Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Opowieści na dobranoc

     W najnowszym filmie wyprodukowanym w wytwórni Disneya główną rolę gra znany komik i producent Adam Sandler. Aktor ten, sprawny parodysta, wyspecjalizował się w rolach komicznych postaci przeróżnych nieudaczników i pechowców. Niektórzy krytycy zarzucają mu pewien komediowy prymitywizm i gagową sztampę. Sandler ma jednak swoich zwolenników i dlatego może liczyć na sukcesy kasowe. W "Opowieści na dobranoc" po raz pierwszy wystąpił w filmie familijnym. Niedawno został ojcem i chciał nakręcić utwór, który mogłoby obejrzeć jego dziecko. Taką możliwość dawała wytwórnia Disneya, od lat specjalizująca się w produkcji obrazów dla dzieci i młodzieży.

     W "Opowieściach na dobranoc" Sandler gra pracownika hotelu, który kiedyś był własnością jego ojca. Nowy właściciel nie dotrzymał danego ojcu słowa i nie mianował go dyrektorem. Skeeter pracuje więc jako "złota rączka od wszystkiego" i opiekuje się dwójką uroczych dzieci swojej siostry. W wyobraźni przeżywa z dziećmi i świnką morską Bugsy przygody w kosmosie, czasach starożytnych, średniowiecznych i na Dzikim Zachodzie. Jako bohater rodem ze znanych filmów chroni dzieci przed niebezpieczeństwami i walczy o uzyskanie obiecanego stanowiska. Z czasem przeżywane razem z dziećmi opowieści do poduszki zaczynają nakładać się na rzeczywiste wydarzenia i kierunkować je w pożądanym dla bohatera kierunku. Świat fantastyczny i rzeczywisty przenikają się tu w końcu do tego stopnia, że - jak bywa w filmach Disneya - w konsekwencji samo życie staje się baśnią z pozytywnym przesłaniem i afirmacją rodziny. Film ten jest więc mieszanką fantastycznego kina familijnego z gagową komedią obyczajową. Dobry na rodzinną wyprawę w czasie ferii.

     "Opowieści na dobranoc" ("Bedtime Stories"), USA, 2008. Reżyseria - Adam Shankman. Wykonawcy: Adam Sandler, Keri Russell, Courtney Cox i inni. Dystrybucja - Forum Film Poland.


Kamila Szymańczyk


Tekst pochodzi z Tygodnika
Warszawsko-Praskiego "Idziemy"

1 luty 2009
   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej