Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jestem z chłopakiem pół roku...

     Witam, czym jest miłość? Jestem z chłopakiem pół roku i on nie wie czy mnie kocha. (Beata)

     Zastanawiam się, o co tak naprawdę pytasz. 1) Czy rzeczywiście nie wiesz co to miłość, 2) czy zależy Ci na chłopaku, chciałabyś usłyszeć od niego wyznanie serdecznych uczuć, a on tego nie robi i zastanawiasz się czy go do tego przeko­nać 3) czy wyjaśnienie mu, co to jest miłość pomoże skłonić go do wyznania.

     Odpowiedź. na pierwsze pytanie znajdziesz w Liście do Koryntian w rozdziale 13. Kontemplacja i adoracja Boga który jest Miłością zbliża nas do zrozumienia czym powinna być miłość ludzka. Mam tutaj na myśli również takie konkretne sytuacje jak ta dotycząca wyznania miłości, jak i kiedy to zrobić.

     2), 3) Niezależnie od użytego sposobu odradzam nakłanianie chłopaka do deklaracji miłości ponieważ im bardziej będziesz nalegać tym mniej pewności i zadowolenia, kiedy ją usłyszysz. Łatwo pomyśleć: powiedział bo prosiłam. Czy zależy Ci na tym aby wyrazić swoją wolę, której on się podporządkuje? Czy wolałabyś, aby on pragnął być z Tobą równie mocno jak Ty z nim?

Renata Skoraszewska

Tekst pochodzi z pisma
Ruchu Światło-Życie "Wieczernik" nr 189


   

Wasze komentarze:
 bos: 14.06.2016, 23:33
 Ewa Korpyta ty stara PYTO analfabeta !!! TA OSOBA CO DZIECI UCZY ,,,,,,,,,,,,,,HM
 polonista: 18.05.2016, 13:41
 Ewa Korpyta - jak nie umiesz pisać poprawnie po polsku to zajrzyj do słownika! wstyd!
 EWA KORPYTA: 08.07.2015, 15:54
 SŁOWA,SŁOWA,SŁOWA.....TRAWA TRAWA....TRAWA.... CZY DOŚWIADCZENIE WIARY NIOE POWINNOŁĄCZYĆ PRAKTYKOWANIA RELGII W POZNANIU MISTYKI TATR I BRATERSWA JEDEN ZA WSZYSTKICH , WSZYSCY ZA JEDNEGO "SZEWCZYK dRATEWKA Z tRZEBINI ? A PONANIE I UZNANIUE BOGA W OPARCIU O KULTURE DOROBKU DZIEJOWEGO WE WSZYSTKICH DZIEDZINACH A PRZEDE WSZYSAKIM ROLNICTWA I HODOWLI...NA DZIŚ, A PIENA MUZYKI I RZEŹBY NA NATYCHMIAST! CZY TO NIE POŁĄCZENIE RELIGII Z ZERCA A NIE PRZYMUSU Z KATECHETYKĄ CZYLI WPRÓWANIEM DEFINICJI I CYTATÓW BIBLII NA PAMIEC JAK BRANSTTETER MAM WAS WSZYSTKICH DOŚĆ! CXHCĘ NA BEZLUDNA WYSPĘ! I HIPPOPOTAMY
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej