Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Matka Boża pociesza chorych i smutnych

     Serdeczna Matko, Opiekunko ludzi,
     Niech Cię płacz sierot do litości wzbudzi.
     Wygnańcy Ewy do Ciebie wołamy:
     Zlituj się, zlituj, niech się nie tułamy.

     Czy pomyślałeś kiedy o tym, że wokoło ciebie żyje dużo smutnych ludzi ? Ale cierpią nie tylko starsi. Płaczą i dzieci, kiedy je spotyka krzywda, albo np. są chore i nie mogą się poruszać ani bawić. Płaczą dzieci sieroty, kiedy im zabraknie mamusi lub tatusia. Wtedy jest im tak źle i smutno! Matka Boża ociera łzy i pociesza wszystkich biednych i opuszczonych.

     Witaj Królowo! Matko Miłosierdzia - życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj! Do Ciebie wołamy wygnańcy, synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i plącząc na tym łez padole. Przeto, Orędowniczko nasża, tniłosierne oczy Twoje na nas zwróć. A Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. 0 łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo!

     Do kogóż wzdychać mamy nędzne dziatki,
     Tylko do Ciebie, ukochanej Matki,
     U której serce otwarte każdemu,
     A osobliwie nędzą strapionemu.
ks. dr Stefan Prus


   


Pamięć i tożsamość Pamięć i tożsamość
Jan Paweł II
Tematem książki jest człowiek zanurzony w historii, stający wobec zła XX wieku i szukający swej tożsamości w spotkaniu z Bogiem. Papież zastanawia się nad takimi pojęciami jak "naród", "ojczyzna", "Europa", zwracając uwagę m.in. na te elementy polskiego dziedzictwa, które mają wymiar uniwersalny... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 ewa : 23.11.2017, 11:55
 Maryjo , Ukochana Matko , Ty wiesz , że każdy człowiek potrzebuje matki bo bez matki to jakby bez powietrza , nie ma czym oddychać , człowiek się dusi ... . Potrzebuje tej matki ziemskiej , rodzonej ależ o ile bardziej potrzebuje Ciebie , Najczulszej i Najmądrzejszej z matek .Ty potrafisz złagodzić każdy ból , każde cierpienie Swoja czułą Miłością .Nikt tak nie jest w stanie zrozumieć tego , co dzieje się duszy ludzkiej ...jak Ty Matko . Świat potrzebuje Matki , Która otrze łzę i pocieszy , ukryje w Swoim Sercu i da Nadzieję , podniesie na duchu ... . Maryjo ...bądź z nami , bądź nam Matką po wszystkie dni ...aż do skończenia świata .
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej