Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Miłość jest jak...

     Miłość jest jak skarb ukryty w roli, który znalazł pewien człowiek i znowu ukrył. Z radości sprzedał wszystko co miał i kupił tę rolę. Miłość jest jak kupiec poszukujący pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, sprzedał wszystko co miał i kupił ją.

     Idź teraz jak ten kupiec po swoją perłę. Co dzień zachowujesz się jak kupiec, czasem nieco wyrachowany. Ogladasz, przebierasz, zanim kupisz, nawydziwiasz, potem dobrze się zastanowisz, co ci się opłaca, a na czym stracisz. Bezowocnie szukasz, bo ciągle marudzisz.

     Żeby przeżyć następny dzień z zyskiem, już teraz idź, spiesz sie po swoją miłość!

     Bo jeśli będziesz spóźniony, co wtedy zrobisz? Bedziesz sam. Zatęsknisz, choćby za tą najbrzydszą.

     Patrz, ile masz pereł dookoła. Same cuda. Mniejszych i większych. Kulistych i nieregularnych. Aż palce lizać. Tyle możliwości do kochania.

     Ale nie dajesz się ponieść lekkiemu zachwytowi.

     Przecież jesteś perfekcjonistą. Trzeba myśleć z głową. Znasz się, przynajmniej tak ci się wydaje. Nie wierzysz w cuda. Nie słuchasz innych głosów. Nigdy dotąd się nie pomyliłeś. Sam dobrze wiesz.

     Ale skoro tak bardzo się upierasz, że tylko jedną chcesz kupić, bo inne ci nie odpowiadają. Bo złe. Wszystkie są złe, a przynajmniej większość, każda ma jakieś manak- menty. Nie ten kształt, kolor. To przypatrz się przynajmniej uważnie jeszcze raz. Masz rację. Jest tak. Nie ma tej, która by ci we wszystkim odpowiadała. A jeśli zamówisz taką, będzie sztuczna. Ty pragniesz prawdziwej. Pragniesz jej tak bardzo, że gotów jesteś oddać wszystko co masz, by ją zdobyć. Potrzebujesz kochać i być kochany. Spróbuj więc spojrzeć raz jeszcze. Bądź wrażliwszy.

     Kiedy zaczniesz szukać wnikliwie, to nie oderwiesz się.

     Z zachwytu. Nie będziesz chciał żadnej zostawić. Stwierdzisz, że każda jest równie cenna. I znów nie tak, bo będziesz chciał mieć je wszystkie.

     Nie bój się być gotów oddać za każdą z nich wszystko co masz. Nie bój się kochać.

     Bo możesz za każdym razem mijać tę najdrogocenniejszą, na której ci najbardziej zależy. Może jest tuż tuż, tylko jej nie zauważasz.

     Zakochaj się w nich i poznaj te, z którymi spotykasz się najczęściej. Koniecznie.

     Miej czujne i otwarte serce. By się nie minąć z Poławiaczem Wszystkich Pereł.

Justyna Kostecka

Kwartalnik Katolicki

nr 47


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej