Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Oczekiwania kobiety wobec mężczyzny

     PRZEWIDZIANE DLA KOBIET: trochę o tobie, trochę o kwiatach; czyli o pięknie kaktusa.

     Od każdego trzeba wymagać tego tylko, co jest w stanie zrobić - powiedział Król (A. de Saint-Exupery, Mały Książę).

     Czy jesteś kobietą, która czeka; patrzy w przyszłość przez pryzmat wspomnień, czasem grzęźnie w myślach i marzeniach? Twój świat może wydawać się nieco skomplikowany, ale niewielu wie, że ma kolory i wielkie obrazy na ścianach. Zawiera mnóstwo szczegółów, zazwyczaj dobrze zapamiętanych. Każdy detal ma w nim swoje znaczenie i przemawia swoim językiem; każdy człowiek jest nie "jakimś tam", ale "tym właśnie". Intryguje Cię, co myśli i czuje. Więc właściwie czego Ci trzeba? Wszystko jest raczej w porządku. Chociaż czasem trochę samotnie i jakby pusto. Tęsknisz za kwiatami? Może trochę. Warto mieć jakiegoś do towarzystwa. Zauważyłaś ostatnio kaktusa, który rósł sobie radośnie. I co teraz? Stanął na parapecie. Ładny, ale jakby nie pasował. Ostatecznie może być. Wydaje się taki rzeczowy, konkretny, racjonalny, obiektywny, samodzielny, zdecydowany. Geometryczny? Jakiś taki przemyślany. Ale w końcu to jest kwiat... i jest kolorowy - zielony.

     Czekasz aż zakwitnie, otworzy się i pokaże, co tak naprawdę czuje i myśli. Może jeszcze nauczy się mówić i zauważy, że jesteś, i zapyta, co czujesz. Może doceni też Twoją troskę o wszystko i to że dbasz o niego.

     Chciałabyś pewnie, by zapewniał Cię stale, że jest na parapecie, niedaleko, bo wtedy czułabyś się bezpiecznie. Masz swój kwiat. Imponuje Ci, że jest taki stabilny, bo potrzebujesz jego oparcia.

     Podziwiasz w nim to, że słucha Cię uważnie, że pozwoli Ci popłakać, gdy jest Ci źle i nie denerwuje się z tego powodu. Jest cierpliwy. Stara się rozumieć Twoje przeżycia. Wydaje Ci się wtedy, że Cię pociesza. Jedyny, który nie banalizuje tego, co przeżywasz. I pamięta o szczegółach.

     Pamiętasz, że kaktus jest kaktusem i nie jest w stanie zaspokoić wszystkich Twoich potrzeb. Jak żaden inny kwiat. I musisz to zaakceptować. I wystarczy, że on Cię akceptuje. Idź już więc i dbaj cierpliwie o kwiatki, a zobaczysz, że zakwitną.

Justyna Kostecka

Kwartalnik Katolicki

nr 57


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej