Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Szukałam pracy

     Pochodzę z niewielkiej miejscowości niedaleko Łodzi. Po skończeniu liceum postanowiłam studiować we Wrocławiu. Nim się obejrzałam, byłam już na V roku. Czerwiec 2001 r, obrona pracy magisterskiej, krótka chwila radości, że się ma wreszcie tego magistra w kieszeni... i pytanie - co dalej?

     Wiedziałam, że z pracą jest ciężko, szczególnie, gdy nie ma się żadnego doświadczenia. Myślałam jednak, że może mnie się uda, że nie będzie tak źle, jak mówią. Niestety, myliłam się. Całe wakacje spędziłam na poszukiwaniu pracy - bez skutku. Modliłam się codziennie, jednak powoli zaczynałam tracić już nadzieję. We wrześniu wzięłam jeszcze udział w seminarium organizowanym przez Biuro Karier dla absolwentów wyższych uczelni, żeby podnieść choć trochę swoje kwalifikacje. Ostatecznie jednak zdecydowałam się wrócić do domu, aby tam odbyć staż absolwencki organizowany za pośrednictwem urzędu pracy. Nie miałam zresztą innego wyjścia, ponieważ kończyły mi się pieniądze i wynajem mieszkania.

     Nie chciałam wyjeżdżać z Wrocławia. Bałam się, że jeśli raz wyjadę, to już nie uda mi się tu powrócić. Teraz, patrząc na to z perspektywy czasu, myślę, że Pan Bóg chciał mnie nauczyć pokory i cierpliwości, a przede wszystkim zaufania. Pokazał mi, że dla Niego nie ma nic niemożliwego, tylko trzeba wierzyć i pozwolić Mu działać.

     Po ukończeniu stażu postanowiłam, że jeszcze raz spróbuję poszukać pracy w mieście moich studiów. Mama sprzeciwiła się temu, mówiąc, że na próżno będę marnować czas i pieniądze. Byłam jednak zdecydowana. Miałam jakąś cichą nadzieję, że może tym razem mi się uda. Z niewielkimi oszczędnościami przyjechałam w środku zimy do Wrocławia. Szczęśliwie miałam już gdzie zamieszkać.

     I znów zaczęło się roznoszenie i wysyłanie kolejnych dokumentów, wciąż bez skutku. Mimo tego, byłam jednak spokojna, wciąż modliłam się do Jezusa Miłosiernego i nie traciłam wiary. Rodzice prosili, żebym wróciła; podobno w naszych rodzinnych stronach szykował się etat.

     Trochę już zrezygnowana usiadłam przed komputerem, spojrzałam jeszcze na obraz Jezusa Miłosiernego, myśląc sobie, że skoro taka jest wola Boga... - i napisałam jeszcze jedno, ostatnie podanie. W tej samej chwili zadzwonił telefon; w słuchawce usłyszałam głos mojej koleżanki (poznanej na owym wrześniowym seminarium) - Cześć Agnieszka! Czy ty nadal szukasz pracy? Odpowiedziałam, że tak. Ona mi na to, że jest pewna oferta pracy za nieduże pieniądze, ale firma jest pewna. Zostawiła mi numer telefonu. Szybko tam zadzwoniłam.

     Obiecałam Jezusowi, że jeśli dostanę tę pracę, napiszę o tym świadectwo. I Pan Bóg mnie wysłuchał - oto ono. Tydzień później zaczęłam swoją pierwszą pracę! Bogu niech będą dzięki!


Wdzięczna za okazaną łaskę
Agnieszka
   

Wasze komentarze:
 Monika: 08.10.2019, 23:52
 Boże, dziękuję Ci
 Monika: 30.08.2019, 22:04
 Panie Jezu, pomóż mi w ciężkim okresie życia, daj mi siłę i nadzieję na dobrą pracę
 Ana: 18.07.2019, 19:46
 Boze, daj mi prosze znalezc prace. To juz 5 miesiecy i setki podan, kilkadziesiat spotkan. To juz leki i lzy. Blagam
 Katarzyna: 13.05.2019, 14:56
 Proszę o dobrą i spokojną pracę oraz godne wynagrodzenie, abym mogła wrócić do pracy w której kiedyś pracowałam i było mi tam dobrze.
 Mery: 06.02.2019, 20:12
 Boże tak bardzo bym chciała zmienić pracę, obecna praca jest miejscem złych ludzi toksycznych zaczynam powoli robić się tak jak oni .Nie chce tego ,przesiakam ich złem ,.Pomóż mi a było już tak blisko ,a jednak wszystko się rosypalo w jednej chwili.Tak bardzo cie potrzebuje ,nie opuszczaj mnie .Wiem ze jesteś ,wierze w to mocno. Będę się modliła co dziennie co dziennie.
 M: 25.10.2018, 10:29
 Boże Ufam Tobie! Pomóż Nam
 Urszula: 03.09.2018, 02:56
 Piszę to świadectwo, ponieważ jestem naprawdę wdzięczny za to, co zrobił dla mnie i mojej rodziny Theodore, kiedy myślałem, że nie ma nadziei, że on przyszedł i sprawił, że moja rodzina znów będzie żyła, pożyczając nam pożyczkę po bardzo niskim oprocentowaniu 2%. Cóż, szukałem pożyczki, by uregulować swoje długi za ostatnie trzy miesiące, gdy tylko poznałem oszustwo i wziąłem pieniądze, dopóki w końcu nie spotkałem Boga wysłanego Pożyczkodawcy. Nigdy nie sądziłem, że w Internecie wciąż istnieją szczerzy pożyczkodawcy, ale ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu dostałem pożyczkę, nie marnując zbyt wiele czasu, więc jeśli jesteś tam, szukając pożyczki w jakiejkolwiek kwocie, radziłbym ci wysłać e-mail (theodorejamesonfinance@gmail.com) i być wolnym od oszustw internetowych. dzięki ... Urszula z Łodzi Polska.
 JOLA: 25.07.2018, 02:04
 Panie Jezu tak długo szukam pracy w komputerze -nic z tego. Ale już jestem w bardzo dużej potrzebie .Nie mamy już pieniędzy . Proszę zrób z tym coś .Ufam Tobie .
 Edyta : 07.07.2018, 11:53
 Ja wiem źe Ty wszystko możesz. Tyle w źyciu mi pomogłeś.Bardzo zależy mi na tej pracy. Chcę służyć chorym w Twojm imieniu .Ufam Tobie.
 Edyta: 07.07.2018, 11:46
 Moja Miłości prosz
 ED: 12.06.2018, 10:50
 Boże proszę o pracę i kobietę(żonę) bo do tej pory moje życie jest próżne, nie ma sensu jestem już wypalony...proszę o błogosławieństwo na mojej drodze bo za co się nie biorę nic z tego nie wychodzi...wpadam w różne pokusy upadam postanawiam poprawę i za pare dni upadam czuje się jak piate koło u wozu na tym swiecie osamotniony bez celu w zyciu bez wsparcia zycie jest dla mnie bólem psychika powoli wysiada bo z upadku wchodzę w kolejny upadek destrukcyjny moja osobe , moja sytuacje materialną która i tak jest beznadziejna ...Boże jeżeli jesteś a jesteś to ratuj mnie zacznij działać już dzisiaj
 ED: 12.06.2018, 10:47
 Boże proszę o pracę i kobietę(żonę) bo do tej pory moje życie jest próżne, nie ma sensu jestem już wypalony...proszę o błogosławieństwo na mojej drodze bo za co się nie biorę nic z tego nie wychodzi...wpadam w różne pokusy upadam postanawiam poprawę i za pare dni upadam czuje się jak piate koło u wozu na tym swiecie osamotniony bez celu w zyciu bez wsparcia zycie jest dla mnie bólem psychika powoli wysiada bo z upadku wchodzę w kolejny upadek destrukcyjny moja osobe , moja sytuacje materialną która i tak jest beznadziejna ...Boże jeżeli jesteś a jesteś to ratuj mnie zacznij działać już dzisiaj
 ja: 01.05.2018, 07:55
 Panie Boże przepraszam, za każdy mój grzech. Przepraszam, że wątpię, Błagam Cię Panie daj poznać jakie masz zamiary co do mnie. Błagam daj abym szybko znalazła dobrą pracę - pracę, która dla mnie przygotowałeś. Boże zlituj się. Błagam. Święty Józefie, Maryjo Przenajświętsza, Św. Rito, Św. Janie Pawle, Św. Ojcze Pio, Św. Faustyno, Św. Ekspedycie Błagam pomóżcie mi uprosić u Ojca potrzebne mi i mojej rodzinie łaski.
 M: 17.04.2018, 14:32
 BP TTM
 Mama: 01.04.2018, 23:48
 Panie Jezu proszę o pracę dla mojej córki, żeby znalazła na miejscu i żeby znowu nie musiała wyjeżdżać za granicę. Proszę by pracodawca docenił walory Ewy, żeby była zgoda między współpracownikami, szefem i by godnie zarabiała na życie. Bardzo proszę, Jezu pomóż,Tobie zostawiam tę sprawę, pokornie prosząc o tę łaskę dla niej.
 ZONA: 28.03.2018, 22:44
 prosze cie PANIE BOZE pomoz mojemu mezowi aby mial wymarzona prace modle sie za niego blagam ciebie o pomoc niech robi to co kocha w czym jest dobry nie zabieraj mu tego blagam daj mu rozwoj i pomocnych ludzi na jego drodze zawodowej dziekuje bog zaplc
 len: 07.03.2018, 13:16
 Boże , Boże dopomóż mojemu synowi znaleźć pracę, Boze nie pozostawiaj go. Amen
 Ula: 14.02.2018, 22:38
 Panie Boże, dopomóż mi w znalezieniu pracy. Dziękuję za wszystko co mi dajesz
 lida: 15.12.2017, 18:37
 Panie pomòz stoje pod sciana daj mi prace taka w ktorej sie sprawdze i dostane umowe na stale
 Aneta: 14.11.2017, 10:23
 Dziękuje Panie Boże za wszystko co mi ofiarowałeś.Przepraszam jeśli kiedykolwiek Cię zawiodłam.Kocham Ciebie.Proszę Ciebie o prace dla mnie.Ty Panie wiesz najlepiej jaka ona ma być dla mnie.Ufam tobie.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej