Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Czas na miłość?

"Dwie róże w wazonie są stołu ozdobą, a list jest rozmową między mną a Tobą, więc dla dalszej naszej miłej wiadomości wysyłam w Walentynki ten symbol miłości."

Wielu z nas otrzyma 14 lutego taki lub podobny wierszyk. Jest to dzień, w którym okazujemy najbliższym swoje uczucia i obdarowujemy ich podarunkami. Nie da się o tym dniu zapomnieć bowiem od początku lutego jesteśmy z każdej strony otoczeni serduszkami, aniołkami, różami, czyli tym wszystkim co kojarzy się z miłością i zakochaniem.

Nie mają lekko Ci, którzy tego dnia nie mają z kim świętować i przebywają z dala od rodzinnego kraju. Na ulicy zakochani, kina i restauracje są pełne, w radiu leci romantyczna muzyka. To skłania do refleksji i przemyśleń na temat życia i miłości.

Różnie można sobie tego dnia radzić z samotnością i przygnębieniem. Jedni wybierają spotkania z przyjaciółmi. Inni zaszycie się w domu, a jeszcze inni postanawiają zacząć szukać swojej "drugiej połówki". Oblężeniem cieszą się wtedy internetowe portale randkowe i biura martymonialne. W końcu tam najwięcej jest potencjalnych kandydatów na męża lub żonę. Oferta jest bogata i mamy z czego wybierać. Takich miejsc w sieci jest kilkadziesiąt.

Jak jednak trafić do właściwego miejsca i odnaleźć osobę, która ma nam do zaoferowania coś więcej niż tylko seks i przelotną znajomość? Najlepiej znaleźć portal z osobami, które mają ten sam system wartości i pochodzą z rodzinnego kraju. Tak, aby w przyszłości nie zabrakło wspólnych tematów i poglądów. Przykładowo takim miejscem w sieci jest portal www.znajomapolonia.com Znajdują się tam Polacy żyjący na emigracji, którzy starają się żyć według wartości katolickich. Oczywiście nikt nie da nam gwarancji, że w ciągu kilku dni znajdziemy swoją "drugą połówkę", ale zawsze warto próbować, a być może kolejne walentynki nie będą już samotne...

W kalendarzu mamy tylko jeden dzień w roku oznaczony, jako Dzień Zakochanych. Wtedy uświadamiamy sobie kto i dlaczego jest dla nas ważny. Nie wolno nam jednak zapomnieć, że miłość to coś więcej niż migające serduszko i miły wierszyk. O miłość powinniśmy się troszczyć i codziennie ją pielęgnować. Niezależnie od tego, czy jest Święto Zakochanych, czy też nie. Śmiało możemy powiedzieć, że czas na miłość jest przez cały rok, a dla tych, którzy jeszcze jej nie znaleźli polecam rozpocząć poszukiwania właśnie od 14-lutego. Kto wie, być może Św. Walenty potron Zakochanych dopomoże w poszukiwaniach... i uda nam się odnaleźć to, czego każdy z nas szuka i czego warto szukać.

Aleksandra Hacia
www.znajomapolonia.comWasze komentarze:
 marzena aneta: 16.03.2023, 13:01
 Czas na miłość ? proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie tym dziękuję proszę dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 do niżej: 08.10.2018, 19:53
  Ile czekać ?? Warto serio ? Można czekać i ............ się nie doczekać . Może ona nie istnieje dla mnie! A jak nigdy tym razem chciałam uwierzyć -jej Chciałam pokochać tylko 💔 czekałam ale Ty się nie dowiesz .
 Olka :): 22.06.2014, 21:46
 Jeśli dwie osoby się kochają to będą to sobie nawzajem okazywać w każdy dzień nie tylko w Walentynki. Jeśli się kogoś naprawdę kochasz to ta osoba jest dla ciebie całym światem i twoje uczucia do niej nie staną się silniejsze w Walentynki. " Nigdy nie mów, że kochasz najbardziej na świecie... Jeżeli jest to prawdziwe uczucie, jutro będziesz kochał dwa razy mocniej"
 Misia: 08.02.2014, 16:27
 Na miłość warto poczekać...
(1)


Autor

Treść

Nowości

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP - dzień 4Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP - dzień 4

Nabożeństwo Pierwszych Sobót MiesiącaNabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca

bł. Rafał Chylińskibł. Rafał Chyliński

Modlitwa do bł. Rafała ChylińskiegoModlitwa do bł. Rafała Chylińskiego

Litania do bł. Rafała ChylińskiegoLitania do bł. Rafała Chylińskiego

Modlitwa do św. BibiannyModlitwa do św. Bibianny

Najbardziej popularne

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej