Wcześniej otrzymywali listy i telefony grożące im śmiercią, jeśli nie opuszczą miasta. W Syrii przebywa już 1,2 miliona chrześcijańskich uchodźców, którzy w ostatnich latach uciekli z Iraku. Tymczasem ONZ, ustami rzecznika Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców, stwierdziło, że nie wiadomo, kto wypędza chrześcijan z Iraku. Jasne! Tak jak nie wiadomo, kto dokonał mordu w Katyniu.

Jak na to wszystko reagują "postępowe" siły w Europie? Otóż "postępowe" siły nie organizują manifestacji w obronie prześladowanych chrześcijan. Wręcz przeciwnie! Np. w porcie Walencji feministki urządziły manifestację popierającą obecność statku aborcyjnego holenderskiej organizacji "Kobiety na falach". Przy okazji "postępowe" kobiety rozdawały ulotki z rysunkiem przedstawiającym palący się kościół oraz napisem: "Jedyny kościół, który oświeca, to ten, który płonie. Miej swój wkład!". Tak oto aborcyjny feminizm połączył swe siły z fundamentalistami hinduskimi. Toż to doskonały temat na film. Ostatnia scena: feministka-blondynka i fanatyk-brunet całują się namiętnie na tle płonącego kościoła.

W tym też czasie brytyjscy ateiści rozpoczęli kampanię, w której zachęcają do "nieprzejmowania się religijnymi hasłami, które straszą niechrześcijan piekłem i potępieniem". Nie wiem, czy mordowani, bici i wypędzani chrześcijanie straszą swych prześladowców niechrześcijan piekłem. Wiem natomiast, że niezmordowany ateista-oszołom Richard Dawkins, autor książki "Bóg urojony", przeznaczył na tę kampanię 5,5 tys. funtów. Nie przyszło mu oczywiście do głowy, że może lepiej byłoby przeznaczyć tę kasę na pomoc chrześcijańskim uchodźcom w Indiach.

Dariusz Kowalczyk SJ

Tekst pochodzi z Tygodnika
Warszawsko-Praskiego "Idziemy"
Idziemy, 2 listopada 2008


   

Wasze komentarze:
 on: 08.12.2008, 18:37
 widzisz to czy ty zrozumiesz to nie ma co do tego watpliwosci twoja glupota nie zna granic przeczytalem tu troche artykolow od dluzszego c czasu i takiego prostaka jescze nie spotkalem.uwazaj jak sie zwracasz do innych diabel widze w ciebie wstapil i nie moze wyjsc co tu wogole robisz.jehowy czy inne diabelstwo... jesteś jak niegroźny wirus,- który nocą krąży po katolickich stronach...--wspolczuje twoim rodzica ze wychowali takiego syna ,badz corke ale to nie ich wina...
 Bez obrazy : 03.12.2008, 21:14
 Do kom.(on: 01.12.2008, 03:15) Dla mnie twój komentarz to "... komentarz ślepca o sokolim wzroku...", jesteś jak niegroźny wirus,- który nocą krąży po katolickich stronach. Życzę wytrwałości, a wolą PANA będzie czy zrozumiesz. Nie obraź się ale co powiesz na takie mądrości. Może za ostro, - przepraszam!!!
 on: 01.12.2008, 03:15
 "...stwierdziło, że nie wiadomo, kto wypędza chrześcijan z Iraku. Jasne! Tak jak nie wiadomo, kto dokonał mordu w Katyniu..."jak nie bylo tam polakow to nikt chrzescijan z tamtad nie wypedzal wiec jesli jest to takie jasne i jest chodz jedna madra osoba tutaj to niech mi odpowie kto ich wypedza i dlaczego.... Ps.calkiem niedawno na adonai byl artykol o tym...
 Krulik: 30.11.2008, 15:27
 To jest szaleństwo.. Koniec jest bliski, słowa się wypełniają..
(1)


Autor

Treść

Nowości

Cel życiaWierzyć nie rozumiejąc Tyś przy poczęciu ogniem miłości pałała...Tyś przy poczęciu ogniem miłości pałała...

Historia i tradycja modlitwy Pod Twoją obronęHistoria i tradycja modlitwy "Pod Twoją obronę"

Początki kościoła katolickiego na BiałorusiPoczątki kościoła katolickiego na Białorusi

Streszczenie encykliki Fides et ratio (Wiara i rozum)Streszczenie encykliki Fides et ratio (Wiara i rozum)

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej