Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nagrody "Złotej Muszli"

Główna nagroda

Nagrodę Złotej Muszli za największą Bzdurę Roku 2001 przyznano sejmikowi wojewódzkiemu w Białymstoku za przystąpienie do konferencji peryferyjnych regionów nadmorskich. Decyzja samorządowców stanowi pionierskie połączenie unijnych aspiracji naszego kraju z odwieczną ideą Polski od morza do morza - uważają jurorzy konkursu.

Konferencja peryferyjnych regionów nadmorskich to organizacja portugalska. Zrzesza 144 ubogie regiony, leżące nad brzegami Morza Bałtyckiego, Czarnego i Śródziemnego, m.in. z Rumunii, Litwy, Łotwy i Rosji. Jak twierdzą organizatorzy konkursu, na pomysł włączenia Podlasia w skład konferencji wpadł marszałek woj. podlaskiego podczas wizyty w Portugalii. Samorządowcy argumentowali, że wprawdzie Białystok nie leży nad morzem (do Gdańska jest ok. 380 km), ale na pewno jest peryferyjny, a przynależność do nadmorskiej organizacji stworzy Podlasiu możliwość lobbingu.

Za bycie regionem nadmorskim Podlasie będzie musiało jednak płacić rocznie ponad 17 tys. zł składki - mówił Paweł Jędras, redaktor naczelny Gazety Wyborczej w Łodzi, członek kapituły konkursu. Dodał, że nieoficjalnie wiadomo, iż Podlasie będzie mogło też z tytułu bycia w konferencji czerpać i profity. Wysokość dotacji uzależniona jest jednak od... długości linii brzegowej.

Wyróżnienia

 • Komendę Miejską Policji w Częstochowie za umieszczenie szyfrowego zamka w drzwiach budynku od razu z kartką, na której podano kombinację cyfr dla zapominalskich funkcjonariuszy.

 • Dyrekcję VII Gimnazjum w Rzeszowie za to, że ponad tysiącowi uczniów płci obojga udostępniła tylko jedną toaletę ze względu na konieczność wyeliminowania palenia papierosów przez 12 uczniów, których przyłapano na paleniu.

 • Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Opolu, które surowo potępiło rolnika, który trzymał jałówki na mrozie, choć okazało się, że jest to specjalna rasa kanadyjska odporna na zimno, a rolnik za hodowlę mrozoodpornych krów dostaje nagrody i dyplomy, także zagraniczne.

 • Szpital im. Madurowicza w Łodzi za pierwszy i jak dotychczas jedyny przypadek przyjęcia pacjenta na leczenie pod warunkiem, że przyjdzie on z własnym łóżkiem.

     

  Wasze komentarze:
   kolczaty7: 25.11.2009, 19:18
   Naprawde niezłe xP
  (1)


  Autor

  Treść  Poprzedni[ Powrót ]Następny
 •  
  [ Strona główna ]


  Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

  © 2001-2020 Pomoc Duchowa
  Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej