Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

O łaskę pełnienia miłosierdzia względem bliźnich

Pragnę się cała przemienić w miłosierdzie Twoje i być żywym odbiciem Ciebie, o Panie; niech ten największy przymiot Boga, to jest niezgłębione miłosierdzie Jego, przejdzie przez serce i duszę moją do bliźnich.

Dopomóż mi, Panie, aby oczy moje były miłosierne, bym nigdy nie podejrzewała i nie sądziła według zewnętrznych pozorów, ale upatrywała to, co piękne w duszach bliźnich i przychodziła im z pomocą.

Dopomóż mi, Panie, aby słuch mój był miłosierny, bym skłaniała się do potrzeb bliźnich, by uszy moje nie były obojętne na bóle i jęki bliźnich.

Dopomóż mi, Panie, aby język mój był miłosierny, bym nigdy nie mówiła ujemnie o bliźnich, ale dla każdego miała słowo pociechy i przebaczenia.

Dopomóż mi, Panie, aby ręce moje były miłosierne i pełne dobrych uczynków, bym tylko umiała czynić dobrze bliźniemu, a na siebie przyjmować cięższe, mozolniejsze prace

Dopomóż mi, Panie, aby nogi moje były miłosierni bym zawsze spieszyła z pomocą bliźnim, opanowując swoje własne znużenie i zmęczenie. Prawdziwe moje odpocznienie jest w usłużności bliźnim.

Dopomóż mi, Panie, aby serce moje było miłosierne, bym czuła ze wszystkimi cierpieniami bliźnich. Nikomu nic odmówię serca swego. Obcować będę szczerze nawet z tymi, o których wiem, że nadużywać będą dobroci mojej, a sama zamknę się w Najmiłosierniejszym Sercu Jezusa i o własnych cierpieniach będę milczeć.

Niech odpocznie miłosierdzie Twoje we mnie, o Panie mój.

Jezu mój, przemień mnie w siebie, bo Ty wszystko możesz. Amen.Wasze komentarze:
 krystyna 5655: 05.10.2012, 10:56
 JEZU UFAM TOBIE
 krystyna 5655: 04.10.2012, 10:24
 Jezu Ufam Tobie
 krystyna 5655: 03.10.2012, 10:29
 Daj mi PANIE serce czyste,kochające blizniego.Serce,ktore bedzie zawsze pomocne blizniemu.Panie proszę o łaskę zdrowia dla moich Rodziców,rodzenstwa dla mojegp męża i dla mnie,dla mojego Ojca chrzestnego.JEZU UFAM TOBIE.
 krystyna: 09.08.2012, 10:24
 Jezu daj mi proszę serce kochające blizniego,serce pełne miłości,zgody wewnętrznej.Serce bez zazdrosci,pychy,oskarżania innych.Jezu Ufam Tobie.Daj mi Panie siłe do pracy i radości w rodzinie.
 renata : 25.06.2012, 10:01
 panie pomoz mi ,rozwiazac to wszystko ty wiesz co jezu ufam tobie
 krystyna: 14.04.2012, 18:00
 Panie Jezu prosze o Twoją opiekę nade mną. Proszę Cię Jezu wyprostuj moje serce wzgledem kazdego blizniego.Obejmij mnie proszę Twoją łaskę abym była zdrowa, pelna radosci i pojednania z rodziną.Pomóz mi uwierzyc w Twoje ZMARTWYCHWSTANIE.JEZU UFAM TOBIE
 Ula: 06.03.2012, 14:20
 Panie Jezu, proszę przemień mnie! proszę o łaskę zdrowia dla mnie i mojej rodziny. Proszę zamieszkaj w moim sercu, wiem, że swoim postępowaniem uczyniłam w przeszłości wiele złego - że Ciebie i Pana Boga zawiodłam. Przepraszam i proszę o pomoc bym wytrwała w dobrej wierze, bym już więcej nie zasmuciła Ciebie i Św. Oblicza naszego Ojca. Panie Jezu pomóż odbudować mi wszystko to co zatraciłam i co sama zburzyłam... proszę daj mi siłę - chcę z radością pomagać innym by w ten sposób naprawić wyrządzone przeze mnie krzywdy. Jezu Ufam Tobie!
 ja: 21.01.2012, 19:49
 Jezu przemien mnie, bym mogła służyc innym bez Twej pomocy jestem nieuzyteczna a chce pomagać bliskim wiesz przeciez czego pragne, pomóż wiec mi bym ja mogła pomagac innym. Okaż swoje miłosierdzie przeciez sam powiedziałes ze nie ma takiej nedzy i choroby z której nie mógłbys wyleczyć grzesznika. Więc czekam Jezu i Ufam Tobie.
 iwona : 07.04.2011, 23:52
 panie przemnien mnie w ciebie bo ty wszystko morzesz kocham cie


 człowiek: 27.01.2011, 11:29
 Panie mój!szczęście moje,jak wspaniałe jest moje życie bo wiem że jesteś blisko,upominasz mnie kiedy czynie źle ,karmisz kiedy braknie chleba,podnosisz mnie kiedy upadam ,czego więcej może pragnąć moja dusza przy Twoim boku Jezu uczę się miłosierdzia,to Ty sprawiasz że moje oczy widzą to czego nie zauważały , a moje uszy słyszą każdy smutek dusz wołających o pomoc.Panie mój!pragnę dniem i nocą wysławiać miłosierdzie Twoje ,przemieniaj mnie Jezu bym w dobroci nigdy nie ustała abym nawet wroga całym sercem miłował i w każdej sekundzie życia mego świadczyła że jestem świadkiem miłosierdzia Twego.Dziękuję Ci Jezu,jesteś najcenniejszym Skarbem życia mojego,dziękuję Ci Trójco Święta za wszystko ,Ty moje kochane Szczęście.
 kinia : 16.04.2009, 19:40
 Chryste Prawdziwe Źródło Miłosierdzia Bożego proszę Cię o potrzebne łaski w rozeznaniu drogi powołania i w wytrwaniu w tej drodze którą wyznaczyłeś Panie . JEZU,UFAM TOBIE ! JEZU,UFAM TOBIE! JEZU,UFAM TOBIE!
 zdzisław: 06.04.2009, 08:55
 JEZU MÓJ PRZEMIEŃ MNIE W SIEBIE BO TY WSZYSTKO MOŻESZ SPRAW BYM BYŁ TWYM NAŻĘDZIEM W DZIELE ODKUPIENIA
 Karina: 19.08.2007, 16:57
 Opatrznosci Boza - Blagam o cud w szybkim pozytywnym rozpatrzeniu mojej urzedowej sprawy. Dzieki ktorej bede mogla pomoc moim najblizszym. Tak bardzo ich kocham, bo w kazdym potrzebujacym jestes Ty Boze. Pomoz mi im pomoc, bo bez Ciebie nie jestem w stanie tego rozwiazac. Bez Twojego cudownego dotkniecia promieniem ktore wychodzi z Twojego Serca nie jestem w stanie tego pozytywnie przejscie. Boze niech Twoj promien dotknie mojej duszy i sprawi cud. W dniu 14.06.2007 wyslalam prosbe do Milosierdzia Bozego o pomoc. Dzis 19 sierpnia 2007 otrzymalam wiadomosc ze sprawa sie w niecodzienny sposob przesunela tak szybko ze to bylo nie do przewidzenia. Bo sie modlimy cala rodzina do Milosierdzia Bozego ktore jest nieskonczenie milosierne wielkie i oplywajace cudem. Milosierdzie Boze oddaje Ci siebie i moja cala rodzine cale moje zycie wszystko to kim jestem i jaki jestem. Ty jestes jedynym kierunwskazem w moim zyciu.
[1] (2)


Autor

Treść

Nowości

św. Antoni z Padwyśw. Antoni z Padwy

Modlitwy do św. Antoniego z PadwyModlitwy do św. Antoniego z Padwy

Fenomen świętego AntoniegoFenomen świętego Antoniego

Droga św. Antoniego ku świętościDroga św. Antoniego ku świętości

Nazywano go młotem na heretykówNazywano go "młotem na heretyków"

Czy kolegowanie się ze świadkiem Jehowy to grzech?Czy kolegowanie się ze świadkiem Jehowy to grzech?

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej