Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Pan Jezus odpuszcza grzechy w pytaniach i odpowiedziach

PAN JEZUS ODPUSZCZA GRZECHY

Pewnego razu przyszedł Pan Jezus do miasteczka Kafarnaum i zatrzymał się w jednym domu. Zaraz ludzie dowiedzieli się o tym i przyszli, aby słuchać Jego nauk. Kiedy Pan Jezus nauczał, czterech ludzi przyniosło na noszach człowieka sparaliżowanego, bo chcieli, aby go uzdrowił. Wtedy Pan Jezus powiedział do sparaliżowanego: "Ufaj synu, odpuszczają ci się grzechy twoje". Niektórzy słysząc to myśleli, że Pan Jezus bluźni, bo przecież tylko Bóg może odpuszczać grzechy.

Pan Jezus przejrzał ich myśli i powiedział: "Żebyście wiedzieli, że Syn Człowieczy ma na ziemi moc odpuszczania grzechów", rzekł do sparaliżowanego: "Wstań, weźmij łoże twoje, a idź do domu". I w tej chwili chory został uzdrowiony, a wszystkich obecnych ogarnęło zdumienie.

Pan Jezus jako prawdziwy Bóg mógł nie tylko uzdrawiać chorych, ale także odpuszczać grzechy. Grzech jest chorobą duszy i jest większym nieszczęściem niż choroba ciała. Gdyby człowiek umarł w grzechu ciężkim, to dusza jego poszłaby do piekła.

I często Pan Jezus odpuszczał grzechy ludziom, jeśli za grzechy swoje żałowali i chcieli się poprawić. Później Pan Jezus dał władzę odpuszczania grzechów Apostołom i ich następcom: biskupom i kapłanom.

Pytania i odpowiedzi:

Dlaczego Pan Bóg mógł sparaliżowanemu odpuścić grzechy?

Pan Jezus mógł sparaliżowanemu odpuścić grzechy dlatego, ponieważ jest prawdziwym Bogiem.

dr. Joannes Sosssalla


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej