Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dajcie nam Prawdę!

     Wielu jest tych, którzy szukają Prawdy przez całe swe życie, a nie udaje się im jej znaleźć. Wydają się szaleńcami, którzy pragną ujrzeć wszystko, a trzymają tablice z brązu na oczach i idą po omacku, jakby w konwulsjach. I tak coraz bardziej oddalają się od Prawdy albo ją ukrywają, przewracają na nią rzeczy, które podczas szalonego poszukiwania przesuwają i potrącają. Nie może się im przydarzyć nic innego, szukają bowiem Prawdy tam, gdzie jej być nie może.

     Dla znalezienia Prawdy trzeba połączyć inteligencję, oraz miłość i trzeba patrzeć na rzeczy nie tylko oczyma mądrymi, lecz - dobrymi, bo dobroć ma więcej wartości niż mądrość. Kto kocha, zawsze znajdzie drogę ku Prawdzie. Kochać nie oznacza doznawać przyjemności w ciele i przez ciało. To nie jest miłość, lecz zmysłowość. Miłość jest uczuciem duszy do duszy, sfery wyższej wobec sfery wyższej. (...)

     To co nie jest tym, o czym mówię, nie jest miłością, lecz występkiem. Nie wznosi on, lecz poniża; nie prowadzi ku Światłu, lecz ku ciemnościom, nie ku gwiazdom, lecz - ku błotu. Kochać niewiastę, aby umieć kochać bliźniego... Kochać bliźniego, ażeby umieć kochać Boga. Oto droga do znalezienia Prawdy. Prawda jest tutaj, o ludzie szukający jej. Prawda to Bóg. To klucz do zrozumienia nauki.

     Jest tylko jedna doktryna bezbłędna: Boża. Jakże człowiek może odpowiedzieć na swoje "dlaczego", jeśli nie wierzy w Boga, który mu udziela odpowiedzi? Któż może odsłonić choćby tajemnice stworzenia, jeśli nie Najwyższy Sprawca, który powołał do istnienia całe to stworzenie? (...)

     Tak, ziemia, ta ziemia zielona i ukwiecona, owoce pęczniejące na drzewach, rozmnażające się ptaki, prądy wiatru rozpraszające obłoki, to słońce, które nie myli się w swym wschodzeniu od wieków i tysiącleci, to wszystko mówi o Bogu, wszystko wyjaśnia Boga, wszystko ujawnia i odkrywa Boga. Jeśli nauka nie opiera się na Bogu, staje się błędem: nie wznosi, lecz poniża. Wiedza nie jest zepsuciem, jest religią. Kto poznaje w Bogu, nie upada, ma bowiem poczucie swej godności i wierzy w swą wieczną przyszłość. Trzeba jednak szukać Boga rzeczywistego. Nie zjaw, które nie są bogami, lecz majaczeniem ludzi, ogarniętych jeszcze opaskami duchowej niewiedzy, dla których nie ma cienia wiedzy w ich religii ani cienia prawdy w ich wierze.

     Każdy wiek jest dobry, by stać się mędrcem. (...) Wystarczy dobra wola, żeby odnaleźć Prawdę. Wcześniej czy później ona pozwala się odkryć. Gdy jednak zostaje odnaleziona, biada temu, kto za nią nie idzie, naśladując upartych Izraelitów. (...)

     Ja nie odrzucam tych, którzy się nawracają spośród dzieci Izraela, i tak samo nie odrzuca bałwochwalców wierzących w to, co im dano do wierzenia, ale którzy w środku, w swoim wnętrzu, mówią jęcząc: "Dajcie nam Prawdę!"

wg. objawień Marii Valtorty


   

Wasze komentarze:
 Halina: 30.11.2019, 08:25
 Jezu Ty się tym zajmij. Jezu ufam Tobie. Dziękuję Ci Jezu.
 ja: 29.11.2019, 09:55
 JEZU UFAM TOBIE
 ja: 28.11.2019, 16:48
 JEZU Ty się tym zajmij już do końca.Bogosław mojej rodzinie.Wybacz mi to co zawiniłam.
 ja: 27.11.2019, 12:03
 Jezu ufam Tobie
 💗 : 26.09.2015, 22:28
 Wierzę Ci Człowieku
 człowiek: 06.05.2009, 09:07
 Tylu świętych PAN BÓG podarował ziemi,tyle cudów uczynił ,a my! co my podarowaliśmy naszemu STWÓRCY,ile razy nasze serca pogardziły miłością zesłaną z nieba,jak często zamykamy oczy aby nie zobaczyć prawdy.Prawda o BOGU zakopana jest w naszym sercu,wystarczy tylko wyrzucić z naszego serca,pychę ,egoizm i wszystko zło,a wtedy zobaczymy jak blisko nas jest prawda o BOGU,zobaczymy jak kochany jest nasz STWÓRCA i proszę mi wierzyć PAN BÓG nie ukrył się przed człowiekiem to człowiek nie chcę Go zobaczyć,bo lepiej się żyje bez BOGA,można robić różne złe rzeczy,ale jak długo ,przecież życie nie jest wieczne i nie jest nam dane po to abyśmy zabiegali o dobro naszego ciała,ale o dobro naszej duszy dbajmy ,bo tylko nasza dusza będzie mogła wejść do Królestwa Niebieskiego i żyć blisko Najwspanialszego Stwórcy.
(1)


Autor

Treść

Nowości

Akt strzelisty w chorobieAkt strzelisty w chorobie

Akt żaluAkt żalu

Maryja - zwierciadło czystościMaryja - zwierciadło czystości

Św. Józef - opiekun ZbawicielaŚw. Józef - opiekun Zbawiciela

Nieczystość jest zawsze związana z biedą i bólemNieczystość jest zawsze związana z biedą i bólem

Najbardziej popularne

Życzenia dla BabciŻyczenia dla Babci

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Wyznanie wiary - CredoWyznanie wiary - Credo

Psalm 51Psalm 51

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej