Rozwa¿ania Mi³o¶æ Modlitwy Czytelnia ¬róde³ko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Pere³ki

¦wiêta Edyta Stein o mi³o¶ci

"Mi³o¶æ ludzka d±¿y do zatrzymania dla siebie przedmiotu swego ukochania. Kto kocha ludzi jak Chrystus, chce, by nale¿eli oni do Boga, a nie do niego. W ten sposób zapewnia sobie oczywi¶cie ich posiadanie na wieki. Je¿eli zdobêdziemy cz³owieka dla Boga, jeste¶my z nim w Bogu zjednoczeni, podczas gdy chêæ zdobycia go dla siebie prowadzi czêsto do tego, ¿e prêdzej czy pó¼niej go tracimy".

"Mi³o¶æ jest najbardziej wolna ze wszystkiego, co istnieje. (...) ¦wiêci, którzy (...) zdecydowali siê na heroiczn± mi³o¶æ wrogów, do¶wiadczyli wolno¶ci kochania. Mo¿e jeszcze przez pewien czas bêdzie trwa³ sprzeciw natury, ale jest on bezsilny i nie mo¿e wp³yn±æ na postawê kierowan± nadprzyrodzon± mi³o¶ci±. Najczê¶ciej ustêpuje wobec nadmiaru boskiego ¿ycia, które coraz bardziej wype³nia duszê. Mi³o¶æ - wed³ug swego ostatecznego sensu - jest przecie¿ oddaniem w³asnego istnienia Umi³owanemu i zjednoczeniem z Nim. Bo¿ego Ducha, Bo¿e ¿ycie, bosk± mi³o¶æ - czyli samego Boga - poznaje w³a¶nie ten, kto czyni wolê Bo¿±. Gdy bowiem pe³ni j± w najg³êbszym oddaniu siebie, wtedy boskie ¿ycie staje siê jego ¿yciem wewnêtrznym: wchodz±c w siebie, znajduje w sobie Boga" (Byt skoñczony i byt wieczny, Poznañ 1995, s. 424).

¶w. Teresa Benedykta od Krzy¿a

Publikacja za zgod± redakcji
Mi³ujcie siê!, nr 3-2007



Wasze komentarze:
 Maria: 09.08.2024, 14:43
 Sw.Edyto prosze Cie o milosc dla Syna i zalozenie nierozerwalnego,sakramentalnego zwiazku malzenskiegoi opartego na milosci.,jak tez dla Teresy. Dzikuje bardzo..
 Maria: 09.08.2023, 16:11
 Sw.Edyto prosze Cie o milosc dla syna i zalozenie nierozerwalnego zwiazku sakramentalnego opartego na milosci/jak tez dla D/. Bog zaplac za modlitwe.
 marzena aneta: 16.03.2023, 12:40
 ¦wiêta Edyta Stein o mi³o¶ci dziêkujê ¦wiêta Edyti Stein kocham Ciê dziêkujê ¦wiêta Edyto Stein módl siê za nami dziêkujê ¦wiêta Edyto Stein kocham Ciê proszê o mi³o¶æ uczciwo¶æ sprawiedliwo¶æ na ¶wiecie tym dziêkujê ¦wiêta Edyto Stein kocham Ciê proszê dla mnie o domu kupno dobr± mieszkania sprzeda¿ urode ubezpieczenie zdrowotne z urzêdu pracy zdrowie pieni±dze dobrego kawalera mê¿a m³odego niepal±cego pobo¿nego religijnego uczciwego z którym bêdê ¿yæ w cielesnej czysto¶ci dziêkujê modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wys³uchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni mi³o¶æ cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwo¶æ cuda czyni uczciwo¶æ cuda czyni ufno¶æ cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewno¶æ bez dowodu wiara to jest droga któr± docieramy do marzeñ dziêkujê dziêkujê dziêkujê dziêkujê dziêkujê dziêkujê dziêkujê dziêkujê dziêkujê
 marzena aneta: 30.10.2022, 18:18
 ¦wiêta Edyto Stein módl siê za nami dziêkujê kocham Ciê proszê o mi³o¶æ uczciwo¶æ sprawiedliwo¶æ na ¶wiecie dziêkujê proszê o domu kupno dobr± mieszkania sprzeda¿ urode zdrowie pieni±dze dobrego kawalera mê¿a m³odego niepal±cego pobo¿nego religijnego uczciwego dziêkujê modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni mi³o¶æ cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwo¶æ cuda czyni uczciwo¶æ cuda czyni ufno¶æ cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewno¶æ bez dowodu wiara to droga któr± docieramy do marzeñ dziêkujê
 Gosia: 03.08.2021, 17:00
 ¦wiêta Edyto, wstawiaj siê za mn±, i ucz mnie takiej Mi³o¶ci która nie zaw³aszcza i nie zatrzymuje na sobie. Pomó¿ mi kochaæ i byæ kochan±.
 Jola: 30.07.2018, 18:00
 Sw. Edyto. Pomó¿ nam prawdziwie pokochaæ siebie. By¶my siê nie skrzywdzili, a nasz± mi³o¶æ odnale¼li w Chrystusie.
 Asia: 17.10.2013, 02:05
 Musimy najpierw pokochaæ siebie, bez tej mi³o¶ci nic nie zrobimy. Je¿eli nie uwierzymy, ¿e jeste¶my najlepsz± wersj± samych siebie, stworzon± wed³ug Bo¿ego planu, nie zrobimy kroku naprzód. Bêdziemy tylko raniæ, czêsto nie¶wiadomie i niechc±cy. Ja ucieka³am, bo czu³am siê "nie do¶æ dobra" i nie zdawa³am sobie sprawy, ¿e to mo¿e byæ dla kogo¶ "nokautuj±ce", bo przecie¿ mnie te¿ bola³o. Du¿o mi³o¶ci Wam ¿yczê i modlê siê o ni± dla Was i dla siebie ;)
 ....: 27.05.2012, 11:42
 Kiedy¶ nie szanowa³am uczuæ innych bo nie rozumia³am ¿e to mo¿e kogo¶ zraniæ, dzi¶ ¿ycie wystawi³o mi za to, jak to napisa³ epiotr, nokautuj±cy rachunek!!
 epiotr: 26.10.2010, 13:15
 ...³atwo skaleczyæ kogo¶ , odrzucaj±c jego uczucia , czasami takie ciosy s± nokautuj±ce


 Edyta: 16.10.2009, 11:19
 Bardzo rozwa¿ne s³owa i m±dre...
 Elwira: 17.09.2009, 21:12
 Piêkne s³owa...ale niestety to nie takie proste, nie zawsze Jezus jest dla nas na pierwszym miejscu, zapominamy o nim, pragn±c bardziej mi³o¶ci tego jedynego mê¿czyzny...ja w³a¶nie pope³ni³am taki b³±d, teraz chcê by to Jezus by³ tym Najwa¿niejszym w moim sercu, zeby mnie prowadzi³, bym nigdy nie sta³a siê zaborcza w mi³o¶ci...bardzo fajna strona
(1)


Autor

Tre¶æ

Nowo¶ci

Modlitwa do ¶w. Jana BoskoModlitwa do ¶w. Jana Bosko

Do piek³a i z powrotem - wizje ¶w. Jana BoskoDo piek³a i z powrotem - wizje ¶w. Jana Bosko

Drogi ¶w Jana Bosko i ks Bronis³awa Markiewicza oraz niezwyk³y szary piesDrogi ¶w Jana Bosko i ks Bronis³awa Markiewicza oraz niezwyk³y szary pies

Modlitwa do ¶w. Franciszka BianchiModlitwa do ¶w. Franciszka Bianchi

¦wiêty który zatrzyma³ lawê. Niezwyk³a historia Franciszka Bianchiego¦wiêty który zatrzyma³ lawê. Niezwyk³a historia Franciszka Bianchiego

Modlitwa do b³. Ludwiki AlbertoniModlitwa do b³. Ludwiki Albertoni

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica Szczê¶ciaTajemnica Szczê¶cia

Modlitwy do ¶w. RityModlitwy do ¶w. Rity

Litania do ¶w. JózefaLitania do ¶w. Józefa

Jezu, Ty siê tym zajmij - Akt oddania siê JezusowiJezu, Ty siê tym zajmij - Akt oddania siê Jezusowi

Godzina £aski 2025Godzina £aski 2025

Poprzednia[ Powrót ]Nastêpna
 
[ Strona g³ówna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Mi³o¶æ | Powo³anie | Ma³¿eñstwo | Niep³odno¶æ | Narzeczeñstwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczê¶cia | Dekalog | Psalmy | Pere³ki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatno¶ci | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2026 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej