Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Szukałam pracy

Pochodzę z niewielkiej miejscowości niedaleko Łodzi. Po skończeniu liceum postanowiłam studiować we Wrocławiu. Nim się obejrzałam, byłam już na V roku. Czerwiec 2001 r, obrona pracy magisterskiej, krótka chwila radości, że się ma wreszcie tego magistra w kieszeni... i pytanie - co dalej?

Wiedziałam, że z pracą jest ciężko, szczególnie, gdy nie ma się żadnego doświadczenia. Myślałam jednak, że może mnie się uda, że nie będzie tak źle, jak mówią. Niestety, myliłam się. Całe wakacje spędziłam na poszukiwaniu pracy - bez skutku. Modliłam się codziennie, jednak powoli zaczynałam tracić już nadzieję. We wrześniu wzięłam jeszcze udział w seminarium organizowanym przez Biuro Karier dla absolwentów wyższych uczelni, żeby podnieść choć trochę swoje kwalifikacje. Ostatecznie jednak zdecydowałam się wrócić do domu, aby tam odbyć staż absolwencki organizowany za pośrednictwem urzędu pracy. Nie miałam zresztą innego wyjścia, ponieważ kończyły mi się pieniądze i wynajem mieszkania.

Nie chciałam wyjeżdżać z Wrocławia. Bałam się, że jeśli raz wyjadę, to już nie uda mi się tu powrócić. Teraz, patrząc na to z perspektywy czasu, myślę, że Pan Bóg chciał mnie nauczyć pokory i cierpliwości, a przede wszystkim zaufania. Pokazał mi, że dla Niego nie ma nic niemożliwego, tylko trzeba wierzyć i pozwolić Mu działać.

Po ukończeniu stażu postanowiłam, że jeszcze raz spróbuję poszukać pracy w mieście moich studiów. Mama sprzeciwiła się temu, mówiąc, że na próżno będę marnować czas i pieniądze. Byłam jednak zdecydowana. Miałam jakąś cichą nadzieję, że może tym razem mi się uda. Z niewielkimi oszczędnościami przyjechałam w środku zimy do Wrocławia. Szczęśliwie miałam już gdzie zamieszkać.

I znów zaczęło się roznoszenie i wysyłanie kolejnych dokumentów, wciąż bez skutku. Mimo tego, byłam jednak spokojna, wciąż modliłam się do Jezusa Miłosiernego i nie traciłam wiary. Rodzice prosili, żebym wróciła; podobno w naszych rodzinnych stronach szykował się etat.

Trochę już zrezygnowana usiadłam przed komputerem, spojrzałam jeszcze na obraz Jezusa Miłosiernego, myśląc sobie, że skoro taka jest wola Boga... - i napisałam jeszcze jedno, ostatnie podanie. W tej samej chwili zadzwonił telefon; w słuchawce usłyszałam głos mojej koleżanki (poznanej na owym wrześniowym seminarium) - Cześć Agnieszka! Czy ty nadal szukasz pracy? Odpowiedziałam, że tak. Ona mi na to, że jest pewna oferta pracy za nieduże pieniądze, ale firma jest pewna. Zostawiła mi numer telefonu. Szybko tam zadzwoniłam.

Obiecałam Jezusowi, że jeśli dostanę tę pracę, napiszę o tym świadectwo. I Pan Bóg mnie wysłuchał - oto ono. Tydzień później zaczęłam swoją pierwszą pracę! Bogu niech będą dzięki!

Wdzięczna za okazaną łaskę
Agnieszka


Wasze komentarze:
 Ania : 01.02.2023, 12:55
 Boże, błagam Cię, pomóż mi.
 Błagająca: 16.08.2022, 09:34
 Panie Boże, proszę Cię z całego serca o dobrą pracę dla mnie! Spraw, bym nie musiała opuszczać miejsca, w którym dobrze się czuję i Osoby, którą kocham całym sercem. Błagam Cię, Boże, pomóż mi! Wysłuchaj mnie, Panie!
 Katarzyna Gablicka: 22.04.2022, 09:22
 Boże Ojcze Jezusa Chrystusa i MÓJ ,proszę o pieniadze i o pracę i o bezpieczny dom
 Marlena: 07.07.2021, 14:25
 Boże, ufam Ci i wierzę. Pokornie czekam. Ty wiesz jak ja się męcze w tej obecnej pracy.Jak szydzą i wyśmiewają ale ja to pokornie znoszę bo wiem, że Jesteś i odmienisz mój los.
 Maria: 27.12.2020, 14:58
 Panie Jezu, ktory mnie znasz. Proszę, pomóż mi dostac pracè. Tu, gdzie jestem, dostaje do głowy. Nie wytrzymam pracy w tym miejscu za zadne pieniadze. Nie stawiam zadnych warunkow. Prosze o pomoc w znalezieniu innej pracy, amen.
 Anna: 07.09.2020, 12:13
 Boże bardzo Cię proszę, pokieruj moim życiem. Tak bardzo liczyłam na pracę i nic nie wyszło. Czuję się z tym źle, jestem smutna i przygnębiona. Ufam, że Ty kierujesz moim życiem i chcesz dla mnie jak najlepiej. Być może jestem teraz potrzebna moim dzieciom w domu. Proszę daj mi spokój serca, a jeśli taka Twoja wola proszę Cię o pracę.
 Katarzyna : 26.08.2020, 12:08
 Panie Boże proszę Cię o pracę dla syna i jego rozsądek w działaniu. Prosze o męża dla córki - niech jej życie nabierze wymarzonego sensu - posiadania rodziny. Pokornie proszę o Twoje łaski.
 Agata: 09.05.2020, 17:52
 Panie Jezu, Matko Boża Miłosierna proszę Cię o pracę! Nie mam już siły na nic...
 Małgosia: 28.04.2020, 13:41
 Panie pracując dla Ciebie w twojej winnicy, daj uczciwą pracę dla mnie i męża abyśmy mogli godnie żyć.


 Ewa : 28.04.2020, 11:41
 Panie Jezu,św Maryjo,św Janie Pawle i wszyscy SWIECI błagam o pracę i zdrowie dla mojej calej rodziny. Panie Jezu napełnij moje serce miłością i radością .Proszę o miłosierdzie dla całego świata Amen.
 Anna stalowa wola: 09.01.2020, 09:06
 Maryjo rozwiązująca węzły, proszę rozwiąż węzeł bezrobocia w moim życiu, wyjednaj mi u swego syna pracę, w której będę szczęśliwa i będę mogła wykorzystać swoje umiejętności. Proszę okaz mi łaskę i pozwól godnie żyć i mieć radość z każdego dnia pracy. Chwała Panu !
 Anna: 29.10.2019, 17:18
 Panie pomóż mi proszę znaleźć pracę
 Monika: 08.10.2019, 23:52
 Boże, dziękuję Ci
 Monika: 30.08.2019, 22:04
 Panie Jezu, pomóż mi w ciężkim okresie życia, daj mi siłę i nadzieję na dobrą pracę
 Ana: 18.07.2019, 19:46
 Boze, daj mi prosze znalezc prace. To juz 5 miesiecy i setki podan, kilkadziesiat spotkan. To juz leki i lzy. Blagam
 Katarzyna: 13.05.2019, 14:56
 Proszę o dobrą i spokojną pracę oraz godne wynagrodzenie, abym mogła wrócić do pracy w której kiedyś pracowałam i było mi tam dobrze.
 Mery: 06.02.2019, 20:12
 Boże tak bardzo bym chciała zmienić pracę, obecna praca jest miejscem złych ludzi toksycznych zaczynam powoli robić się tak jak oni .Nie chce tego ,przesiakam ich złem ,.Pomóż mi a było już tak blisko ,a jednak wszystko się rosypalo w jednej chwili.Tak bardzo cie potrzebuje ,nie opuszczaj mnie .Wiem ze jesteś ,wierze w to mocno. Będę się modliła co dziennie co dziennie.
 M: 25.10.2018, 10:29
 Boże Ufam Tobie! Pomóż Nam
 Urszula: 03.09.2018, 02:56
 Piszę to świadectwo, ponieważ jestem naprawdę wdzięczny za to, co zrobił dla mnie i mojej rodziny Theodore, kiedy myślałem, że nie ma nadziei, że on przyszedł i sprawił, że moja rodzina znów będzie żyła, pożyczając nam pożyczkę po bardzo niskim oprocentowaniu 2%. Cóż, szukałem pożyczki, by uregulować swoje długi za ostatnie trzy miesiące, gdy tylko poznałem oszustwo i wziąłem pieniądze, dopóki w końcu nie spotkałem Boga wysłanego Pożyczkodawcy. Nigdy nie sądziłem, że w Internecie wciąż istnieją szczerzy pożyczkodawcy, ale ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu dostałem pożyczkę, nie marnując zbyt wiele czasu, więc jeśli jesteś tam, szukając pożyczki w jakiejkolwiek kwocie, radziłbym ci wysłać e-mail (theodorejamesonfinance@gmail.com) i być wolnym od oszustw internetowych. dzięki ... Urszula z Łodzi Polska.
 JOLA: 25.07.2018, 02:04
 Panie Jezu tak długo szukam pracy w komputerze -nic z tego. Ale już jestem w bardzo dużej potrzebie .Nie mamy już pieniędzy . Proszę zrób z tym coś .Ufam Tobie .
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Autor

Treść

Nowości

św. Jan Klimakśw. Jan Klimak

Modlitwa do św. Jana KlimakaModlitwa do św. Jana Klimaka

Pojednajcie sie z BogiemPojednajcie sie z Bogiem

Za lub przeciwZa lub przeciw

Czy powinnyśmy dziękować Bogu tylko ze względu na fakt, że taka modlitwa nam pomaga?Czy powinnyśmy dziękować Bogu tylko ze względu na fakt, że taka modlitwa nam pomaga?

Czy można Bogu dziękować za to, co jest dla nas trudne?Czy można Bogu dziękować za to, co jest dla nas trudne?

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej