Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Potop w pytaniach i odpowiedziach

POTOP

Minęło wiele lat od czasów Kaina i Abla. Na ziemi było coraz więcej ludzi. Byli oni jednak źli, nie kochali się wzajemnie, obrażali Pana Boga grzechami i zapominali o Bogu.

Pan Bóg długo czekał na poprawę grzeszników, ale ludzie nie poprawili się. Wtedy Pan Bóg postanowił ich ukarać potopem.

Wśród złych ludzi żył człowiek dobry, imieniem Noe. I Pan Bóg polecił Noemu zbudować arkę czyli duży okręt z drzewa. Kiedy już arka była gotowa, Noe wszedł do niej z rodziną i zabrał także zwierzęta.

Wówczas Pan Bóg zesłał ulewny deszcz, który padał czterdzieści dni i czterdzieści nocy. Woda podnosiła się coraz wyżej i wreszcie wszyscy ludzie utonęli. Ocalał tylko Noe z rodziną i zwierzętami, ponieważ byli w arce.

Kiedy woda opadła, Noe wyszedł z arki, zbudował ołtarz i złożył Panu Bogu ofiarę dziękczynną za ocalenie. - My także powinniśmy dziękować Bogu za wszystkie dobrodziejstwa otrzymane od Niego. Pan Bóg jest sprawiedliwy i karze za każdy grzech już tu na ziemi albo po śmierci. Natomiast za dobre uczynki Bóg wynagradza.

Pytania i odpowiedzi:

Dlaczego Pan Bóg ukarał ludzi potopem, a Noego ocalił?

Pan Bóg ukarał ludzi potopem, a Noego ocalił dlatego, ponieważ Bóg jest sprawiedliwy, który za dobre wynagradza, a za złe karze.

dr. Joannes Sosssalla


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej