św. Wulstan(1009 - 1095)![]() Urodzony w roku 1009 spędził dwadzieścia pięć lat w klasztorze w Worcester. Cieszył się tam wielkim szacunkiem z racji swojej ascezy i pokory. W roku 1062 przyjął, acz niechętnie, urząd biskupa w Worcester. Zasłynął jako zdolny administrator swojej diecezji.
Działając wspólnie z arcybiskupem Lanfrankiem z Canterbury zlikwidował handel niewolnikami, który kwitł wówczas w
Brytanii i Irlandii. W ówczesnych walkach opowiedział się po stronie Wilhelma I przeciwko baronom i Wilhelma II przeciwko Walijczykom, Przekonań swoich nie zmienił nawet wówczas, gdy władzę objął Wilhelm Zdobywca. Uważa się go za inicjatora odwiedzin duszpasterskich na terenie Brytanii. Zmarł w roku 1095.
Modlitwa do św. Wulstana![]() Ks. Wiesław Al. Niewęgłowski, O. Hugo Hoever
|
[ Strona główna ] |
Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty | Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt
© 2001-2023 Pomoc Duchowa |