Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dekalog odpowiedzialnej miłości

Dekalog odpowiedzialnego chłopaka

 • Silny mężczyzna nie traci kontroli nad swoimi zachowaniami.

 • Darzę uczuciem swoją dziewczynę. Zależy mi na niej i nie traktuję jej jak zabawki.

 • Lubię z nią przebywać, lecz pragnę jej dobra.

 • Chciałbym dać mojej dziewczynie wszystko to, co najlepsze i nie chcę od niej fizycznych "dowodów" miłości.

 • Akceptuję jej godność tak jak szanuję moją siostrę i matkę.

 • Cenię w mojej dziewczynie wspaniałą kobietę, która kiedyś zostanie matką.

 • Ja sam w przyszłości zostanę ojcem, od mojego zachowania dzisiaj zależy jak będzie wyglądała moja rodzina.

 • Od poczęcia będę kochał wszystkie moje dzieci, bez względu na to jakie one będą. Nie pozwolę ich skrzywdzić. Zadbam o to, by w naszym domu niczego nie brakowało.

 • W moim życiu spotkałem wielu wspaniałych ludzi. Chciałbym umieć przekazać swoim dzieciom to, co otrzymałem od nich.

 • Silny jestem w Bogu, który mnie umacnia: mam prawo wyrażać swoje zdanie i szukać tych, którzy myślą podobnie.


 • Dekalog odpowiedzialnej dziewczyny

 • Nie jestem zabawką, moje ciało jest dziełem Boga.

 • Czystość jest wciąż dla mnie cenną wartością, której nie mogę podarować byle komu i byle jak.

 • Chciałabym mieć męża i dzieci. Zachowam moją czystość i miłość dla nich.

 • Kiedyś mój chłopak zostanie mężem i ojcem. Chcę mu pomóc, aby był KIMŚ w oczach żony i dzieci.

 • Mój sposób bycia nie jest obojętny dla chłopaka. Zwracam uwagę na moje zachowanie dla naszego wspólnego dobra.

 • Pierwsze "NIE" może być trudne, każde następne będzie łatwiejsze.

 • Moje pocałunki wyrażają dar mojej miłości i są o wiele więcej warte niż udana impreza lub kino.

 • Kocham moich rodziców; nie zawiodę ich zaufania.

 • Gdy zostanę matką, będę kochać każde swoje dziecko od poczęcia i chronić je niezależnie od trudności, jakie staną na mojej drodze życia.

 • Nie dam sobie wmówić, że jestem gorsza, bo mam takie niedzisiejsze poglądy. To po prostu nie jest prawdą!


 • Human Life International


     

  Wasze komentarze:
   asia: 15.05.2014, 19:38
   Moim zdaniem jesli meszczyzna dazy swoja dziewczyne wielkim uczuciem i chca oby dwoje zalozyc rodzine to musza byc odpowiedzialni aby wychowac swoje dzieci
   ANNA: 09.12.2013, 03:45
   do krzysztofa L - z forum strony RCS , widzisz ? może teraz skumasz że większość facetów zostawia dziewczynę przed ślubem jeśli ona nie daje - i wcale nie chca do niej wracać już maja inna z Którą mieszkają, więc zanim ocenisz i osądzisz ludzi których nie znasz i to żle - zastanów sie sam nad sobą czy to ty nie jestes egoistą, Bo ja nie chciałabym wracać do chłopaka który mnie zostawił bo mu nie dałam ! nikt nie bedzie mi mówił co mam w życiu robić! dziewictwo to cenny dar do podarowania tylko mężowi w noc poślubną i tak samo mąż dla żony , w moim przypadku musi zachować całkowitą czystość jeśli mnie chce.
   ;)): 22.08.2012, 12:30
   Bardzo fajne dekalogi i przydatne w życiu!
   Jarek: 26.10.2010, 16:32
   amelia: dekalog dziewczyny dotyczy w dużej mierze czystości, bo ona w związku powinna być jej powierniczką. Chłopak łatwo może się zapędzić, on z natury swojej dąży do fizycznego spotkania. Ale do tanga trzeba dwojga, dlatego na dziewczynę spada odpowiedzialność utrzymania ich obojga w czystości- zarówno przed ślubem jak i po (dla tych, co właśnie się oburzyli, że nie można uprawiać seksu po ślubie- można, ale tylko jako znak miłości. Nieczystość w małżeństwie też występuje). Wiadomo, że chłopak powinien być odpowiedzialny i twardy, jednak w tych sprawach wielu wymięka. Poza tym nie wiem, dlaczego nazywasz siebie i inne kobiety "maszynką do rodzenia dzieci" i "zaspokajaczem jego potrzeb". Wielu mężczyzn nie patrzy w ten sposób na kobiety, a kobietom właśnie tak się wydaje, że patrzą. Spokojnie, faceci myślą nie tylko o seksie :) ania: "Nie cudzołóż" to znaczy nie uprawiaj seksu z kimś, kto nie jest twoim mężem. Nawet z chłopakiem, z którym zdajecie się zmierzać wprost przed ołtarz. Dla mnie sam fakt, że Bóg prosi ludzi, aby czekali z seksem do ślubu, jest dosyć dobrym argumentem za czystością przedmałżeńską. Ale gdyby Tobie to nie wystarczyło: czy jesteś pewna, że chłopak z którym uprawiasz seks przed ślubem zostanie Twoim mężem? Nie możesz mieć takiej pewności. A co potem powiesz swojemu mężowi, który nie będzie już pierwszym, który ujrzy Twoje piękno? "Wiesz, chciałam zachować czystość dla męża, ale myślałam, że tamten nim będzie..." Dla faceta to jest ważne. Poza tym nie możesz mieć pewności, czy chłopak, z którym przed ślubem pójdziesz do łóżka nie ma innej dziewczyny, z którą się "przyjaźni" i też "dopełnia związek"- w małżeństwie masz pewność, że jesteś jedyną żoną swojego męża. I życzę trochę dystansu do szowinistycznych tekstów nt. czystości, po prostu opieka nad czystością leży w większej mierze po stronie dziewczyn. Pozdrawiam.
   kudi: 07.10.2010, 19:49
   popieram.... :) Pozytywnie
   karolajna: 13.09.2009, 17:24
   a odpowiedzialny mężczyzna nie powinien przypadkiem tez czystosci czy to tylko odpowiedzialność spada na dziewczynę?? to nieco męski punkt widzenia
   :): 24.05.2009, 21:47
   nie zgadzam się z amelią. Uważam że zostały tu poruszone najczęstsze problemy, które popełniają młode osoby w związkach, a dekalog jest przedstawiony w ten sposób, aby pokazać wartość dziewczyny w oczach chłopaka i wartość chłopaka w oczach dziewczyny.
   ania: 17.02.2009, 19:46
   amelia - masz racje ;) poza tym nie rozumiem tego ujęcia miłości... Prawdziwa miłość to także miłość w wymiarze cielesnym. Kochanie się z mężczyzną z miłości , nawet przed ślubem nie jest niczym złym - wręcz przeciwnie, jest dopełnieniem dojrzałego związku. Być z kimś to umieć oddać mu się całkowicie, duchowo oraz fizycznie. Miłość fizyczna uczy akceptacji, partnera a także samej siebie, ze wszystkimi wadami i niedoskonałościami. Akceptuję ludzi którzy czekają "z tym" do ślubu. To ich własna, głęboko przemyślana decyzja. Lecz dziwi mnie, że Ci ludzie tak gardzą tymi którzy podjęli decyzję o szybszym rozpoczęciu współżycia.
   malutka: 09.02.2007, 21:42
   amelia zgadzam się z tobą w pełni... kobieta jest tutaj przedstawiona tylko jako dodatek do mężczyzny... maszynka do rodzenia dzieci ( oczywiscie po ślubie) oraz zaspokajacz jego potrzeb... to trochę śmieszne...
   Karola: 01.02.2007, 10:43
   Zgadzam się:)
   Ona i On: 28.01.2007, 23:09
   To jest bardzo dobre i bardzo trafne! Każdy powinien sobie to wziąść do serca jeśli zamierza w przyszłości zalożyć rodzinę opartą na prawdziwej miłości.
   Ewa: 05.01.2007, 05:12
   dekalog chlopaka moglby miec "musze sie zastanowic ze kiedys bede musial wybrac pomiedzy lojalnoscia do rodzicow wersus do zony"
   amelia: 23.10.2006, 20:29
   dlaczego dekalog chlopaka dotyczy wielu sfer zycia a dziewczyny- tylko czystosci przez slubem? Czy kobiety, oprocz dziewictwa, nie maja nic innego do zaoferowania mezczyznom?
   wiolcia: 08.10.2006, 11:56
   dekalog odpowiedzialnej miłosci zawiera to co powinni wiedziec zakochani
  (1)


  Autor

  Tresć
  [ Powrót ]
   
  [ Strona główna ]


  Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

  © 2001-2019 Pomoc Duchowa
  Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej