Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Opowieści na dobranoc

     W najnowszym filmie wyprodukowanym w wytwórni Disneya główną rolę gra znany komik i producent Adam Sandler. Aktor ten, sprawny parodysta, wyspecjalizował się w rolach komicznych postaci przeróżnych nieudaczników i pechowców. Niektórzy krytycy zarzucają mu pewien komediowy prymitywizm i gagową sztampę. Sandler ma jednak swoich zwolenników i dlatego może liczyć na sukcesy kasowe. W "Opowieści na dobranoc" po raz pierwszy wystąpił w filmie familijnym. Niedawno został ojcem i chciał nakręcić utwór, który mogłoby obejrzeć jego dziecko. Taką możliwość dawała wytwórnia Disneya, od lat specjalizująca się w produkcji obrazów dla dzieci i młodzieży.

     W "Opowieściach na dobranoc" Sandler gra pracownika hotelu, który kiedyś był własnością jego ojca. Nowy właściciel nie dotrzymał danego ojcu słowa i nie mianował go dyrektorem. Skeeter pracuje więc jako "złota rączka od wszystkiego" i opiekuje się dwójką uroczych dzieci swojej siostry. W wyobraźni przeżywa z dziećmi i świnką morską Bugsy przygody w kosmosie, czasach starożytnych, średniowiecznych i na Dzikim Zachodzie. Jako bohater rodem ze znanych filmów chroni dzieci przed niebezpieczeństwami i walczy o uzyskanie obiecanego stanowiska. Z czasem przeżywane razem z dziećmi opowieści do poduszki zaczynają nakładać się na rzeczywiste wydarzenia i kierunkować je w pożądanym dla bohatera kierunku. Świat fantastyczny i rzeczywisty przenikają się tu w końcu do tego stopnia, że - jak bywa w filmach Disneya - w konsekwencji samo życie staje się baśnią z pozytywnym przesłaniem i afirmacją rodziny. Film ten jest więc mieszanką fantastycznego kina familijnego z gagową komedią obyczajową. Dobry na rodzinną wyprawę w czasie ferii.

     "Opowieści na dobranoc" ("Bedtime Stories"), USA, 2008. Reżyseria - Adam Shankman. Wykonawcy: Adam Sandler, Keri Russell, Courtney Cox i inni. Dystrybucja - Forum Film Poland.


Kamila Szymańczyk


Tekst pochodzi z Tygodnika
Warszawsko-Praskiego "Idziemy"

1 luty 2009
   

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny
Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort
Lektura traktatu jest cennym duchowym doświadczeniem. Im częściej po niego sięgamy, tym bardziej przemienia on nasze serca. Osnowę dzieła stanowi dewiza św. Ludwika Marii de Montfort: "Wszystko dla Jezusa przez Maryję"... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej