Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Matka Teresa z Kaltuty

(1910 - 1997)


Modlitwy Matki Teresy

Promienie miłości Bożej

Pomóż mi rozsiewać Twoją woń, o Jezu. Wszędzie tam, dokąd pójdę, napełnij moją duszę Twoim Duchem i Twoim życiem. Stań się Panem mojego istnienia w sposób tak całkowity, by całe moje życie promieniowało Twoim życiem. Aby każda dusza, do której się zbliżam, mogła odczuwać Twoją obecność we mnie. Aby patrząc na mnie, nie widziała mnie, ale Ciebie we mnie. Pozostań we mnie. Dzięki temu będę jaśnieć Twoim blaskiem i będę mogła stać się światłem dla innych.


Wyczuwałam bicie Twego serca

Znalazłam Ciebie w wielu miejscach, Panie. Wyczuwałam bicie Twego serca w doskonałej ciszy pól, W ciemnym tabernakulum Twojej pustej katedry, w jedności serc i umysłów wspólnoty osób, które Cię kochają. Znalazłam Ciebie w radości, w której Cię szukam i często znajduję. Ale zawsze znajduję Cię w cierpieniu. Cierpienie jest niczym uderzenie dzwonu, wzywającego oblubienicę Boga do modlitwy. Panie, znalazłam Cię w straszliwym ogromie cierpienia bliźnich. Widziałam Ciebie we wzniosłej akceptacji i w niewytłumaczalnej radości osób, których życie nękane jest bólem. Ale nie udało mi się znaleźć Ciebie w moich małych bólach i w moich banalnych przykrościach. Pozwoliłam bezowocnie przemijać dramatowi Twojej męki odkupieńczej w moim utrudzeniu. A radosna witalność Twojego zmartwychwstania stłumiona jest szarzyzną mojego litowania się nad sobą. Panie, ja wierzę. Ale Ty wspomóż moją wiarę.


W chwili uczciwości

Panie, gdy sądzę, że moje serce po brzegi wypełnione jest miłością, i gdy zauważam w chwili uczciwości, że kocham siebie w osobie kochanej, uwolnij mnie od samej siebie.

Panie, gdy wydaje mi się, że dałam wszystko to, co mam do dania i gdy zauważam w chwili uczciwości, że to ja otrzymuję, uwolnij mnie od samej siebie.

Panie, gdy uwierzyłam, że jestem biedna, i gdy zauważam w chwili uczciwości, że bogata jestem w pychę i zazdrość, uwolnij mnie od samej siebie.

Panie, gdy królestwa tego świata uznaję fałszywie za Królestwo niebieskie, spraw, bym znajdowała szczęście i pociechę jedynie w Tobie.Naucz mnie miłości

Panie, naucz mnie mówić, nie jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący, ale z miłością. Spraw, bym potrafiła rozumieć, i obdarz mnie wiarą przenoszącą góry miłością. Naucz mnie tej miłości, która jest zawsze cierpliwa i zawsze uprzejma, nigdy zazdrosna, zarozumiała, egoistyczna albo drażliwa; miłości, która znajduje radość w prawdzie, która zawsze jest gotowa do przebaczania, do wierzenia, do zaufania i do okazywania cierpliwości. W końcu, gdy wszystkie rzeczy przemijające rozpadną się i wszystko stanie się jasne, spraw, bym mogła być słabym, ale trwałym odbiciem Twojej doskonałej miłości.


Otwórz nasze oczy

Panie, otwórz nasze oczy, abyśmy w naszych braciach i siostrach Ciebie rozpoznali. Panie, otwórz nasze uszy, abyśmy usłyszeli plącz i wołanie głodnych, zmarzniętych, przerażonych i zgnębionych. Panie, otwórz nasze serca, abyśmy potrafili kochać siebie tak jak Ty nas kochasz.

O Boże, daj nam, proszę, dar z wszystkich, jakie znamy, najcenniejszy: serce przepełnione miłością do Chrystusa. Amen.Chcesz moich rąk?

Panie, czy chcesz moich rąk, by spędzić ten dzień pomagając biednym i chorym, którzy ich potrzebują? Panie, daję Ci dzisiaj moje ręce. Panie, czy potrzebujesz moich nóg, aby spędzić ten dzień odwiedzając tych, którzy potrzebują przyjaciela? Panie, dzisiaj oddaję Ci moje nogi. Panie, czy chcesz mego głosu, aby spędzić ten dzień na rozmowie z tymi, którzy potrzebują słów miłości? Panie, dzisiaj daję Ci mój głos. Panie, czy potrzebujesz mojego serca, aby spędzić ten dzień kochając każdego człowieka tylko dlatego, że jest człowiekiem? Panie, dzisiaj daję Ci moje serce.


Poślij mi kogoś spragnionego miłości

Panie, gdy jestem głodna, przyślij mi kogoś, kto potrzebuje pożywienia; gdy chce mi się pić, przyślij mi kogoś spragnionego; gdy jest mi zimno, przyślij mi kogoś do ogrzania; gdy odczuwam przykrości, ofiaruj mi kogoś do pocieszania; gdy mój krzyż staje się ciężki, pozwól mi dzielić krzyż innej osoby; gdy jestem biedna, skieruj mnie do kogoś, kto jest w potrzebie; gdy nie mam czasu, daj mi kogoś, kogo mogłabym wesprzeć przez chwilę; gdy jestem upokorzona, spraw, bym miała kogoś, kogo mogłabym pochwalić; gdy jestem zniechęcona, przyślij mi kogoś, komu mogłabym dodać otuchy; gdy potrzebuję zrozumienia u innych, daj mi kogoś, kto czeka na moją wyrozumiałość; gdy potrzebuję, by ktoś zajął się mną, przyślij mi kogoś, kim ja mogłabym się zająć; gdy myślę tylko o sobie samej, zwróć moją uwagę na kogoś innego.

Uczyń nas, Panie, godnymi służenia naszym braciom, którzy na całym świecie żyją i umierają biedni i wygłodniali. Daj im dzisiaj, posługując się naszymi rękoma, ich chleb powszedni. Daj im za pośrednictwem naszej wyrozumiałej miłości pokój i radość.


Modlitwy Matki Teresy


   

Wasze komentarze:
 Basia: 31.03.2020, 11:11
 cd błagam o macierzyństwo Izy i wiarę dla młodych !!!! By gender i aborcja miało STOP
 Ewa: 25.03.2020, 19:21
 O święta Matko Tereso z Kalkuty proszę Cię bardzo o pomoc naszemu Ministrowi Zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu w podejmowaniu tak odpowiedzialnych decyzji w ratowaniu nas w czasie epidemi koronowirusa. Wspieraj go i wypraszaj potrzebne łaski pomóż opanować tą epidemie i módl się za nami. Amen
 Lucja: 07.03.2020, 08:23
 Kochana Matko Tereso dziękuję . Jesteś moją Patronką na każdą chwilę życia. Od Ciebie się uczę Chrystus w Najświętszym Sakramencie Chrystus w moim sercu Chrystus w najuboższym z najuboższych . Matko prowadź mnie ta Droga
 Uczennica : 09.02.2020, 15:19
 Święta Matko Teresa z Kalkuty proszę o zdrowie mojego ciała i pragnę byś wyprosiła mi dobrą reputację i nawróciła złośliwych ludzi, którzy fałszywie mówią złe i nieprawdziwe rzeczy o mnie.
 Ania K: 15.12.2019, 23:41
 Świeta Tereso prosze o uzdrowienie z choroby podejrzenie chloniaka Bóg zapłać
 Agnieszka : 10.02.2019, 22:15
 Święta Matko Tereso z Kalkuty proszę o łaskę uzdrowienia moich dzieci Anety i Pawła są to choroby genetyczne i nabyte jaskra zaćma odklejanie siatkówki które prowadzą do całkowitej ślepoty ,proszę uproś u Pana Jezusa te łaski które są im potrzebne do normalnego życia w rodzinie i społeczeństwie
 Grzegorz: 05.09.2018, 13:35
 Święta Matko Teresa, wstaw się za mną, aby fałszywe oskarżenia i plotki przestali rozsiewać jeszcze nie tak dawno, przyjaciele,niech Pan Jezus przemieni ich serca, Ty również musiałaś znosić różne fałszywe oskarżenia i znałaś ten ból i nie moc, trwałaś w cichości, spraw, aby zamilkł i przywróć mi radość życia.
 Iwona : 18.08.2018, 17:59
 Św Matko Tereso wypros u Boga łaskę zdrowi dla mojej matki chrzestnej
 Wiesław : 24.06.2018, 08:22
 O św Matko Tereso z Kalkuty błagam Cię o światłość w ciemności dla moich dzieci a szczególnie dla wnuczki Oli która oddala się od kościoła


 Teresa: 02.04.2018, 09:29
 Święta MatkoTereso wstaw się proszę DO PANA JEZUSA o uzdrowienie mojego ciężko chorego syna Rafała
 Rei.: 15.03.2018, 20:11
 Bądźcie kochani zdrowi i szczęśliwi gdziekolwiek się znajdujecie.
 wojtas: 02.03.2018, 00:28
 Pierwsza modlitwa jest autorstwa kard. Newmanna. Odmawiana była przez Matkę Teresę, jest też nadal odmawiana przez jej zgromadzenia. Z kolei ostatnie wiersze ostatniego tekstu (od słów "Uczyń nas, Panie, godnymi...") są autorstwa papieża Pawłą VI (odmawiane j.w.), pzy czym tłumaczenie jest dość kiepskie. Tekst "Chcesz moich rąk?" to modlitwa anonimowego współpracownika Matki Teresy. Co do innych tekstów, nie będę się wypowiadał, bo ich nie znam. Brak przytoczenia źródeł poszczególnych tekstów stawia pod znakiem ich autorstwo, przypisywane tu św. Matce Teresie.
 Basia: 25.02.2018, 22:48
 po roku moje prośby czekają kochana Tereso-Matko w nieszczęściach.Zaś Twa pomoc dla wnuków w Stanach w 2014r. była ogromna
 Kasia: 13.11.2017, 00:55
 Sw. Matko Tereso proszę wypros mi laske uzdrowienia.
 Danuta: 08.09.2017, 19:56
 Matko Teresa z Kalkuty, błagam wstaw się u Boga Ojca za naszym bratem Szymonem, który walczy o życie. Wypros siły do walki z chorobą nowotworową oraz Dary Ducha Świętego dla lekarzy.
 Maria: 05.09.2017, 16:43
 Matko Św. Tereso wstaw się za córką Justyną, by znalazła swoją drugą połowę by mogła być matką ,mieć dzieci i kochającego męża. Proszę o zdrowie dla Marii i jej bliskich. O pomyślne załatwienie sprawy w sądzie. O wyjazdy i szczęśliwe powroty do domku,
 Józef ze Stawów: 24.05.2017, 09:39
 Święta Matko Tereso z Kalkuty, dzięki Ci że wyprosiłaś u Pana Boga, że uchronił mnie przed przykrym zabiegiem chirurgicznym i wybawił z nieszczęsnego nałogu alkoholowego; nie ustawaj w nauczaniu mnie zezwalać Jezusowi na to, aby przenikał całą moją istotę i dysponował nią, tak by i moje życie promieniowało Jego światłem i Jego miłością wobec bliźnich Święta Matko Tereso z Kalkuty, módl się za nami i o pokój dla niewinnych. Amen
 Olga: 01.05.2017, 16:29
 Św.matko Tereso dziękuję za światło
 elżbieta: 26.04.2017, 10:13
 ŚWIĘTA MATKO TERESO proszę o łaskę zdrowia dla mojej córki, która przeżywa teraz bardzo ciężkie chwile swojego życia. Błagam daj jej wiarę siłę i nadzieję, które straciła. MATKO DOPOMÓŻ JEJ.
 zofia: 23.01.2017, 22:54
 Św. Matko Tereso proszęCię z ufnością o dar cudu potomstwa dla Darii i Bartka.Wspomagaj nas w naszej biedzie finansowej
(1) [2] [3] [4] [5] [6]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej