Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Miłość przemienia

Tak Więc trwają Wiara, nadzieja, miłość, te trzy;
z nich zaś największa jest miłość" (1 Kor 13,13)

Jeszcze półtora roku temu byłem zwykłym penerem i playboyem. Alkohol, papierosy, dyskoteki, szybkie dziewczyny, a czasem nawet narkotyki. Wydawało mi się, że wiem wszystko o miłości, a miłość i seks są prawie równoznaczne. Dopiero od 14 miesięcy rozumiem sens stów wypowiedzianych przez Jana Pawła II: "Nie mówcie, że się kochacie, mówcie kochamy się mitością Bożą" i inne, równie ważne: "Kochać się to znaczy dawać i nie żądać nic w zamian".

Przed dwoma laty tragiczną śmiercią zmarł mój tato. Wcześniej zdradziła mnie moja dziewczyna. Od tych dwóch wydarzeń przełomowych w moim życiu wszystko zło się zaczęto: dyskoteki, balangi, łatwe dziewczyny, ucieczka w alkohol.

Dokładnie 14 lutego 1995 r. czyli w dniu św. Walentego, patrona zakochanych, poznałem Madzie. Byłem wtedy blisko dna i oczywiście pod wpływem alkoholu. Madzia zjawiła się "...jak anioł w ciemnej dolinie" i całkowicie zmieniła moje życie - a właściwie zmieniła je jej miłość do mnie. Teraz wiem, że to Pan Bóg w swej wielkiej miłości, jaką darzy każdego z nas, postawił ją na mojej drodze, abym dzięki jej czystej miłości mógł uznać Jezusa Chrystusa za mego Pana. Jednak droga, jaką musieliśmy przejść, abym mógł znaleźć się w Odnowie w Duchu Świętym, do której zaprowadziła mnie Magda, była bardzo długa i kręta. Niestety, jak większość młodych ludzi, wpadliśmy w pułapkę nieczystości i seksu przedmałżeńskiego. Magda nie potrafiła mi się oprzeć i uległa. Przez długi czas targały nią wyrzuty sumienia, czuła, jakby zdradziła Jezusa Chrystusa, który z miłości do nas pozwolił ukrzyżować się dla naszego zbawienia. Ja, ze względu na moją przeszłość, początkowo nie rozumiałem, jak bardzo się ranimy. Wydawało mi się, że wszystko jest w porządku, że przecież miłość i seks są nierozerwalne. Dopiero później, kiedy zauważyłem, że seks zamiast zbliżać nas powoduje, że się oddalamy, przejrzałem na oczy. Zrozumiałem jak wielki błąd popełniamy.

Pomogły mi w tym nauki, jakie wynieśliśmy z Odnowy. Od ostatnich rekolekcji, jakie miały miejsce w naszym duszpasterstwie przed Wielkanocą, postanowiliśmy oddać nasz problem Bogu j żyć wspólnie w czystości. Początkowo było nam bardzo trudno i myśleliśmy, że nie uda nam się zerwać z seksem wypełniającym powoli naszą miłość i zniewalającym nas. Jednak Bóg w Swej wielkiej miłości uwolnił nas od tego grzechu. Teraz, mimo iż czasami targają nami pokusy, udaje nam się je przezwyciężać dzięki temu, że oboje trwamy przy Bogu pomagając sobie wzajemnie, oraz dzięki wsparciu modlitewnemu bliskich ze wspólnoty. I wierzcie nam, że nasza miłość uzyskała teraz zupełnie inny wymiar - stała się pełniejsza - pełna wzajemnego szacunku, piękna, ciepła, a co najważniejsze - czysta. Miłość jest najcudowniejszym przeżyciem jakie otrzymaliśmy od Boga, lecz aby była prawdziwa, to znaczy Boża, wymaga spełnienia kilku warunków: przede wszystkim musi być całkowicie czysta, pozbawiona pożądliwości seksualnej, oparta na szacunku, zaufaniu i pełnej wzajemnej otwartości, a to możliwe jest (i naprawdę jest to możliwe) wtedy, kiedy oboje będziemy trwać przy Bogu. Wymaga też stałej pielęgnacji i troski tak jak biblijny krzew winny, który - aby wydać obfity owoc - musi być przycinany przez ogrodnika. Tak samo nasza miłość musi być oczyszczana z wszelkiego brudu jaki niesie ze sobą współczesny świat. Oczyszczenie to może nastąpić przed wspólnym spowiednikiem, którego powinna mieć każda para, a który prowadziłby ją przez kręte ścieżki życia. Ważne są też wzajemne szczere rozmowy na wszystkie możliwe tematy, dzielenie się problemami i troskami; dzięki temu można się wzajemnie dopasować stając się dwiema idealnie do siebie pasującymi połówkami pomarańczy. Wzorami mężczyzny i kobiety stali się dla nas Jezus Chrystus i Maryja. Na koniec chciałbym powiedzieć jedno: droga do czystej miłości nie jest ani prosta, ani łatwa, ale każde wzniesienie, jakie pokona się w czasie jej trwania i trud, jaki temu towarzyszy, zbliża do siebie jeszcze bardziej, i łączy, i utwierdza w przekonaniu, że warto, bo nagroda jest wielka. Uwierzyliśmy w to, co Jezus mówi do nas:


"Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął;
a kto We Mnie Wierzy, nigdy pragnąć nie będzie" (J6, 35)

Sebastian i Magda, lat 21Wasze komentarze:
 marzena aneta: 17.03.2023, 15:51
 Miłość przemienia dziękuję proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję proszę dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Marzena : 19.09.2021, 18:14
 Tak więc trwają te trzy wiara nadzieja miłość a z nich największa jest miłość proszę o miłość wzajemną proszę o dobrego męża młodego niepalącego pobożnego religijnego w tobie Boże pokładam nadzieję niech nigdy nie doznam zawodu❤️🙏
 ewa: 13.01.2019, 20:20
 POMOZ MI WYTRWAC-PROSZE
 Anita 29.05.2018 : 29.05.2018, 01:33
 Panie Jezu spraw by wiara,miłość i nadzieja wstąpił y we mnie i mojego ukochanego syna i córkę i exs meza daj nam łaskę kochania Ciebie pomóż nam i obdaz nas swoja laską i miłością na wieki ,wieków amen
 *: 30.10.2014, 09:13
  Jednym sie spelnia wszystko- innym nic! Kiedy tracisz nadzieje i milosc- pozostaje wiara. W czasie prób umacniaj ją ,jej siła potrafi wszystko skruszyć.
 gosc: 22.06.2014, 19:05
 powiedzial KOCHAM a bylo to tak bardzo nieszczere!TO SLOWO MOWI SIE TYLKO GDY JEST TO PRAWDA,PRAWDA Z SERCA!
 d....140213: 03.06.2014, 05:48
 ...tak Wiec trwaja;Wiara,nadzieja i milosc z nich zas najwieksza jest Milosc lecz by kochac prawdziwa miloscia i powiedziec KOCHAM, trzeba byc tego nawet bardziej niz pewnym...
 slowo/xad: 05.02.2014, 21:42
 (J6,35)doswiadczam tego...
 slowo/xad: 27.01.2014, 06:52
 Bog uleczyl mnie,dotknal Swoja miloscia.dotknal moich oczu i rozumu.dziekuje Ci Panie !,lecz to zbyt male sa slowa. naucz mnie moim zyciem Ci dziekowac!!!!!!!!!!!Bog uzdrawia chorych!!!!!!!!


 DW.: 13.01.2014, 16:03
  POZNALIŚMY SIĘ w najmniej odpowiednim miejscu! i po co? BY PRZEMIENIĆ SIEBIE... TAK JAK TY BOŻE ODMIENIASZ MNIE KAŻDEGO DNIA.. DOSTRZEGAM TO! TAK ON - PRZEMIENIŁ ME SERCE W.. SWOJE! KIEDYŚ NADEJDZIE TA SZCZĘŚLIWA CHWILA ŻE.. SERCE ROZPOZNA SERCE, CZEKAM.. CZEKAM TYLKO NA CIEBIE?
 d....140213: 07.01.2014, 07:42
 ...i tylko dlatego, ze Bog kocha mnie i daje mi to odczuc z pokora nadstawiam Ci moj ukochany raz jeden a raz drugi policzek. widze Twoja slabosc!TY tak silny duchowo!(Bog chcac ukarac czlowieka odbiera mu rozum).
 d...140213: 23.11.2013, 09:05
 moje serce i moja dusze zna tylko Bog.
 d...:: 22.11.2013, 21:12
 wszystko co zle pochodzi od ludzi,Bog daje tylko dobro i milosc, i uszanowal wolna wole czlowieka.,,Kto do Mnie przychodzi nie bedzie laknal,a kto we Mnie wierzy,nigdy pragnac nie bedzie,,
 d....140213: 22.11.2013, 20:58
 dla Ciebie Panie Jezu zniose kazda przykrosc i upokorzenie jego. b kocham go. dzis dzis znow zrobil mi przykrosc,ktora z pomoca Boga zniose z pokora.modle sie za niego kazdego dnia.on potrzebuje wsparcia,modlitwy.
 Asia: 13.11.2013, 14:55
 odnośnie wypowiedzi Pawła. Chodziłam kiedyś na Oazę i zdziwiłam się ogromnie kiedy ode mnie zażądano świadectwa. Nie byłam wstanie nie powiedzieć pomimo tego, że chodziłam wtedy z chłopakiem. Pomyśleć można by że to dziwne bo przeważnie ludzie stają się bardziej odważni kiedy obok siebie mają kogoś bliskiego. Mój chłopak pochodził z rodziny wierzącej i praktykującej w której dawno już zabito miłość. Oczywiste dla mnie jest to że każdy dla siebie chce wierzyć że związek z drugą osobą może się nawrócić. Jednak często jest inaczej. Czasami ludzie kochają za bardzo albo też krzywdzą się i nie potrafią od siebie odejść. Czasem potrzebujemy świadectwa innych osób po to abyśm sami uwierzyli, że miłość istnieje bo w naszym najbliższym otoczenie jest obłuda i coś co wydawało się nam miłością nigdy nią nie była.
 slowo/xad: 25.09.2013, 10:07
 Kocham Cie Jezu,Krolu moj,tylko Ty znasz serce moje.Ty trzymasz mnie w Swoich ramionach i nie puszczasz ,niech w moim zyciu dzieje sie wedlug Twojej Woli.Tobie oddalam sie cala,bez zadnych zastrzezen! Dusza moja wielbi Cie,Wielbi Imie Twoje JEZU CHRYSTE!przemienila mnie Milosc Twoja Jezu!
 d.....140213: 20.08.2013, 21:52
 Boze Ty znasz serce moje,Ty znasz serce moje...
 slowo/xad: 07.07.2013, 11:32
 calkowicie zaufalismy Bogu.oboje oddalismy sie woli Jego.Bog przemienil serca nasze wedlug Swojej woli .Ty i ja,oboje doswiadczylismy dotyku Boga przed samym Bogiem, DWA SERCA,DWIE DUSZE,bo tylko On zna serca nasze i On wie co dla nas jest dobre i co podoba sie Bogu.tylko calkowite oddanie i zawierzenie Bogu zostaje dotkniete laska samego Boga poprzez dzialanie zeslanego na nas DUCHA SWIETEGO.Tylko Bog jest jedynym lekarzem,ktory leczy czlowieka poprzez swoj DOTYK.Boze moj Ciebie wielbi dusza moja Ty wielkie cuda czynisz mi.
 czarna m: 01.05.2013, 21:14
 ...chociaz wciaz jestesmy tacy sami a jednak juz inni Andrzeju.czas zmienia serca.moze juz bardziej dojrzali w naszej milosci,tak!napewno tak!czuje to, jak do wielu spraw podchodzimy juz inaczej.Nasza milosc dojrzala,jest dobra,nie zazdrosci,nie unosi sie gniewem,nie szuka swego,a nawet juz jest cierpliwa...ja b kocham Cie i tego juz nic nie zmieni,na zawsze.
 slowo/xad.: 20.03.2013, 13:21
 Prawdziwa czysta Milosc przemienia!Teraz juz jestem w stanie zniesc wszystko...... @)--/---
(1) [2]


Autor

Treść

Nowości

św. Jan Józef  Krzyżaśw. Jan Józef od Krzyża

Modlitwa za moją teściowąModlitwa za moją teściową

Dzień teściowejDzień teściowej

Problem z teściowąProblem z teściową

Teściowa z naprzeciwkaTeściowa z naprzeciwka

Pod jednym dachem z teściowąPod jednym dachem z teściową

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej