Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Szczerość i uwodzenie

Urok nie wchodzi w grę w dziedzinie prawdy, przeciwnie, manipuluje nią.

Tak samo kobiety jak i mężczyźni szybko się orientują, że osoba, w której są zakochani, często nawet nie zwraca na nich uwagi, woli kogoś bardziej atrakcyjnego, zdolnego rozśmieszyć, zafascynować, kogoś kto zna techniki oczarowania.

Po tego typu doświadczeniu, człowiek będzie się starał traktować osobę, w której się zakochał w odpowiedni sposób. Na przykład nauczy się odczytywać język uwodzenia, miłości.

Ale pamiętajcie:

Pozostanie w nim wrażenie, że byty ludzkie nie umieją cenić lojalności, prawdy, prawdziwej miłości, pozostają natomiast zafascynowane zewnętrznym wizerunkiem drugiej osoby.

Kobiety wykazują w tej dziedzinie większe zaangażowanie.

Dla nich szczera miłość jest bardzo ważna, żywa. Nie dążą jedynie do satysfakcji seksualnej, jak mężczyźni.


Jednak

dobrze wiedzą, jak ważne jest to, aby drugiego człowieka oczarować, zadziwić, być podmiotem jego pragnień.


Zakochana kobieta poczuje się wstrząśnięta, gdy zobaczy, że mężczyzna, którego kocha, ulega innej kobiecie, której prawdopodobnie jest obojętny, ale która ukazała mu siebie jako fascynującą i czarującą istotę.

Dlatego

kobiety postrzegają mężczyznę jako byt mocny, a jednocześnie głupi.


W głębi każdej kobiety tkwi obawa, że nie warto obdarować mężczyzny szczerą, autentyczną miłością.

Wydaje się, że mężczyzna nie potrafi odróżnić szczerości i fałszu.

Pomyślcie:

  • Kobieta, która umie czarować, zawsze wygra z mężczyzną.
  • Każda kobieta, przynajmniej raz w życiu, spotka się z tym dylematem:
być kobietą o szczerych uczuciach czy być czarującą, manipulującą?


Kobiecie trudno jest zrozumieć, że mężczyznę pociąga przede wszystkim spotkanie seksualne, możliwe bez związków emocjonalnych.

Ta, która mężczyznę zdobędzie czy oczaruje w rzeczywistości ofiaruje mu się seksualnie. Ale będzie o nim myśleć jako o zostawionym na zawsze, ponieważ dla szczerej kobiety, miłość, uczucie i seks to jedno.

Jednak, w pewnym sensie,

także kobieta "oszukująca", jeżeli jest zakochana, staje się szczera: będzie "poznawać " kochanego, ale jeżeli jest bardzo zakochana, stanie się też bardzo otwarta, bezbronna.

Paradoksalnie:

  • Kobiecie lepiej wychodzi rola aktywnej, uwodzącej, jeśli nie jest bardzo zakochana.
  • Podobna zasada odnosi się do mężczyzny. Gdy spotka kobietę piękną: pozostanie tak oczarowany, że nie będzie umiał zainteresować jej sobą, zdobyć. Zdobywca, natomiast, aby wygrać w swej grze, zawsze musi udawać.
Naturalnie,

  • Dojrzała osoba zwraca uwagę na inne elementy, aby zaistniała relacja prawdziwej miłości.
W każdym razie

  • W społeczeństwie, gdzie wygląd ma tak ważną rolę, osoba szczerze zakochana, która nie akceptuje kłamstw, nie chce lub nie umie kłamać, przegrywa.
  • Dzisiaj potrzeba wielkiej odwagi, aby być szczerym, aby nie poddać się pokusie zdobywania, władania.
Ale nie zapominajcie:

aby znaleźć prawdziwą miłość, potrzeba wielkiej szczerości, trzeba być oczyszczonym wewnątrz, posiadać czyste serce.

Valerio Albisetti
   

Wasze komentarze:
 Jarek: 06.05.2014, 00:54
 Po wielu latach prob i bledow zyjac bez Pana zbladzilem i zgubilem droge Prawdy. Biblia otworzyla mi serce zobaczylem ile razy Pan mi pomagal ile wskazowek udzielal, bo zawsze bylem szczery i szukalem milosci. Teraz odrodzony w Panu z bagazem wielu doswiadczen zrozumialem ze szczerosc i milosc sa w ludzkim zyciu najwazniejsze. Nie wiem czy Pan zdarzy mi jeszcze abym znalazl swoja wybranke serca na reszte zycia ale nawet w obliczu samotnosci na obczyznie i dzieci ktore mieszkaja w Polsce wiem ze moje serce nalezy do Pana Jezusa bo ON jest dawca zycia i prawdziwej milosci.
 Jarek: 06.05.2014, 00:53
 Po wielu latach prob i bledow zyjac bez Pana zbladzilem i zgubilem droge Prawdy. Biblia otworzyla mi serce zobaczylem ile razy Pan mi pomagal ile wskazowek udzielal, bo zawsze bylem szczery i szukalem milosci. Teraz odrodzony w Panu z bagazem wielu doswiadczen zrozumialem ze szczerosc i milosc sa w ludzkim zyciu najwazniejsze. Nie wiem czy Pan zdarzy mi jeszcze abym znalazl swoja wybranke serca na reszte zycia ale nawet w obliczu samotnosci na obczyznie i dzieci ktore mieszkaja w Polsce wiem ze moje serce nalezy do Pana Jezusa bo ON jest dawca zycia i prawdziwej milosci.
 :(tak: 01.05.2014, 08:24
 ja bylam szczera @)--/---.
 :(tak: 24.01.2014, 14:12
 ...mowil ,,kocham,,...a ON klamal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 :( tak: 17.01.2014, 00:39
 ...mowil,, kocham,,...robil wszystko by okazac milosc lecz odkad stracil moje zaufanie milosc zaczela sie oddalac.choc dzis jeszcze kocham GO, to jednak nie potrafie posklejac tego co zniszczyl.rozdarl mi serce i dusze. cierpie.to byla piekna milosc ,prawdziwa ,ktora zostanie w moim sercu na zawsze. i w twoim,bo prawdziwa milosc dwoch serc, jest wieczna, nawet gdy ,,kochankowie juz od siebie odejda,,co nastapilo 9 stycz nieodwracalnie.Twoj trudny charakter! dla Ciebie umarlam jak pow.ty NAJDROZSZY TY DLA MNIE JUZ DWA RAZY UMARLES, LECZ W MOIM SERCU i tak BEDZIESZ ZYL WIECZNIE :a 16go w tym szczegolnym dniu,dniu Twoich urodzin bylam z Toba duchowo.
 :( tak: 02.12.2013, 09:09
 sa i tacy, ktorzy swoim sprytem,podstepem potrafia zawladnac sercem mezczyzny .pozorna pokora swojej powierzchownosci. liczy sie nie to co na zewnatrz lecz wnetrze czlowieka.ja bylam szczera wybral inaczej.
 magdam: 20.07.2013, 08:31
 niemal zgadzam się z waszymi komentarzami a najbardziej podpisuję się pod szczerością i otwartością.Nikt nie chce być oszukiwany. tym bardziej przez kochaną osobę.Naprawdę warto być uczciwym ,bo to do nas zawsze wraca ze z dwojoną mocą .
 7777: 03.07.2013, 09:03
 kocham dusza i podziwiam sercem:)A D,laczego? x
 slowo/xad.: 21.03.2013, 12:02
 jezeli to prawdziwa milosc to slowa ,,wychodza,, z serca @)--/---
 paulina: 17.03.2013, 16:57
 tekst jak tekst ale do myslenia
 //: 21.01.2013, 01:39
 nie do końca rozumie
 ala: 15.01.2013, 19:41
 witam, tekst jest naprawde dobry!
 Dorota: 09.02.2012, 19:53
 Dzięki Edyta za Twoje Świadectwo! Ostatnio miałam pewne rozkminki na ten temat... dziękuję, że sie tym podzieliłaś :)
 michalina: 25.05.2011, 09:33
 Nie będę nigdy kokietką lub flirciarą, nie tędy droga. Chcę w sposób naturalny zainteresować mężczyznę sobą. Wierzę w Bogu że ktoś właśnie na mnie czeka.
 Chudy: 15.04.2011, 13:15
 No cóż... Niestety wybrałem szczerość. Uwodzenie to dla mnie coś na kształt oszustwa... Jeśli moje okazywanie zainteresowania nie wystarczy, to będę sam. I będę musiał sobie z tym poradzić.
 paula: 17.02.2010, 20:42
 ale ciekawostka
 lovesuomi: 08.01.2010, 20:35
 Prawda, tak właśnie się dzieje :) a zdobywca musi udawać :)
 Edyta: 05.01.2008, 10:40
 Kochanie, podzielę się z wami moim świadectwem, trochę chyba na temat:)otóż - nie tak dawno- poszłam do spowiedzi, ale pomyślałam sobie, że juz nie będę Jezusowi wspominać, że jestem sama(On i tak to wie) , że mam tyle rozterek związanych z dróga połówką:) i nagle słysze słowa: chyba nie masz jeszcze kandydata na męża- troche się usmichnęłam(do Pana)- i odpowiedziałam,że tam:)i usłyszałam piękne słowa od samego Jezusa- BĄDZ SOBĄ, NIKOMU SIE NIE NARZUCAJ A RESZTĘ PAN SAM ZROBI:)to była najpieknijsza wskazówka jaką Pan móg mi dać.Teraz wiem, że tak trzeba postępować w relacjach z mężczyzną.Przede wszystkim szczerość własnej postawy, własnych uczuć.Trzeba pytac się najpierw samego siebie(przed Panem) kim jest ten człowiek, co dla mnie znaczy i jakie sa pragnienia mojego serca w stosunku do niego.Nikt nie chciałby byc oszukiwanym i nie tak buduje się fundament na całe życie.Życzę wam i sobie wielu łask- i wielu rozmów z Panem na "te" tematy:)
 dokate: 16.11.2007, 03:46
 Oczywiście o szczerym uwodzeniu mężczyzn mówą te kobiety, które niby "nic" nie robiły a wszystko jakoś samo wyszło. Mężczyzna to mężczyzna i bez gierek nie da rady. Twoja atrakcyjnośc wzrasta wraz ze wzrostem zainteresowanych tobą mężczyzn. Niestety musisz przynajmniej na początku udawać, że nie zależy Ci na nim i oczywiście nie możesz stać się jego kumplem do pogawędek bo już zostaniesz taką kumpelką (chyba że chłopiec po 30 to zmieni zdanie - ale ktoby tak długo czekał;) no i rady od "do kate" sa potwierdzone.
 Ania: 09.11.2007, 22:29
 Jesli jest się naprawdę zakochanym, nie trzeba czarować, bo to wychodzi samo, wystarczy trochę odwagi, a miłość widać w oczach, gestach w rumieńcach. Wystaczy tylko nie tłumić miłosci i okazać zainteresowanie obiektowi westchnień.
(1) [2]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej