Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Wierzę w miłość

Mam 25 lat, jestem studentką, pragnę podzielić się z Wami moimi refleksjami na temat miłości. Czym jest miłość? Wielu uczonych od wieków łamało sobie głowy nad tym terminem. A tak naprawdę, czym ona jest? No cóż? Myślę, że...

Górski krajobraz Jest ona dana nam od Boga, który powołał nas z miłości do miłości. Uczy nas bycia odpowiedzialnym za drugą osobę, uczy szacunku, godności i oddania. Kiedy dziewczyna poznaje chłopaka i odwrotnie - wierzę, że to "miłość'. Są zakochani, zafascynowani. Obiecują sobie wiele, mają wspaniałe plany na przyszłość, wierzą, że miłość ich nigdy się nie skończy i będzie trwałą. Spędzają ze sobą każą wolną chwilę, pomagają sobie wzajemnie, wyprzedzają się w sprawianiu sobie niespodzianek, troszczą się o siebie... W miłości dawanie jest jednoznaczne z przyjmowaniem, otrzymywaniem. Moja radość zlewa się z radością drugiej osoby. Rozkwit drugiej osoby jest jednocześnie moim rozwojem. Miłość ludzka nabiera wymiaru boskiego, gdy przezwycięża swoje egoistyczne "jestestwo", a wychodzi ku drugiej osobie i pragnie jej dobra. Jest wolny w miłości a nie podporządkowany prawomnatury (samemu seksowi). Bóg, który nas uczynił, Ojciec, który doprowadził do naszego spotkania (dziewczyny i chłopaka) daje moc wytrwania w prawdziwej czystej miłości. Miłość jest łaską i pochodzi od Niego. Wyraża wszystko to, co mamy, angażuje wszystko to, czym jesteśmy, wszystko przewyższa, ponieważ jest darem darmo danym. Trwanie w miłości jest dawaniem siebie, przebaczaniem sobie, dopełnianiem się i okazywaniem sobie wyrozumiałości.

Piękne, prawda?

Wierzę w taką miłość... i Was do niej zachęcam. Modle się i nieustannie proszę Jezusa, mojego najdroższego Przyjaciela, aby postawił na mojej drodze życia, w odpowiednim czasie właściwą osobę, która będzie czulą i myślała, tak jak ja. Wtedy będziemy darem dla siebie, będziemy wzrastać w tej miłości. Nasza miłość będzie przypieczętowana cudownym sakramentem małżeństwa. Owocem tej miłości będą nasze dzieci.

MonikaWasze komentarze:
 Joanna: 05.02.2020, 14:31
 Panie,blagam ratuj nasza relacje. Bardzo kocham mojego partnera i pragne z nim byc,dac mu milosc,uczciwosc,lojalnosc,dom,rodzine i szczescie. Prosze pomoz nam.Dziekuje.
 Irene: 17.07.2017, 23:59
 Piękne słowa. Boje się że taka miłośc nigdy mnie nie spotka, w końcu nikt nam nie daje gwarancji że tak bedzię, ale wierzę że istnieję i nie przestane, mam nadzieję że bedzie mi dane jej doświadczyć.
 ?/: 08.04.2016, 23:47
  To prawda .. uschnie ? i.. pozostanie zwiędły przekwitły tylko brzydki kwiat .
 Ale,: 01.08.2015, 00:25
 Powoli zaczynam wątpić...miłość nie wystarczy odkryć..nawet najpiękniejszy kwiat uschnie bez wody...
 Dlaczego?: 08.07.2015, 23:24
 wierzę wciąż...nie potrafię przestać.
 :-X: 06.05.2014, 23:59
 Tak serce wie że ciężko. Tęskno/- Tęskno Panie, Dlaczego Boze nie skrócisz tej męki? Dlatego że ciągle masz inny plan. Byc cierpliwym (jestem) lecz ile potrzeba czasu jeszcze?
 czarna m: 03.05.2014, 19:25
 ...nadal wierze... @)--/---
 slonce: 28.04.2014, 01:18
 Wierze w taka milosc, choc jest bardzo trudno... Ty wiesz..
 Capri: 09.01.2014, 16:20
 Mówisz tak, bo pewnie spotkałaś kogoś na swojej drodze i masz swoją miłość. Człowiek szczęśliwy zawsze gada wzniosłe rzeczy. Postaw sobie wyzwanie i pomyśl lepiej, co powiedzieć tym, którzy od lat napotykają na swojej drodze tylko samotność.


 Werona: 23.12.2013, 23:29
 Tak miłość dana od Boga a jesli dwoje ludzi sie spotyka zakochuja sie mimo przeciwnosci losu.. bo np dzieli ich ogromna( mam na mysli 40 lat) roznica wieku i mimo tego umacniaja sie jeszcze bardziej... tylko ciezko w tym spoleczenstwie tak zyc... nikt dzis nie wierzy w taka milosc... nikt nie wierzy ze mozna sie tak zakochac.... ze mozna byc szczesliwym...
 DW.: 19.12.2013, 23:05
  A ja wierzę.. choć inni -już dali za wygraną ,Tutaj i gdzieś indziej? Wierzę w miłość -piękną , że można tak po prostu kochac Kogoś bezinteresownie ... Kocham - i nie ważne nic.Kocham - i tylko to sie liczy.. Kocham - a nawet nie wiem DLACZEGO i ZA CO? Może za.. piękne wnętrze -tylko tyle, aż TYLE? WYSTARCZY!!! Tylko To jest cudem - TY? (TY- ktory ,wątpisz być może, Ty- ktory, myślisz że nie chciałam się nawet spotkac z Tobą.Ty- ktory dałeś za wygraną,ponieważ pare przeszkod stanęło na naszej drodze. i Ty - ktory, mówisz sobie nic na siłę.)
 kris: 18.11.2013, 18:42
 to co tutaj jest napisane, to fałsz. Nie istnieje coś takiego jak miłość, istnienie człowieka to tylko pomyłka wszechświata, przypadek. Nic nie znaczymy, jesteśmy tylko pyłkiem. Odrzucenie, samotność to jedyne, co przeżywamy. Jeżeli istnieje mocne uczucie, to tylko nienawiść skierowana do samego siebie. Istnieje tylko ciemność, a poza nią niczego nie ma, tylko OGIEŃ!
 Asia: 13.11.2013, 14:26
 To cudowne co piszecie o miłości. Ale czy warto w to wierzyć jeśli tak trudno znaleźć przyjaciela ? Modliłam się o to długo ale dotychczas nie otrzymałam. Czuję tylko chorą rywalizację o lepszego faceta. Czuję nienawiść, że tak długo czekam i nawet proszę Pana Boga o spotkanie właściwego człowieka na swojej drodze a zamiast tego czuję zapach piżmaka. To zupełnie chore. Ksiądz oficjalnie mówi o tym, że ludzie wątpią w Pana Boga bo jesteśmy dla siebie złymi i nieufnymi ludźmi. Idę do lekarki i widzę to samo, praca dla siebie i swojej rodziny. To przerażające i smutne. Pozdrawiam Asia
 czarna m: 26.05.2013, 20:39
 ... nadal wierze w to ze kochasz. tak jak ja Ciebie Andrzeju !@)--/---ta milosc nigdy nie umrze!tesknie b.
 slowo/xad.: 21.03.2013, 11:29
 To najpiekniejsze, ofiarowac milosc za milosc.
 slowo/xad.: 16.03.2013, 10:29
 ..jest taka milosc ktora nigdy nie umiera...,, ,,milosc jest najwieksza nagroda za milosc,,@)--/---
 Adam12x: 10.03.2013, 22:35
 Miłość, dobre dla pisarzy....któż ją zrozumie?
 czarna m: 24.02.2013, 21:01
 u Boga nic nie jest przypadkiem.postawil mi Ciebie na mojej drodze i wla w serce tak wielka milosc.to nie przypadek Szczescie moje!
 Maciej Zambrzycki : 02.11.2012, 13:45
 ja zgadzam się z opinią Syśki. że nie wrzyscy Mężczyzni są tacy Głupi.a oczy Mężczyzn Ślepo widzą na Kobiety. ja wiem, że Kobiety czasami ranią i się tobą Pokłucą. tak,to bywa z Kobietami.że są nie przyjemni do Mężczyzn. ale ja taki nie jestem. ja z moją Dziewczyną jesteśmy na ty. my się znamy od Dawna i do Dziecka.Krytykować można wrzystko.ja Krytykuję Mężczyzn.bo nie znają się na Kobietach i nie wiedzą co robią z Kobietami. ja wrzystkie Kobiety Szanuję, rozumiem i Słucham najpoważniej. i tylko poważnie. Kobieta jest Delikatna,łagodna i uśmiechnięta i Niewinna.
 Paweł: 01.09.2012, 15:11
 "Wierzę w taką miłość... i Was do niej zachęcam. Modle się i nieustannie proszę Jezusa, mojego najdroższego Przyjaciela, aby postawił na mojej drodze życia, w odpowiednim czasie właściwą osobę, która będzie czulą i myślała, tak jak ja. Wtedy będziemy darem dla siebie, będziemy wzrastać w tej miłości. Nasza miłość będzie przypieczętowana cudownym sakramentem małżeństwa. Owocem tej miłości będą nasze dzieci. " To właśnie jest życie nie realną przyszłościa "odpowiedniej chwili" ta chwilia jest równie dobra jest każda inna. Co z tego , że ktoś pozna swoją żonę w wieku 30 lat skoro wieku 16, 17, 18 itp. Nie miał nikogo bliskośkiego im wcześniej tym lepiej
(1) [2]


Autor

Treść

NowościModlitwa do bł. ks. Bronisława MarkiewiczaModlitwa do bł. ks. Bronisława Markiewicza

św. Hiacynta Mariscottiśw. Hiacynta Mariscotti

św. Teofilśw. Teofil

Modlitwa do św. BatyldyModlitwa do św. Batyldy

Czy człowiek zwracający się do Boga z jakąś prośbą modli się nie po chrześcijańsku?Czy człowiek zwracający się do Boga z jakąś prośbą modli się nie po chrześcijańsku?

Wreszcie zrozumiałeś!Wreszcie zrozumiałeś!

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej