Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Czas na miłość?

     "Dwie róże w wazonie są stołu ozdobą,
     a list jest rozmową między mną a Tobą,
     więc dla dalszej naszej miłej wiadomości
     wysyłam w Walentynki ten symbol miłości."

     Wielu z nas otrzyma 14 lutego taki lub podobny wierszyk. Jest to dzień, w którym okazujemy najbliższym swoje uczucia i obdarowujemy ich podarunkami. Nie da się o tym dniu zapomnieć bowiem od początku lutego jesteśmy z każdej strony otoczeni serduszkami, aniołkami, różami, czyli tym wszystkim co kojarzy się z miłością i zakochaniem.

     Nie mają lekko Ci, którzy tego dnia nie mają z kim świętować i przebywają z dala od rodzinnego kraju. Na ulicy zakochani, kina i restauracje są pełne, w radiu leci romantyczna muzyka. To skłania do refleksji i przemyśleń na temat życia i miłości.

     Różnie można sobie tego dnia radzić z samotnością i przygnębieniem. Jedni wybierają spotkania z przyjaciółmi. Inni zaszycie się w domu, a jeszcze inni postanawiają zacząć szukać swojej "drugiej połówki". Oblężeniem cieszą się wtedy internetowe portale randkowe i biura martymonialne. W końcu tam najwięcej jest potencjalnych kandydatów na męża lub żonę. Oferta jest bogata i mamy z czego wybierać. Takich miejsc w sieci jest kilkadziesiąt.

     Jak jednak trafić do właściwego miejsca i odnaleźć osobę, która ma nam do zaoferowania coś więcej niż tylko seks i przelotną znajomość? Najlepiej znaleźć portal z osobami, które mają ten sam system wartości i pochodzą z rodzinnego kraju. Tak, aby w przyszłości nie zabrakło wspólnych tematów i poglądów. Przykładowo takim miejscem w sieci jest portal www.znajomapolonia.com Znajdują się tam Polacy żyjący na emigracji, którzy starają się żyć według wartości katolickich. Oczywiście nikt nie da nam gwarancji, że w ciągu kilku dni znajdziemy swoją "drugą połówkę", ale zawsze warto próbować, a być może kolejne walentynki nie będą już samotne...

     W kalendarzu mamy tylko jeden dzień w roku oznaczony, jako Dzień Zakochanych. Wtedy uświadamiamy sobie kto i dlaczego jest dla nas ważny. Nie wolno nam jednak zapomnieć, że miłość to coś więcej niż migające serduszko i miły wierszyk. O miłość powinniśmy się troszczyć i codziennie ją pielęgnować. Niezależnie od tego, czy jest Święto Zakochanych, czy też nie. Śmiało możemy powiedzieć, że czas na miłość jest przez cały rok, a dla tych, którzy jeszcze jej nie znaleźli polecam rozpocząć poszukiwania właśnie od 14-lutego. Kto wie, być może Św. Walenty potron Zakochanych dopomoże w poszukiwaniach... i uda nam się odnaleźć to, czego każdy z nas szuka i czego warto szukać.

Aleksandra Hacia
www.znajomapolonia.com
   

Wasze komentarze:
 do niżej: 08.10.2018, 19:53
  Ile czekać ?? Warto serio ? Można czekać i ............ się nie doczekać . Może ona nie istnieje dla mnie! A jak nigdy tym razem chciałam uwierzyć -jej Chciałam pokochać tylko 💔 czekałam ale Ty się nie dowiesz .
 Olka :): 22.06.2014, 21:46
 Jeśli dwie osoby się kochają to będą to sobie nawzajem okazywać w każdy dzień nie tylko w Walentynki. Jeśli się kogoś naprawdę kochasz to ta osoba jest dla ciebie całym światem i twoje uczucia do niej nie staną się silniejsze w Walentynki. " Nigdy nie mów, że kochasz najbardziej na świecie... Jeżeli jest to prawdziwe uczucie, jutro będziesz kochał dwa razy mocniej"
 Misia: 08.02.2014, 16:27
 Na miłość warto poczekać...
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej