Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
 
Co to miłość...

Wielka to rzecz miłość. Ona tylko czyni lekkim to, co jest ciężkie i spokojnie znosi wszelkie niepokoje. To co gorzkie, czyni słodkim. Miłość chce być wolna, by najskrytsze uczucie nie stało jej na przeszkodzie. Nad miłość nie ma nic słodszego, niczego mocniejszego, niczego wyższego, niczego milszego w niebie i na ziemi. Miłość bowiem zrodzona jest z Boga. Miłujący daje wszystko za wszystko. Nie patrzy na dary, lecz zwraca się ponad dobrami ku obdarowującemu. Miłość często nie zna miary, lecz ponad wszelką miarę wrze. Miłość ciężaru nie czuje. Nie patrzy na trudy. Więcej chce pozyskać, niż może. Nie powołuje się na niemożność, bo sądzi, że wszystko może i że wszystko jej wolno. Miłość czuwa, a śpiąc nie śpi. Znużona, nie męczy się, powstrzymywana - nie jest ograniczona, przestraszona - nie jest zaniepokojona. Jeśli ktoś kocha - wie, co to słowo oznacza. Miłość jest skora, szczera, pobożna, przyjemna i miła, mocna, cierpliwa, wierna, roztropna, wielkoduszna i siebie samej nigdy nie szuka. Gdzie bowiem ktoś szuka siebie, tam odpada od miłości. Miłość jest rozważna, pokorna i prawa. Trzeźwa, czysta, stała, spokojna i we wszystkich zmysłach strzeżona. Jest wierna, wdzięczna i ufna. Kto nie jest gotów wszystkiego ścierpieć i stać do dyspozycji umiłowanego, nie jest godny zwać się miłośnikiem. Kto kocha, wszystko co otrzymał, umieszcza poniżej ukochanego.
T. a Kempis - wybór
   

Wasze komentarze:
 Kayser Soze: 19.03.2012, 14:09
 Ja kocham i czuje że mnie tez kochąją, Robic wszystko z sercem. Bez tego nie można poznac siebie tak naprawde. to jest najwyższy poziom jaki można w życiu osiągnąć.Robić wszystko z miłości, jakąby nie miała twarz.Wszystko dla miłośći,tylko to się liczy.......beż tego nieświadomie będziemy usychac jak kwiat napustyni którego nie ma...All for love, ktoś tak kiedys powiedział. LOVE.
 Kochana: 18.12.2011, 20:10
 wszystko da sie przezyc, ale zranionej milosci nie. wiele mlodych ludzi gubi sie w swoim zyciu przez nieszczesliwa milosc, a wystarczyloby poszukac odpowiedzi u Boga i mozemby zyli. Modlmy sie za nich, bo potrzebuja naszych modlitw jak my powietrza. Szukajcie Boga a bedzie latwiej, mowie to z wlasnego doswiadczenia Wszystko nagle staje sie jasniejsze i prostsze!
 Małgosia: 10.11.2011, 20:48
 To co gorzkie, staje się się słodkie. Dokładnie tak. Najgłębsze i najsłodsze uczucia do ukochanego rodzą się we mnie po poważnych rozmowach, o trudnych sytuacjach, o problemach, po kłótniach. Zawsze kończy się wzruszeniem i eksplozją niesamowitych emocji. Takich emocji, które rozpalają, utwardzają więź, sprawiają, że związek nabiera wartości, że mimo trudności jesteśmy razem, coraz bliżej. Niesamowite! :) Życzę tego wszystkim, kochajcie się! :)
 zagubiona: 26.10.2011, 21:23
 Myślę,że kochałam. On nie. Ale kiedy sobie pomyślę,że będzie szczęśliwy choćby i beze mnie to boli mniej:)
 optmistka wannabe: 13.09.2011, 19:35
 Powiedział, że przestał mnie kochać. Ale ja wierzę w nas i nie poddam się.
 M.: 20.08.2011, 23:55
 To jest test czy zwiazek w ktorym ktos obecnie jest opiera sie na prawdziwej milosci...
 ja: 24.06.2011, 13:33
 trele morele, NIE MA MIŁOŚci.....
 Mała: 28.04.2011, 22:48
 Kochałam, kocham i kochać będę. Chociaż czasami chciałabym być z Nim na codzień. Niestety, życie spłatało nam figla. Trele - morele i nie jesteśmy razem. Mam teraz swoje życie, On ma swoje. I zapewne kochamy te osoby, ale już inaczej - miłością dojrzalszą, trochę zobowiązującą, bo przecież mamy dzieci. Ale miłość, która nas pogrążyła była spontaniczna, nikt nic nie planowal - po prostu to się dzialo i trwało. Wiem, że On mnie też bardzo kocha mimo upływu 20 lat. Wiem, że jest szczęśliwy i kocha, tak jak ja. Myśli i tęskni za mną - ja też. Cieszę się, że takie uczucie narodziło się kiedyś we mnie i nie umarło mimo przciwności "losu?" Co będzie - pokaże nam czas:)
 optymistka: 10.04.2011, 19:17
 Miłość nieodwzajemniona nie jest taka straszna jak się wydaje. Przecież ważniejsze żeby kochać niż być kochanym. Ja przeżyłam takie uczucie. I uwierzcie z perspektywy czasu wiedzę że wiele mnie to nauczyło. Z pewności pokory. Już wiem że nie zawsze możemy mieć wszystkiego. A o prawdziwą miłość trzeba walczyć. I trzeba pomagać przeznaczeniu. I nie wątpić. Mnie w chwilach wątpliwościach pomagali przyjaciele. I to wsparcie też jest ważne. Na początku napisałam że taka miłość nie jest straszne i chce to udowodnić. Dla mnie sama obecność była ważne. Możliwość patrzenia, obserwowania drugiej połowy była ważna... Więc można się dołowac ale czy nie lepiej pomoc szczęściu? Życzę powodzenia
 zagubiona: 08.04.2011, 22:47
 Czytam te słowa po kilku miesiącach,ale dziś rozumiem,że wszystko ma swój sens. Nawet to co wydaje nam się przykre,bo nie idzie po naszej myśli. Dziś wiem,że i takie doświadczenia są w życiu potrzebne, żeby móc odkryć większą Miłość :)
 MP: 20.02.2011, 22:18
 .LUDZKA MIŁOŚĆ RANI GDY NIE JEST ODWZAJEMNIONA. PRAWDZIWIE KOCHA TYLKO BÓG
 zagubiona: 10.11.2010, 20:40
 Miłość nieodwzajemniona jest bolesna...
 marta : 17.10.2010, 18:03
 miłosc to wg mnie bezgraniczne zaufanie do drugiej osoby , pragnienie jej dobra , troska , wsparcie , wzajemny szacunek , przyjazn - warunek konieczny , potrzeba bliskosci , wiernosc , oddanie , szczerosc , to , ze kiedy zamykam oczy widze wlasnie Ciebie , ze kiedy nie ma Cie przy mnie musze choc zerknac na Twoje zdjecie :) bardzo wazne jest rowniez pełne poznanie partnera i akceptacje jego wad ... taka milosc mam :*
 Klaudia : 25.04.2010, 12:49
 :(
 XXX: 03.04.2010, 23:22
 Miłość....tyle razy ja przezylem i za kazdym razem bylo tak samo:/ kiedy znajde ta właściwą...???
 Ronia: 28.11.2009, 19:28
 to co gorzkie staje się słodkie
 poszukiwacz: 20.11.2009, 20:29
 Czym różni się np. kanapka zrobiona z miłością i bez niej?
 iwona: 20.11.2009, 20:29
 Miłość jest wspaniała więc kochajmy i bądzmy kochani:)
 wdowa: 07.11.2009, 19:27
 miłosc to ofiarowanie siebie nie tylko w piekne dni ale i wtedy kiedy cierrpienie przeszywa miecz bolesci i kiedy sie trzeba rozstac . Miłosc od Boga przychodzi i do Boga wraca
 Martyna: 03.11.2009, 23:37
 Miłość przezwycięży każdą przeszkodę...
[1] (2) [3] [4]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej