Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Św. Paweł 1 Kor 13
cierpliwa jest | łaskawa jest | nie zazdrości

nie szuka poklasku | nie unosi się pychą | nie szuka swego...

nie unosi się gniewiem | nie dopuszcza się bezwstydu

nie pamięta złego | nie cieszy się z niesprawiedliwości | wszystko przetrzyma

wszystkiemu wierzy... | we wszystkim pokłada nadzieję | wszystko znosi...

   

Wasze komentarze:
 Pol: 02.11.2012, 16:53
 do zrozpaczonej 25.03.10012; 10:37. Twój wpis świadczy o głębokiej miłości, bardzo wzruszający. Jesteś w stanie "łaski" i jednocześnie odcięta od szczęścia. Podobny stan "łaski" mają wybitnie uzdolnieni: poeci, malarze, wynalazcy itp. Może to zbyt śmiałe, ale chcę namówić Ciebie do sprawdzenia swoich możliwości twórczych. Zaskoczenie może być ogromne, gdy cierpienie zmieni się w piękną pasję. Najważniejsze to uwolnić się od pożądania, które jest zawsze przy miłości erotycznej. Pożądanie nie spełnione jest wyniszczające (-), a miłość piękna (+). Zło zmieszało się z dobrem. Rozplącz to Kochanie. Uwielbiam zakochane kobiety i podziwiam tę głębię uczucia. Dotyczy to również Ciebie. Zapewniam - nigdy nie będziesz sama, tylko wyjdź z rozpaczy uniemożliwiającej kontakty z ludźmi.
 jacek: 01.11.2012, 15:05
 całe życie kochałem, a mam ponad 50 lat i nadal kocham. Elementarna podpowiedź dla szukających miłości - czyń dobro gdzie tylko możesz i jak najwięcej możesz, myśl pozytywnie, uwierz w Jezusa dysponującego miłością na Ziemi, żyj starannie bez grzechu, a będzie ci dane to nieopisane szczęście. Tak zacząłem żyć, gdy miałem 17 lat.
 olga: 27.06.2012, 01:05
 Miłośc oslepia i czasem juz nie wiesz, czy aby na pewno prowadzi Cię w dobrą stronę. Miłośc potrafi sprowadzic do grzechu. Jednak nie potrafisz powiedziec stop, bo zyjesz tą osobą, tak jakby byla wrecz w tobie. nie patrzysz na swoją osobę, chowasz do kieszeni swoje potrzeby, czasem niestety także honor. Nie wiesz już co jest prawdą, a co nie...bo kochasz. I w momencie, kiedy to ujwaniasz, to zwyczajnie wyplywa z ciebie. Spotykasz się z odtrąceniem, cierpisz....ale co chwile myślisz "nie żaluje", a jesli to tylko dlatego, że straciles szanse na ponowne zobaczenie tej osoby. Ludzie, ćzesto nie mowia co czuja bo boją się uczucia odtrącenia. Dociera do nich smutna prawda...Lecz warto powiedziec "kocham cię" choć raz w życiu, w momencie, w ktorym naprawde sie to czuje, nawet jesli rozum podpowida, ze jest to pozbawione wiekszego sensu, niż nie powiedzec tego slowa ani raz w zyciu. Panie Boże, zanoszę swoje modlitwy do Ciebie o tego czlowieka.
 milutki: 05.06.2012, 22:40
 Ktos powiedzial mi... Kocham ... I uwierzylem , zakochujac sie takze . Jednak z czasem wszystko przeminelo... Tesknie , ale nie moge byc sczesliwym . Dlaczego mowiac kocham nie masz dla mnie czasu? Kinia... Dlaczego? Staram sie zapomniec , szukac pocieszenia . Ale to na nic , lzy leca mi czasem ale staram sie byc twardy . Milosci nie zwycieze , nie na przekor...
 Aga: 20.05.2012, 21:37
 Do 10.04.2012, 12:20 Popatrz na słońce, zamknij oczy, poczuj jego ciepło. Pomyśl jak promienie głaskają Twoją twarz,poczuj jak Ci błogo, dobrze, to ręka Boga Cię dotyka. Stojąc w deszczu, przemoknięty do suchej nitki, czując jak ubranie przylega do ciała, poczuj jak bardzo ten deszcz chce Cię dotknąć, zobacz, jak powoli jego krople spływają po Twojej dłoni, jak głaszczą Twoje palce, jak delikatnie pieszczą Twoją skórę, To Bóg Cię miłuje. Rozejrzyj się w koło, zatrzymaj na chwilę pędząc do pracy. Stań jakbyś zobaczył nagle STOP. Podnieś głowę do góry, co widzisz?, to wszystko dał Ci Bóg, zachwyć się tym choć na chwilę. Uśmiechnij się do listka na gałęzi, do kota co przebiegł Ci drogę, do gderliwej nieznośnej sąsiadki, daj rozwiać włosy na wietrze, nie poprawiaj ich uparcie. Popatrz na trawę obok na chodniku, pomysl przez chwilę "ciekawe ile tam stworzeń?" każde biega, gania za czym tak właściwie?, ciagle to samo, dzien podobny do dnia, mijamy wszystko i nic nie widzimy. A wystarczy tylko powiedziec sobie STOP i rozejrzec się w koło. Przyjaciele też się wtedy znajdą, a miłość okaże się że zawsze była.
 ..: 10.04.2012, 12:20
 Jak sprostac zyciu kiedy brak w nim prawdziwych przyjaciol i bliskich osob. Kiedy nie ma juz cienia szansy na milosc. W jaki sposob nauczyc sie zyc w samotnosci zyjac i czerpac z niego radosc przy jednoczesnym braku sensu istnienia ?
 Kasia do Prof.: 02.04.2012, 07:16
 Panie Boże proszę, ufam Ci i poddaję się Tobie. Wiem że wszystko w życiu nie dzieje się bez przyczyny. Pragnę stać się lepszym człowiekiem i by kochać, by umieć docenić tą osobę, która jest jedyną osobą w swoim rodzaju. Która jest tu, w moim mieście, w moim kraju, która jest w moim sercu. Pragnę kochać. Umieć to okazać. Nawet jeśli nie będzie to miłość odwzajemniona, wiem jedno - bojąc się okazać co się czuje, straciłabym bardzo, bardzo wiele. Zaznać 'porażkę' i być szczerym to jak wygrać. Nie chcę być święta, nie chcę być fałszywa. Wiem że taka miłość się nie zdarza. Od czasu gdy pomyślałam to życzenie, moja gwiazda jest tutaj. Odnalazłam swoją gwiazdę.
 zrozpaczona: 25.03.2012, 10:47
 moje życie straciło sens... kocham nieodwzajemnioną miłością która strasznie boli, zabiera siły i tchnienie. Rozdziera pęknięte serce na coraz to drobniejsze kawałeczki. czy ja je jeszcze kiedyś posklejam? modlę się o to żeby kochać i być kochaną:(
 123456: 19.02.2012, 14:07
 milosc i zemsta
 :'(: 07.10.2011, 22:48
 Jesteś wspaniały wierzę, że istniejesz lecz dla mnie to już bez znaczenia, mój świat już nie istnieje nie jest taki jaki był przed jego poznaniem. Cierpienie jakie czuje w sercu jest przeogromne, myślałam że go nie kochałam ale jak go straciłam przekonałam się jak wiele dla mnie znaczył. Dlaczgo tak jest ja nie potrafię o nim zapomnieć. Czemu mi to robisz, czy to jest cena za to że bałam się angażować w ten związek.
 ja:(: 03.04.2011, 21:06
 ...smutno mi bez CIEBIE...kocham, choć wiem że tego nie chcesz...Pokręcone to wszystko...serce ogłupiałe nic nie rozumie... ja też coraz mniej...tęsknię...bardzo...
 Nana: 28.03.2011, 23:18
 Życzę Wam wszystkim takiej miłości jaka spotkała Filipa - "wymodloną, prawdziwą, prowadzącą niemal do obłkąnia" :) Niesamowite. Dzięki Ci Boże za takie miłości, to cudowne dowody Twego istnienia! Otwieraj nasze serca i kształtuj na podobieństwo Serca Twojego Syna Jezusa. Daj światu Miłość, wciąż więcej i więcej!
 adam: 05.12.2010, 15:17
 dlaczego miłosci mego serca słysze odpowiedz serce nie sługa.
 Twoja księżniczka.: 27.11.2010, 08:55
 Straciłam Cię.Czy na zawsze?Tego nie wiem.Zostawiłam Cię,bo potrzebowałam samotności,a może czasu?Nie mam pojęcia.Myślałam,że jak dwa razy poprosiłeś mnie o to,bym do Ciebie wróciła,trzeci raz też poprosisz.Jednak tak się nie stało. Teraz dopiero zrozumiałam,że źle zrobiłam.Chociaż minął rok od czasu naszego rozstania nadal tęsknię, kocham,na prawdę kocham.Gdy Cię widzę nie bardzo wiem co zrobić,czy podejść do Ciebie i powiedzieć jak bardzo tęsknię i kocham,a może pomachać,uśmiechnąć się i iść dalej udawając,że jesteś mi obojętny i tłumić w sobie uczucia do Ciebie.Jesteś moją pierwszą miłością,z Tobą mój pierwszy pocałunek,zrozumienie,nawet się nie kłóciliśmy często,ufaliśmy sobie,nawet zazdrosna nie byłam. . Panie Boże pomóż mi wybrać właściwą decyzję,odrzucić od siebie ten ból w sercu.; )
 ...: 30.09.2010, 10:00
 Czasem kobieta potrzebuje być sama...to nie znaczy, że przestała Kochać...to nie znaczy, że nie tęskni...
 Andre: 29.09.2010, 14:46
 Jezus do Św. Faustyny: Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla Mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie Moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem Swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się Serce Moje, gdy oni wracają do Mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili Serce Moje, a cieszę się z ich powrotu. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki Mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym Sercem Moim, wpadną w sprawiedliwe ręce Moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję [się] w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski Moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im czego pragną.(Dz 1728)
 Smanta: 14.09.2010, 18:35
 poznawał tak jak sam był poznany
 Monika: 29.08.2010, 19:14
 Boże w kacu zrozumiałam kogo tak naprawdę kocham spraw aby nie było za póżno by on dał mi jakiś znak że nadal mu na mnie zależy.Błagam Cię o to Panie Tak bardzo Cię KOCHAM
 ja.: 22.05.2010, 15:45
 Miłość nigdy nie ustaje, za to nieustannie się przemienia:) Nigdy nie wiesz jaka będzie... czasem słodka, czasem gorzka, zawsze bliska.... i Twoja własna:) musisz się jej tylko nauczyć a przestanie być nieobliczalna, każda ma jakiś wzór, kiedy go odkryjesz, znajdziesz mapę własnego serca...
 Filip: 02.05.2010, 00:47
 Och, Ukochana... Miłość znalazłem. Miłość wymodloną, prawdziwą, prowadzącą niemal do obłąkania. O, słodkie szaleństwo! Nie opuszczaj mnie! Wspaniałe uczucie. Również myślałem, że nie mogę kochać. A tu - bum! Zabrała mi umysł...i niech go lepiej zatrzyma...Ukochana...
[1] (2) [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej