Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Miłość to dawanie siebie

Jeśli kochasz prawdziwie, zawsze będziesz
pragnąc dobra dla kochanej osoby. Pierwsze
zauroczenie przemienisz
w miłość i otoczysz nią ukochaną osobę
pod płaszczem Stwórcy - źródła miłości


Uwaga - Wywiady przeprowadzane są z każdą osobą oddzielnie.
Oceńcie sami, czy myślą podobnie.


     Renata (19 lat) i Adam (21 lat) są studentami z Płocka.

     Pierwsze spotkanie

     RENATA: "Poszłam z przyjaciółką do Adama zaprosić go na imprezę. Moja koleżanka znała go wcześniej i trochę mi o nim opowiadała. Pierwsze spotkanie i rozmowy me wskazywały na to, że coś między nami może się zrodzić. Ja była" wesoła, rozgadana jak papuga, nie dałam mu dojs: do słowa. Śmieszyło mnie jego zakłopotanie moją osobą".

     ADAM: "Pewnego dnia Renia przyszła do mnie ze swoją koleżanką, z zaproszeniem na jakąś imprezę. Nie mogę powiedzieć, że wtedy wywarła na mnie pozytywne wrażenie".

     Najpiękniejsze chwile

     RENATA: "Trudno mówić o najpiękniejszej chwili w naszej miłości, ani o większym kryzysie. Chwile piękne i chwile trudne to normalne w miłości. Kryzys przynosi radość powstawania, a chwile błogiego szczęścia też nie mogą trwać wiecznie, i tak to jest na zmianę. Dziś już wiem, że miłość to nie zauroczenie kimś, ale to dawanie siebie drugiej osobie, a to z biegiem czasu wymaga wielu ofiar".

     ADAM: "Z pewnością najwspanialej było u początku naszej znajomości. Do szczęścia wystarczało nam samo bycie razem. Cieszyliśmy się każdym gestem, listem, prezentem, kwiatkiem. Z tęsknotą wspominam tamten czas, choć teraz miłość staje się coraz dojrzalsza".

     Kryzysy?

     ADAM: "Pierwszy rok był dla mnie trudny. Renia i ja to dwa całkowicie odmienne charaktery. Ścieraliśmy się mocno, ale dziś jest już dobrze. To tak, jak z dwiema deskami: aby można było na stałe przybić je do ściany, najpierw stolarz obie szlifuje".

     Czystość przedmałżeńska?

     RENATA: "Absolutnie tak! To proste. Dwoje młodych, którzy przyjmują sakrament małżeństwa, a przed ślubem żyli w czystości, mają tę cudowną możliwość obdarowania się wzajemnie tym, co pielęgnowali aż do tej chwili - składają siebie samych w darze. Gdybyśmy rozpoczęli współżycie już teraz, co moglibyśmy sobie ofiarować na ślubie? Kim bylibyśmy jako małżonkowie? Przeważnie tak jest, że chłopak lub dziewczyna, jeśli przed ślubem nie umie powstrzymać się od współżycia, to również w okresie małżeństwa może mieć trudności z dochowaniem wierności swemu współmałżonkowi, a przecież mogą przychodzić chwile trudne. Czystość przedmałżeńska to trening na przyszłe życie. Dla tych i innych powodów nie rozpocznę współżycia płciowego aż do chwili, kiedy to przed Bogiem ślubować będziemy sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, i że nie opuścimy siebie wzajemnie aż do śmierci".

     ADAM: "W naszej miłości czystość przedmałżeńska jest i będzie aż do ślubu. Z pewnością są młodzi ludzie, którzy jej nie akceptują i za najważniejszą sprawę w miłości uważają "dopasowanie" seksualne z partnerem. Najczęściej chłopak, który pragnie od swojej sympatii "dowodu miłości" szybko rozczarowuje się i zmienia partnerkę poszukując tej, z którą w końcu będzie mu "pasowało". Niestety nasze kochane polskie dziewczyny przez swoją lekkomyślność, z obawy, by nie utracić chłopaka, decydują się na współżycie, a potem płaczą, ponieważ nagle pojawia się niechciane dziecko, a tatuś... poszedł "dopasowywać się" z inną kobietą. Wierzę, że dwoje zakochanych ludzi powinno w dniu ślubu obdarować się wzajemnie wspaniałym prezentem jakim jest czystość".

     Jakie wartości najbardziej cenicie?

     ADAM: "Jezus Chrystus jest najważniejszy w moim życiu. Jeśli Boga zabraknie, to na nic ludzkie starania o budowanie prawdziwej miłości. Chrystus jest najbliższy mojemu sercu i wiem, że ja jestem najbliższy Jemu. Wierzę, ze Bóg pragnie naszego szczęścia".

     RENATA: "Cieszę się z tego, że jesteśmy razem z Adamem, jednak mam świadomość, że musimy być też dla innych ludzi, otwarci na resztę świata. Według mnie zgubne jest nakładanie sobie "klapek" na oczy i stawianie sobie w sercu tylko tej jednej ukochanej osoby. To nie rozwija miłości, a wręcz przeciwnie - prowadzi do egoizmu. Wspólna modlitwa pomaga nam orzetrwać trudne chwile. Często modlimy się razem".

Przygotował Grzegorz K.


A może i Ty podzielisz się z nami pięknem swej przeżywanej
przyjaźni czy miłości? Pokaż, Że są młodzi ludzie,
których miłość jest czysta, głęboka i piękna.


Tekst pochodzi z pisma
Radujmy się


   

Wasze komentarze:
 ...: 07.05.2013, 07:53
 Co taka 19-latka wie o życiu i miłości?
 :): 27.02.2013, 17:33
 taka prawda,że często ludzie mylą zakochanie z miłością....
 karolina: 20.05.2011, 13:59
 Byłam z chłopakiem 4 lata , nie wspóżyliśmy , gdyż moim rodzice sa religijni i wychowali mnie w wierze kościoła, dlatego chciałam utrzymać nas związek w czystości, jednak mój chlopak zerwał ze mna, sam wierzył w Boga ale nie chodził do kościoła, twierdził że to instytucja i wszyscy księza to pedofile i on nie ma zamiaru ich słuchać bo i tak kłamią ... Nie podobało mi się to i z początku naciskałam na niego , ale potem przestałam. Był mimo tego wspaniałym chłopakiem, opiekuńczym, pomocnym, romantycznym... strasznie mi go brakuje... nie wiem co robić... jak mam żyć bez niego :( podobno ma dziewczynę, tak mówił , ale sama nie wiem czy to prawda... Czy on mnie jescze kocha?? Czy mamy jeszcze jakąś szanse być razem?? Panie Boże dopomóż mi wytrwać.
 Michał: 27.03.2010, 18:47
 Święte wartości czystość przedmałżeńska jak i wspólna modlitwa... Takich ludzi Bóg będzie miał zawsze blisko siebie.
 MARIA: 10.11.2009, 22:22
 nIECH WAM bÓG BLOGOSŁAWI
 ((((((((((((((((((((((: 16.10.2009, 08:50
 TAK ZGADAM SIE
 elutka: 24.07.2009, 13:44
 co do czystości.. na rekolekcjach oazowych pewna uczestniczka z Oazy Rodzin mówiła nam, że ludzie fizycznie nie muszą się dopasowywać, bo Bóg tak stworzył ludzi, że zawsze będą do siebie pasować. a psychicznie.. tu właśnie trzeba się dopasować:) poruszyło mnie to :) i popieram to, co napisała marta. pięknie, gdy chłopak i dziewczyna modlą się razem.
 marta: 28.01.2009, 20:41
 to piękne, gdy chłopak i dziewczyna modlą się razem, uczą się kochać od Najtrudniejszej Najpiękniejszej i Najprawdziwszej Miłości-samego Chrystusa..oby jak najwięcej przyjaciół narzeczonych a potem małżeństw rodzin modliło się razem
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej