Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Moc zawierzenia

     Pragnę podzielić się doświadczeniem ogromu miłości Boga i Maryi, Królowej Polski, Pani Jasnogórskiej, do tych, którzy zawierzają się Jej Niepokalanemu Sercu. Od kilku lat w każdą pierwszą sobotę miesiąca, uczestniczę w takich zawierzeniach, które dokonują się na Mszy św. o godz. 18:30 w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. W tym akcie pielgrzymi zawierzają samych siebie, swoje rodziny, miejsca pracy, parafie, a także swoje trudne sytuacje życiowe, problemy, plany na przyszłość, rozeznanie powołania, prośby, np. o potomstwo -po prostu wszystko, co było, jest i będzie w ich życiu. Ten prosty akt miłości i dziecięcej ufności we wstawiennictwo Matki Bożej jest odpowiedzią na wezwanie Maryi w Fatimie, gdzie powiedziała, że zwycięstwo przyjdzie przez Jej Niepokalane Serce. Jest to także kontynuacja drogi, którą pokazał nam Sługa Boży Jan Paweł II, zawierzając siebie Niepokalanemu Sercu Maryi, by być "cały Jej" - "Totus Tuus". 25.03.1984 roku takim samym aktem objął Rosję i cały świat.

     8 września 1946 roku na Jasnej Górze kard. August Hlond, prymas Polski, poświęcił naród polski Niepokalanemu Sercu Najświętszej Marii Panny. Do Pani Jasnogórskiej pielgrzymują w każdą pierwszą sobotę Jej dzieci, prosząc o tryumf Niepokalanego Serca w tym, co je boli i co po ludzku nie jest możliwe do rozwiązania. Odpowiedź Maryi jest często natychmiastowa i niezwykła. Jak pisał św. Ludwik Grignion de Montfort: "Maryja, ta Przedziwna i Cudowna Dziewica, w łączności z Duchem Świętym sprawiać może rzeczy niezwykłe i nadzwyczajne". Liczne cuda i łaski otrzymali ci, którzy zawierzyli się Niepokalanemu Sercu Maryi. Chciałabym opisać jedno z wielu takich wydarzeń, których byłam świadkiem. Pamiętam pewną Mszę w kaplicy Cudownego Obrazu, podczas której moją uwagę zwróciło dziwne zachowanie młodego mężczyzny. W momencie kiedy kapłan dokonywał konsekracji, ten młody człowiek upadł i wydawało się, że wystąpił u niego atak epilepsji. Wyniesiono go do zakrystii. Po chwili podano mu do wypicia trochę święconej wody. Reakcja była natychmiastowa: widziałam człowieka, który nieświadomy tego, gdzie jest i co robi, rzucał się, wił i parskał. Poproszono znajdującego się tam kapłana o pobłogosławienie go. Młodzieniec uspokoił się wtedy. Jego twarz i oczy odzyskały normalny wygląd. W tej sytuacji stało się jasne, że nie był to atak padaczki, ale problem natury duchowej. Nie pozostawało nic innego, jak tylko skontaktować się z jasnogórskim egzorcystą. Ponieważ ojciec był w tym czasie zajęty, poprosił mnie, abym przez mniej więcej 2 godziny zaopiekowała się Pawłem.

     Udaliśmy się do miejsca, które znajduje się ok. 5 minut od Jasnej Góry. Tym razem pokonanie tej drogi zajęło nam 40 minut. Wydawało mi się, że idę z alkoholikiem w stanie delirium albo narkomanem w okresie głodu narkotycznego. Ogromnym problemem dla Pawła było zrobienie każdego kroku - nie panował nad swoim ciałem, nie mógł zgiąć kolan; widać było, że bardzo cierpi. Musiałam go podtrzymywać, aby nie upadł. W sercu wzywałam Maryję na pomoc. Kiedy doszliśmy na miejsce, Paweł był zupełnie wyczerpany. Próbował mi wyjaśnić, że przyjechał na Jasną Górę prosić o pomoc Matkę Bożą. Zaczęłam mu opowiadać o Maryi i jasnogórskim sanktuarium. Widziałam, jak wyraz jego twarzy się zmieniał, kiedy wypowiadałam słowo "Maryja". Wydawał wtedy dziwne pomruki. Pomimo wcześniejszego zapewnienia, że przyszedł po pomoc do Maryi, coś w jego wnętrzu sprzeciwiało się, wręcz reagowało agresją za każdym razem, kiedy wymieniałam imię Matki Bożej. W końcu zamilkłam i modliłam się w ciszy. Minęły 2 trudne godziny. Szliśmy z powrotem na Jasną Górę. Paweł co jakiś czas zatrzymywał się i nieruchomiał. Im bardziej zbliżaliśmy się do umówionego z ojcem egzorcystą miejsca spotkania, tym bardziej Paweł cierpiał i tym bardziej musiał walczyć, żeby zrobić kolejny krok. Na szczęście ojciec wyszedł nam naprzeciw i pobłogosławił nas, dzięki czemu Paweł miał dość siły, żeby wejść do sanktuarium. Na jego prośbę uczestniczyłam w rozmowie, która miała miejsce między nim a ojcem egzorcystą.

     Paweł chciał "pomóc" swojemu przyjacielowi, którego dziewczyna zaszła w ciążę, co postawiło go w bardzo trudnej sytuacji. Paweł postanowił wtedy zawrzeć ze złym duchem następujący układ: dziecko jego kolegi ma się nie urodzić, a on w zamian za to odda diabłu swoje ciało, umysł, przyszłość - po prostu wszystko. Działo się to w nocy i wtedy poczuł, że zły duch wszedł w niego. Nie trzeba było długo czekać na działanie i manifestację tej niewidzialnej istoty, która powoli przejmowała kontrolę nad nim i jego życiem. Zaczęły się u niego ataki niepohamowanej agresji, depresja, bezsenność, zaniki pamięci, myśli samobójcze, lęki, słyszenie głosów, okropne sny i widzenia, intuicje przewidujące przyszłość... Życie Pawła i jego najbliższych zmieniło się w koszmar. Wkrótce znalazł się pod opieką psychiatryczną. Zaczęto podawać mu leki psychotropowe, kilkakrotnie przebywał też w szpitalu dla psychicznie chorych. Gdy jednak takie konwencjonalne leczenie nie pomagało, rodzina zaczęła szukać pomocy u bioenergoterapeutów. Niestety, było coraz gorzej: pojawiły się podobne problemy u innych członków rodziny Pawła. Tylko babcia, modląca się na różańcu o pomoc dla całej rodziny, pozostawała nietknięta przez Złego.

     Rozpoczęły się egzorcyzmy nad Pawłem, które trwały po kilka godzin dziennie przez 5 kolejnych dni. Na Jasną Górę przybyła rodzina Pawła, która po spowiedzi generalnej prosiła Matkę Bożą o pomoc. Paweł wciąż bardzo cierpiał. W pewnym momencie pojawiła się myśl o zawierzeniu go Niepokalanemu Sercu Maryi. Najpierw uczynili to rodzice, a dopiero potem mógł to zrobić on sam. Z wielkim trudem składał po literce słowa i zdania aktu zawierzenia. Wtedy nastąpił przełom. Sam Paweł twierdzi, że właśnie w tym momencie coś w nim "pękło" i wszedł w inną duchową rzeczywistość. Dalsze modlitwy i kolejne egzorcyzmy spowodowały, że Paweł mógł samodzielnie uczestniczyć w Mszach św. i przyjmować Komunię św. Zaczęło się jego nowe życie z Bogiem. Zły duch jednak nie rezygnował.

     Przed Pawłem stał ogrom duchowej pracy. Wstawał wcześnie rano, odmawiał różaniec, potem szedł na Mszę św., aby "przeżyć dzień". Następnie wieczorem szedł na drugą Mszę św. - aby "przeżyć noc". Po kilku miesiącach takiej walki zaczął w miarę normalnie żyć. Zaliczył - jak powiedział - "z Maryją" zaległości w szkole i zdał do klasy maturalnej. W podziękowaniu Matce Bożej za uwolnienie przeszedł na kolanach drogę od początku parku jasnogórskiego do kaplicy Cudownego Obrazu. Dziś jest młodym, normalnym mężczyzną, modlącym się i kochającym bardzo Jezusa i Maryję, dzięki którym jego życie przemieniło się z piekła w cudowną przygodę bycia chrześcijaninem w szkole Maryi.

     Kontakty Pawła ze złym duchem rozpoczęły się, kiedy miał zaledwie kilka lat. Jako małe dziecko dostał zabawkę - diabełka. Początkowo bardzo się go bał, ale z czasem tak się z nim oswoił, że zaczął nawet mówić do niego. Tak wszedł w inny, niewidzialny świat. Po pewnym czasie zaczął mieć dziwne przeczucia, intuicje i sny. Czuł się inny niż rówieśnicy. Już wtedy wiedział, że jest świat niewidzialny. I ten świat go pociągał. Rodzina również uważała chłopca za szczególne dziecko, nie rozumiejąc jednak tego, skąd brała się jego inność. Wszystko zostało z czasem wyjaśnione. Paweł w najgorszym okresie, kiedy intensywnie szukał pomocy u Boga, słyszał w sercu słowa "Matka Boża, Jasna Góra". Liczył, że od Maryi otrzyma pomoc, chociaż nie wiedział, jak i kiedy. Pamiętał tylko, że babcia modliła się na różańcu do Matki Bożej Jasnogórskiej, i uważał, że to jej modlitwie zawdzięcza pomoc Maryi.

     Na koniec chciałabym podać najprostszy akt zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi, przez który pozwalamy Matce Bożej, by czyniła w nas i wokół nas wielkie rzeczy:

"Matko Jezusa i Matko moja, Maryjo. Idąc za wzorem Sługi Bożego Jana Pawła II, i ja chcę Ci dziś powiedzieć: cały jestem Twój (cała jestem Twoja). W Twoim Niepokalanym Sercu składam całego (całą) siebie, wszystko, czym jestem: swój umysł, swoją wolę, swoje ciało, emocje, myśli, pragnienia, całą swoją przeszłość od chwili poczęcia i całą swoją przyszłość, swój krok, każdą chwilę swojego : Ty, Najlepsza Matko, kształtuj n ochraniaj od zła, prowadź, posługuj się mną do budowania Królestwa Twojego Syna, Jezusa Chrystusa - jedynego Zbawiciela świata, mojego Zbawiciela, od którego pochodzi wszelkie dobro, prawda i życie".Anna Maria


Publikacja za zgodą redakcji

nr 3-2008

   

Wasze komentarze:
 Ufajaca: 17.05.2019, 11:39
 Matuchno w Twoje ręce zawierzam uszkodzenia stany zapalne i dolegliwości laryngologiczne mojego dziecka, weź Matuchno to wszystko w twoje ręce, ja jestem bezsilna,otocz płaszcz opieki moje dziecko
 Sylwia: 14.05.2019, 12:18
 Maryjo zawierzam ci siebie cała moją rodzinę moją córkę małego wnuka.Prosze cię Mateńko o dobrego męża dla mojej córki Darii o zdrowie dla niej dla jej synka oraz dla mnie może jego partnera i cała rodzinę.Prosze cię Mateńko o pomoc spłaceniu kredytów oo pomoc finansową.Maryjo proszę weź opiekuj się nami.Maryjo proszę również o pokoju na świecie i opiekę nad biednymi chorymi i bezdomnymi.Bog zaplac
 Małgorzata: 13.05.2019, 20:41
 Ukochana Matko Jezusa Chrystusa-zawierzam Tobie moją rodzinę męża i synów,proszę o łaskę Ducha Św.dla nich ,wspieraj i nie opuszczaj nas.Zawierzam Tobie Mateńko ich drogi życiowe wyprowadz ich na dobrą drogę,bo pobłądzili uwolnij i zajmij się ich problemami jakie mają po ludzku nie do rozwiązania ale dla Boga nie ma trudnych spraw.Mateńko proszę ratuj naszą rodzinę i miej nas w swojej Opiece .Dziękuję Mateńko za wszystkie otrzmane łaski.
 Aneta : 04.05.2019, 18:36
 Maryjo Jasnogórska zamierzam ci mój dom Proszac o sprzedaż Pawła K aby stawał sie lepszym człowiekiem i o uwalnianie go od egoizmu, wulgaryzmów Chytrosci i skapnosci na pieniądze, egoizmu, to ze nie umie pomagać i ze krytykuje i poniża Maryjo Ratuj pomagaj po ludzku sie nie da
 Ufająca: 04.05.2019, 10:55
 Mateńko Ukochana,Królowo Polski ,Jasnogórska Pani w Twoje ręce oddaję wszystkie przeszkody związane z poczęciem i szczęśliwym urodzeniem zdrowego dziecka które po ludzku są nie do rozwiązania.Tylko w Tobie pokładam nadzieję.Proszę strzeż mnie,mojego męża i nasze dzieci.Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
 Matka : 23.04.2019, 12:21
 Matuchno zawierzam Tobie wszystkie zmartwienia i smutki mojego życia, zawierzam Ci moje dziecko i siebie, zawierzam to Matuchno co po ludzku rozwiązać nie mogę, weź troskę o uzdrowienie uszkodzeń i stanów zapalnych rumienia u mojego dziecka w swoje ręce, zawierzam Ci wszystkie radości, Matuchno otocz nad swoim plaszczem olieki
 Ufająca: 21.04.2019, 20:38
 Matko Przenajświętsza ,Ukochana Maryjo ,Tobie zawierzam poczęcie i szczęśliwe urodzenie zdrowego dziecka.Czuwaj nade mną,moim mężem i naszymi dziećmi.Amen
 Aneta: 06.04.2019, 16:43
 Maryjo Jasnogórska zamierzam Ci mój dom prosząc Cie O pomoc sprzedaży mojego domui i kupno kawalerki 18 m w centrum w Tomaszowie albo w Piotrkowie Maryjo Jasnogórska prosze Cie aby Paweł K zmieniał się dla mnie na lepszego człowieka aby stawał sie wrażliwy opiekuńczy, pomocny abyśmy mogli sie ze doba dogadywac Maryjo zamierzam Ci i to wszystko o co Cie Prosze w akcie Zawierzenia
 Bożena: 06.04.2019, 14:54
 Maryjo zawierzam Twemu Sercu Niepokalanemu moją całą rodzinę syna Damiana,moje rodzeństwo, siostry rodzinę,kuzynostwo, całą rodzinę Bujno. Proszę Cię Matko Boża o zdrowie, miłość, głęboką wiarę, wyciszenie, pokój duszy,dopomagaj nam w tym trudnym życiu, chroń nas od wszelkiego zła, miej nas w swej opiece, prowadź nas do swojego Syna, a naszego PANA JEZUSA CHRYSTUSA. Maryjo proszę Cię o dobrą pracę dla mojego syna Damiana i dla jego dziewczyny Marty, ponieważ nie mają pracy i są załamani. Maryjo błagam dopomóż nam w tych trudnych czasach.Kocham Cię Mateczko Boża,ufam,pragnę byś nas prowadziła do swojego syna, a naszego PANA JEZUSA CHRYSTUSA.
 Bożena: 30.03.2019, 22:40
 Maryjo zamierzam Twemu Sercu Niepokalanemu moją rodzinę: syna, rodzeństwo, siostry rodzinę, kuzynostwo. Proszę o pokój duszy,wyciszenie, zgodę, miłość, głęboką wiarę, rozwiązanie moich problemów finansowych spłacenie długów w banku. Mareczkowi Boża Proszę Cię o dobrą pracę dla mojego syna i jego dziewczyny Marty, ponieważ są załamani z powodu braku pracy. Pragnę by im się w życiu ułożyło myślą o wspólnej przyszłości. Mareczkowi Boża Proszę Cię o pomoc ulotuj się nad nami, chroń nas od wszelkiego zła, prowadź nas dobrą drogą, miej nas w swej opiece.Mateczko Boża dopomagaj nam w życiu, prowadź nas do twojego Syna, a naszego Pana Jezusa Chrystusa.
 Nikita: 28.03.2019, 15:04
 Maryjo, zawierzam Twemu Niepokalanemu Sercu mojego męża aby został uwolniony z nałogu alkoholu aby jego serce zostało napełnione dobrem. Proszę uratuj moje małżeństwo , skrusz gniew jaki jest w sercu mojego męża . Uwolnij nas od toksycznego wpływu jego rodziny i znajomych. Miej nas w swojej opiece, rozpal w nas na nowo miłość i obdarza po potomkiem. Bóg zapłać.
 Wiola: 27.03.2019, 21:05
 Matko Przenajświętsza,po raz wtóry zawierzam siebie,swoją córeczkę i nienarodzone dzieciątko ,męża i całą rodzinę.Dziękuję,wiem,że to dzięki zawierzeniu Tobie,jestem w ciąży.
 Jozefa Maria 25 03 2019: 26.03.2019, 12:42
 Matko Najswietsza zawierzam opiece TWOJEJ rodzine corki zeby ziec byl dlaniej idla wnuka wsparciem iprzykladem zeby zrozumial co znaczy rodzina i wiara powierzam opiece cala rodzine miej nas w swojej opiece wypraszaj laski dla synow blogoslaw calej mojej rodzinie aby dzieci moje nigdy nie zeszly na zla droge CZESC MARJI CZESC JEJ CHWALA
 Kasia: 22.03.2019, 18:17
 Matko Boża zamierzam Ci poczęcie i urodzenie zdrowego dziecka . Błagam Cię o potomstwo
 aneta: 18.03.2019, 09:26
 Matko Boża ,powierzam sie Tobie i moje dzieci. Prosze o całkowite uzdrowienie z nowotworu. Wypełnij moje serce spokojem i radoscią.
 Renata: 14.03.2019, 14:25
 Matko Boska Częstochowska proszę Cię o pomoc w uratowaniu mojego małżeństwa by wrócìła miłość i zaufanie by mój mąż nie myślał o rozwodzie by zapanowała zgoda w rodzinie
 Kasia: 08.03.2019, 21:03
 Matko Najświętsza zawierzam Ci moją relacje z Kamilem, błagam Cię o uzdrowienie naszych serc, aby Kamil wybaczył mi wszystkie przykrości które mu wyrzadzilam, proszę o rozpalenie jego.serca, aby dał nam szansę na powrót do siebie i zawarcie sakramentu małżeństwa ponieważ byliśmy narzeczonymi.
 Grzegorz: 03.03.2019, 17:52
 Matko Najświętsza, proszę o pokój duszy, jak najszybsze rozwiązanie problemów finansowych, znalezienie w tym miesiącu pracy mogącej zapewnić bezpieczny byt mojej rodzinie, spłacenie długów i szczęśliwy powrót z rodzina do Polski z obczyzny. Proszę aby wydarzenie, jakie będą miały miejsce jutro ułożyły się dla mnie szczęśliwie. Powierzam Tobie tez moja kochana żonę, pomóż jej odnaleźć drogę do Twego Syna.
 Aneta : 27.02.2019, 09:07
 Maryjo Jasnogórska zamierzam Ci mój dom Proszac Cie o Łaske abyś postawiła mi dobrych kupców na kupno mojego domu w krótkim czasie Blagam Cie Maryjo Pomoz
 Ufająca: 27.02.2019, 09:00
 Najświętsza Maryjo, Królowo Polski ,Ukochana Matko proszę Cie pokornie jeszcze raz o dar macierzyństwa by moje dzieci mogły mieć młodsze rodzeństwo.Obdarz nas jeszcze kolejnym dzieckiem którego z mężem tak bardzo pragniemy i za którym tęsknią nasze dzieci.Wiem że dla Ciebie Matko Ukochana nie ma rzeczy niemożliwych jeżeli tylko jest to zgodne z wolą Twego Syna.Bądź pochwalona na wieki wieków Amen
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej