Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
 

Szara myszka - atrakcyjna kobieta

    Dla wielu ludzi kultura masowa jest autorytetem decydującym o tym, jaka kobieta może się podobać, A może są inne kryteria atrakcyjności kobiety?

     "Przepraszam, czy TY jesteś atrakcyjna?" - "Ja? Zwariowałeś, spytaj tamtą, może ona..." - "Przepraszam, czy może TY jesteś atrakcyjna?" - "A skąd mam to wiedzieć?" - Gdzie jesteś atrakcyjna kobieto, czy tylko w telewizji i w gazetach?

    Wystarczy, te włączę telewizor, a na każdym kanale znajduję kobietę moich marzeń; ostatnio jest jeszcze lepiej, gdyż nawet w jednym programie mogę znaleźć kilka atrakcyjnych amazonek mojego tycia.

     Jak wiele zdjęć, powycinanych z gazet, nosimy w plecaku i z ich pomocą szukamy w spaniałej kobiety, przeznaczonej tylko dla mnie. Każdej mijanej Pani przyklejam zdjęcie: pasuje - nie pasuje, jeżeli jesteś jak z gazety, to jesteś dla mnie atrakcyjna; me masz w sobie nic z telewizyjnej gwiazdy-oj, to już atrakcyjna nie jesteś, Czemu kultura masowa boi się normalności? Większość z was widziała zapewne film pod tytułem Ogniem i Mieczem, jakże bawiła mnie amazonka Izabela, kiedy razem z panem Zagłobą przedzierała się przez lasy i stepy, uciekając przed Bohunem: zawsze umalowana, bez najmniejszego zabrudzenia - nadzwyczaj czyste łasy, co? Pewnie używała specjalnego dezodorantu, żeby się nie spocić, Ach, mieć taką kobietę u boku; ach, jaki byłbym szczęśliwy!

     Zastanawiam się, czym nas omamiły telewizyjne i gazetowe kobiety. Urodą? Chyba nie, wystarczy nam szerzej otworzyć oczy, żeby dostrzec wokół o wiele piękniejsze dziewczyny, Nagością? Raczej nie, choć jesteśmy tak skonstruowani, że widok nagiej kobiety nie pozostaje bez śladu w naszej psychice; ale nagość nie zastępuje nam powietrza i bez niej można pięknie żyć, więc czym one nas czarują? Jeżeli znacie odpowiedź, to dajcie mi znać, bo ja jej nie znam, Drogi Czytelniku, czy lubisz szukać skarbów? Jeśli tak, zapraszam cię na wyprawę, podczas której będziemy poszukiwać skarbu - atrakcyjnej kobiety. Czy modliłeś się (modliłaś się) do Boga o pomoc w odkrywaniu prawdziwej miłości? Czy modliłeś się o dobrą, kochającą, atrakcyjną dziewczynę ? (A wy, dziewczyny - o kochającego i wrażliwego chłopca?) Jeśli mamy wyruszyć po skarb, zacznijmy od modlitwy, by Go znaleźć. Wyprawa jest długa, chociaż nie będziemy jeździć daleko, więc uzbrój się w cierpliwość. Rozejrzyj się najpierw po klasie, po szkolnym korytarzu w czasie przerwy, po uczelnianej auli; rozglądaj się uważnie i nie przegap żadnej wskazówki, choćby tak prostej jak bezinteresowna pomoc dziewczyny, która chętnie podzieliła się z tobą, pożyczyła ci coś z uśmiechem, która słuchała ciebie, gdy mówiłeś o samochodach, na których ona zupełnie się nie zna...

     "Dobra, a gdzie ta atrakcyjność? Gdzie obiecany skarb?" - zapytasz. To jest właśnie skarb, to jest atrakcyjna kobieta - "szara myszka", która potrafi zapalić twe serce czekające na ogień miłości, a nie na ogień podniety; na ogień kobiety, a nie amazonki. Takiego ognia nie ugasi żaden program telewizyjny ani gazeta. Czy kobieta zapalają- ca taki ogień nie jest atrakcyjna? Czyż nie jest skarbem? Czy nie jest warta, by wyrzucić telewizor za okno? (Może przypadki wyrzucania telewizorów z okien akademików są wynikiem znalezienia skarbu?)

     Droga Czytelniczko, jeżeli Bóg stworzył cię na modelkę, stworzył cię piękną kobietą, dziękuj Mu za to (chłopcy pewnie dziękują, ile razy cię widzą) i proś, abyś tę urodę potrafiła przyozdobić wdziękiem i dobrym sercem, gdyż po tym poznajemy atrakcyjną kobietę. Przecież piękność bez wdzięku jest jak haczyk bez przynęty (Ralph Emerson).

kl. Michał Strojnowski SP

Kwartalnik Katolicki
ESPE, nr 57


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej