Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
 

10 cech miłości


  1. Miłość nigdy nie będzie wymagać od Ciebie zrobienia czegoś, co nie jest dla Ciebie dobre.

  2. Miłość nie jest odczuciem, ona jest zasadą. W miłości pojawią się odczucia, ale one nie są dowodem miłości.

  3. Miłość chce tego, co dobre dla drugiej osoby. Własna osoba jest na drugim miejscu.

  4. Miłość nie jest zadłużeniem. Miłość przynosi wzrost, który zmienia osobę.

  5. Miłość to wybór i postawa. Miłość nie jest ślepa.

  6. Miłość trwa, nawet wtedy, gdy kochana osoba odchodzi.

  7. Miłość szanuje wybory kochanej osoby. Gdy kochamy, nie narzucamy swojej woli.

  8. Przyjęta miłość staje się błogosławieństwem.

  9. Utrzymanie miłości wymaga poświęcenia, inicjatywy, czasu i ciężkiej pracy.

  10. Bóg to miłość. Dlatego miłość jest zawsze dobra.
   

Wasze komentarze:
 Tutti: 18.03.2020, 13:10
 Cierro los ojos para ver en la oscuridad, quiero abrazar a mi mundo cuando yo quiero sentir tu pasión, visión, sólo un buen dulce, que eres capaz de abrazarme con ternura mirada alegre. Cierro los ojos - Estoy más tranquilo que veo tu sonrisa en ellos, lo que me enseña la felicidad que veo en ellas tu amor, el deseo, la devoción que quiero que dure para siempre migrando nuestro! abrir los ojos tan lentamente que no eres rápido escapar de los ojos de la esclavitud ... Ellos ya saben - que fuera un fantasma en la noche, no pierda la esperanza de que usted ve esta mañana ... En lo tutto la mańana en el pierdo de la companeros.......
 @: 26.10.2019, 00:21
 Jasne ale jeżeli facet ci mówi za każdym razem przy tobie o jakiejś innej kobiecie i jakie to baby lubi to coś chyba jest nie tak
 Kasia: 22.09.2019, 01:57
 Milosc i wiernosc zaufanie szacunek lojalnosc rozmowa to podstawy w zwiazku i tego sie trzeba trzymac bo to wszystko jest warzne to wczesniej a to teraz czyli bezpieczenstwo w zdrowiu i chorobie oraz w biedzie jak i w dostatku ze jedno za drugim skacze za soba w ogien i tez poswiecenie i oraz warzne na czegos budowaniu ja kocham tak jak kosmos czyli bez granicznie bo nikt z nas nie wie jak sie zaczyna kosmos od a do z
 Ola: 17.09.2019, 20:52
 Błagam wroc
 Zet: 04.07.2019, 19:23
 Tak się zastanawiam jak katolicy to godzą z wmawianiem homoseksualistom/kom, żę ich miłość jest zła. No, ale pewnie w tej religii da się wszystko co wygodne.
 Jacek: 04.10.2018, 20:16
 JD
 ania:) ;): 11.04.2017, 18:23
 Moja miłość to mocne cierpienie bo on mnie nie zauważa nie gada ze mną
 Ktos: 26.09.2016, 18:30
 Hajsownicy przejmują strone xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
 AMIRA: 12.12.2015, 05:46
 MILOSC PRZETRWA WSZYSTKIE ZLE DNI I NIEPOKOJE MILOSC TO TARCZA PRZED CALYM ZLEM TEGO SWIATA TO PLASZCZ UTKANY ZE SWIATLA MILOSC PRZENIKA NASZE SERCA I ZAWSZE ZWYCIEZA KOCHAC TO ZNACZY ZYC W WIERNOSCI Z BOGIEM W DRUGIM CZLOWIEKU MILOSC TO MOJ FUNDAMENT POKARM DUCHA DZIEKUJE CI MOJA MILOSCI


 Tak: 30.03.2015, 19:31
 wiara czyni cuda.ufaj Bogu
 Julia: 09.01.2014, 20:54
 Doświadczenie Bożej Miłości gwarantuje zaspokojenie potrzeby bycia kochanym. Kochając Jezusa w drugim człowieku jest cudowny darem!
 Kasia: 17.10.2013, 23:09
 Kochani! Miłość istnieje i w końcu przychodzi. Do mnie przyszła dopiero w wieku 24 lat, po trzech wcześniejszych nieudanych związkach. Mój kochany Chłopak też miał kilka dziewczyn, jednej się nawet oświadczył, ale go porzuciła. To wszystko działo się w ciągu 7 lat naszej znajomości! Siedem lat żyliśmy obok siebie. W ciągu tych siedmiu lat każde z nas wiele przecierpiało, wylało morze łez i leczyło złamane serce. Ale dzięki temu nasze serca teraz wybuchły Miłością, która spełnia każdą z wymienionych wyżej cech. Nie traćcie nadziei! Módlcie się i zobaczycie, że łzy wyschną i Miłość przyjdzie. A my rozpoczynamy wspólną drogę życia ku Życiu Wiecznemu.
 jabko: 16.09.2013, 15:11
 miłość
 gosia 27.07.2013: 27.07.2013, 14:43
 dla mnie miłość to cierpienie,bo nie mogę jej urzeczywistnić.
 Emmm: 20.02.2013, 21:42
 Moja miłość to tęsknota to nieustanne czekanie to wspomnienia te złe już prawie zapomniane które nie są ważne przy tych dobrych które dają mi nadzieje i wiarę ... i znowu przychodzi dzień pełen pesymizmu może to nie jest miłość może gdzieś po drodze się zagubiłam oddaliłam od Boga... i te refleksje kim ja jestem czego chce od siebie i od życia jaki mam cel czy warto żyć... czemu mnie cały czas spotyka coś złego czemu to ja nie ktoś inny ... czemu ja jestem taka zła czemu ja mam tylko problemy a inni nie. Obwiniam Boga czasami później przepraszam staram się zbliżyć bo przecież "wiara czyni cuda", może On mi pomoże dzięki niemu odzyskam to co straciłam a później znowu się oddalam. Mimo wszystko nie tracę nadziei że "On mój ukochany" i ja że będziemy kiedyś razem. Minął rok często miewam dni przesiąknięte pesymizmem ale zawsze kończy się tym samym prośbą do Boga o pomoc. I nadchodzą dni nadziei jest ich bardzo dużo to są wieczory przepełnione marzeniami zamykam oczy i myślę "O NIM". I zastanawiam sie czy to jest ta miłość? Czy TO JEST MIŁOŚĆ? Gdy myśle o nim często próbuje przestać nie mogę chcę zapomnieć a nie daje rady i widzę go wszędzie widząc zakochanych w parku dwoje ludzi idących ulicą trzymających się za ręce wyobrażam sobie nas. I czasami po prostu chce być w miejscu w którym On jest by móc tylko na niego popatrzeć... i gdy widzę go to jest mi jednocześnie tak radośnie że jest blisko mnie i jednocześnie tak smutno bo jednak On jest tak daleko... i kiedy patrzę tak na niego marzy mi się by znaleźć się w jego ramionach by mnie przytulał jak kiedyś mówił jaka jestem słodka pragnę jego bliskości jego dotyku i słów. PRAGNĘ GO CAŁEGO PRAGNĘ GO CAŁĄ SOBĄ. BOŻE pozwól na tą miłość pozwól nam się kochać nie chce by to była kolejna próba chcę szczęścia.
 gosia: 25.09.2012, 17:17
 Nie mylmy milosci z emocjami. Prawdziwa milosc jest w nas.
 kilich: 13.06.2012, 21:34
 Bądźmy szczerzy w naszej miłości i czyńmy by ona trwała.
 @nitka: 12.01.2012, 00:25
 Do maćka. bardzo mi Ciebie szkoda, bo wiem że to co zrobiłeś będzie zawsze w Twojej pamięci. Na początek przestań widywać tamta osobę, usuń wszelkie kontakty. Zlikwiduj znajomości na wszelkich portalach, zmień numer telefonu. Powinieneś włączyć tamta osobę do przeszłości. Na pewno zapomnisz, bo co z oczu to z serca. Zrób użytek z tamtej znajomości, bo Bóg bezcelowo nas nie doświadcza. To była próba, a nie wykluczone, że będą następne. Ucz się na błędach. Trzymaj się. Ta tęsknota rano przeminie z czasem.
 Jola: 05.12.2011, 20:47
 Konrad , to miłość skoro czujesz , to co piszesz, nie strać tej miłości, powodzenia
 M.: 22.08.2011, 13:05
 Miłość jest wyborem,jeśli przysięgamy przed Bogiem miłość do końca życia danej osobie to przysięga wierności i miłości do końca życia.To Przysięga.Nie traktujmy siebie jak zabawki,które się nudzą.Wybór drogi z daną osobą,którą pokochaliśmy może odradzać się na nowo,nie rezygnujmy z niej,Bóg o tę miłość zadba-my spełnijmy to co co przysięgliśmy.
(1) [2] [3] [4]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej