Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
 

Modlitwa o odwagę miłości


Święta Weroniko, niewiele mogłaś uczynić dla Jezusa podczas Jego drogi na Golgotę. Otarłaś Mu litościwie twarz, a On w zamian ofiarował ci swoje Boskie Oblicze. W ten sposób Pan nagrodził twój czyn miłosierdzia.

Prosimy cię, patronko dobrych czynów, uproś nam łaskę miłosiernego spojrzenia na tych, którzy wymagają naszej pomocy. Wiemy, że w chorych, samotnych, cierpiących duchowo i fizycznie, a także w odrzuconych przez ludzi i pozbawionych jakiegokolwiek znaczenia, przychodzi do nas Chrystus i w nich pozwala nam okazać sobie miłość.

Wiemy także, że wszelkie gesty miłosierdzia mają moc przemieniającą. Zostawiają ślad w naszej duszy. Czynią ją piękniejszą i radośniejszą. Jednak często brakuje nam odwagi, by zainteresować się sprawami bliźnich, by odpowiedzieć na ich prośby, by pomóc. Lękamy się zaangażować w czyjeś życie. Czasami wolimy obojętność i udawany spokój aniżeli ryzyko zbliżenia się do kogoś i udzielenia mu pomocy.

Dlatego prosimy cię, o dzielna Weroniko, uproś nam odwagę miłości, która była w tobie i charakteryzuje wielkich świętych. Niech każdy z nas, w miarę swych możliwości, a niekiedy ponad nie, okazuje się bliźnim dla swych cierpiących braci i sióstr. Obyśmy mogli wraz z tobą cieszyć się oglądaniem Oblicza Chrystusa w niebie i wysławiać Go na wieki. Amen.


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej