Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Zrozumieć kobietę

     Mężczyzna spaceruje kalifornijską plażą pogrążony w głębokiej modlitwie. Nagle przemówił głośno:

     - "Panie Boże spełnij jedno moje życzenie"

     I usłyszał głos Boga:

     - "Ponieważ zawsze chodziłeś moimi drogami spełnię twoje życzenie".

     Mężczyzna poprosił:

     - "Zbuduj dla mnie most na Hawaje żebym mógł tam jeździć samochodem, kiedy tylko zechce".

     Bóg odpowiedział:

     - "Twoje życzenie jest bardzo materialistyczne. Pomyśl logicznie, jak wielkich nakładów wymaga takie przedsięwzięcie. Ile betonu, stali. Rzecz jasna mogę to zrobić, ale trudno znaleźć usprawiedliwienie dla takiej prośby. Może wymyśliłbyś inne życzenie, które bardziej oddałoby mi chwalę.

     Mężczyzna długo się zastanawiał i w końcu odrzekł:

     - "Dobrze Panie Boże, w takim razie chciałbym być w stanie zrozumieć kobiety. Chciałbym, wiedzieć, co one czują, w głębi duszy, co myślą, kiedy nie odzywają się do mnie albo, kiedy płaczą. O co tak naprawdę im chodzi, kiedy na moje pytanie - o ci jest? - odpowiadają - a nic. I chciałbym wiedzieć, jak mogę uczynić kobietę naprawdę szczęśliwą".

     Po kilku minutach ciszy Bóg odpowiedział:

     - "Chcesz dwa, czy cztery pasy ruchu na tym moście?"


   

Wasze komentarze:
 Anka: 07.09.2018, 10:31
 Patrząc ze swojej perspektywy - chciałabym zrozumieć mężczyzn, o co im w głębi duszy chodzi. Zupełnie nie znam się na męskiej psychice. Dlaczego facet potrafi zamilknąć na długi czas a potem jakby nigdy nic znowu się odezwać? Dlaczego facet niby okazuje zainteresowanie, a nie wykazuje inicjatywy by się spotykać? Przecież tylko tak - przez bezpośrednie spotkania się można się poznać, a nie przez pisane sms-y czy przez testy psychologiczne. Nawet spotkanie w kawiarni nie wiele pozwala się poznać, o wiele lepiej poznaje się drugą osobę podczas wspólnej aktywności, np. wspólnej pracy, podczas wycieczki, zwiedzania, chodzeniu po górach itd. itp. Dlaczego facet nie chce kobiecego wsparcia, porady życiowej? Dlaczego facet musi popisywać się swoją erudycją i milknie gdy okazuje się, że można ze mną porozmawiać o Einsteinie ? (w LO bardzo lubiłam fizykę). Dlaczego facet nie traktuje mnie jak CZŁOWIEKA równego sobie tylko jak "istotę mniejszą i słabszą" , która powinna być "słodka i wiotka", a nie uznaje by kobieta była "rozważna i romantyczna"? Dlaczego facet gdy okazuję nim zainteresowanie i chcę go poznać, dowiedzieć się co mu w duszy gra - uważa mnie za wścibską, jak kogoś kto chce go "upolować" jak ofiarę, jak kogoś kto chce zrobić sobie z niego niewolnika, jak kogoś kto chce go zmieniać? Dlaczego ??? Wychodzi na to, że gdybym to ja była bohaterką tego dowcipu, to na tym moście było by po min. sześc pasów ruchów w każdą stronę.
 Anka: 07.09.2018, 10:14
 Bardzo szowinistyczne. Kobieta tak jak mężczyzna to po prostu człowiek, który potrzebuje tak samo jak mężczyzna zrozumienia. Cierpię przez faceta, który uważał, że zna mnie lepiej niż ja samą siebie. Zamiast patrzeć na to jaka jestem - porównywał mnie do zachowań innych kobiet, które kiedyś poznał (o każdej wypowiadał się w samych negatywach), przypisując mi jakiś typ osoby (bo łatwiej zrobić statystykę). Poczułam się jak jedna z wielu, a nie ktoś wyjątkowy dla niego. Poczułam się potraktowana jak obiekt badań psychologicznych (facet interesuje się psychologią). Czy to takie trudne jest do zrozumienia, że ja, kobieta potrzebuję partnera, który będzie przyjacielem a jak dla niego będę przyjaciółką? Relacji gdzie będzie wzajemne wsparcie? A nie relacji, w której to tylko mężczyzna ma być oparciem, a kobieta ma być tą słabą istotą, nieporadną życiowo? Gdy każdy będzie wyraźnie mówił o tym czego potrzebuje?
 hi: 28.07.2016, 20:38
 jakiez to prawdziwe
 grzesiekkkkkk: 02.02.2014, 16:54
 najpierw trzeba pożądnie kobietę rozkochac w sobie a później możesz robić co chcesz bo nie odejdzie tak łatwo:)
 boztom: 27.03.2013, 20:20
 Kobiety nie należy rozumieć ani zrozumieć tylko po prostu ją kochać. Ot i cała filozofia
 wiki: 05.10.2010, 14:53
 wyjebiście zajebiste teksty
 grzegorzG: 13.09.2010, 20:40
 Święta prawda łatwiej wybudować most niż zrozumieć Kobiety;P
 Anetta: 17.06.2010, 14:30
 A ja bym np. chciała wiedzieć jak uczynić szczęśliwym mężczyznę...
 cu_kier: 12.06.2010, 19:01
 @sk, zgadza się , tzw. śmiech przez łzy.


 sk: 12.11.2009, 10:41
 smutna prawda
 :-): 08.10.2009, 20:55
 To jest OKROPNE. Dowcip bardzo śmieszny, ale prawda w nim "objawiona" jest bardzo przykra. Szczególnie że jako kobieta, gdybym poprosiła o umiejętność zrozumienia samej siebie, pewnie też bym została zapytana, czy dwupasmówka mi wystarcz;-)
 naj nadgob: 21.07.2009, 18:55
 to jest coś wspaniałego ,kocham tego kogoś za prawdziwość tych słów
 luki: 21.05.2009, 02:21
 hehehe zajebiste pierwszy raz to czytalem
 Garcia: 12.04.2009, 00:10
 hehe:)dobre dobre:)
 y: 09.04.2009, 11:30
 dobre dobre
(1)


Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej