Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Wyzwolenie z nałogu alkoholizmu

Piszę z potrzeby serca jako wotum wdzręczności Miłosierdziu Bożemu za cudowne wyleczenie mnie z nałogu pijaństwa, wprowadzenie na drogę wiary i przemianę duszy.

Mam 52 lata. Przez 25 lat zajmowałem różne samodzielne i odpowiedzialne stanowiska. Jestem ojcem trzech dorosłych synów. Złe towarzystwo spowodowało, że życie moje poszło w niewłaściwym kierunku. Alkoholu nadużywałem od 19. roku życia przez 30 lat, mimo iż z domu wyniosłem poprawne religijne wychowanie, w dzieciństwie służyłem do Mszy św., a w bliskiej rodzinie mam osoby zakonne.

Moje życie zmieniło się po szkole średniej, po wstąpieniu do młodzieżowych organizacji politycznych, na kursach ateistycznych oraz pod wpływem nieskrępowanego korzystania ze świata. Początkowo było dwulicowe zachowanie się, wynikające z religijnego wychowania i wpływów zepsutego środowiska, a następnie już otwarcie swobodne życie pod wpływem ciągłego używania alkoholu. Wyrzuty sumienia gaszone alkoholem trwały 30 lat.

Krótkie kilkumiesięczne przerwy w rozwiązłym życiu - pozwalające mi zwrócić się do Boga o ratunek - przechodziły w nałóg z jeszcze większą siłą. Kuracje odwykowe w zakładach zamkniętych trwały nadal. Pogłębianie się nałogu alkoholowego, beznadziejność, rozpacz i wyrzuty sumienia prowadziły mnie do myśli samobójczych. Pogłębianiu się tego stanu sprzyjały warunki pracy zawodowej (browar).

Na przestrzeni ostatnich lat przeżyłem 2 przypadki uniknięcia śmierci w stanie zamroczenia alkoholowego, w którym jedynie bytem w stanie wezwać Matkę Najświętszą na ratunek mej duszy. Jeden z tych wypadków miał miejsce o godzinie trzeciej po północy (sen na mrozie w okolicy z grasującymi wilkami). Analizując to cudowne uniknięcie śmierci doszedłem do przekonania, że jednak mimo wszystko Opatrzność Boża czuwa nade mną, i że broni mnie ten jeden dziesiątek różańca, który od czasu do czasu odmawiałem w skrytości i po pijanemu, jako że we wnętrzu moim nosiłem pragnienie nawrócenia, mimo że postępowałem zawsze inaczej. Dalsze nadużywanie alkoholu spowodowało usunięcie mnie z pracy, i to był krytyczny moment w moim życiu. Odżyły myśli samobójcze. Całkowite zatopienie się w alkoholu a potem jego brak, spowodowały bezsenne noce, w czasie których czytałem wszystko, co było w moim zasięgu. Próbowałem się modlić i całą siłą woli przywołać Boga na ratunek, ale odczuwałem straszliwie piekącą pustkę w duszy. Krótkie sny przynosiły chaotyczne sceny: na przemian obrazy Matki Bożej i gromady diabłów w ogniu i dymie szczerzące do mnie zęby. Nastąpił zupełny spadek sit fizycznych. Z pomocą przychodziły mi matka i siostra. Gdy zaczynałem powoli odzyskiwać siły, szukając czegoś do czytania, w szafie wśród licznych drobiazgów natrafiłem na matą książeczkę pt. "Nowenna do Miłosierdzia Bożego". Wzrok mój zatrzymał się na urywku: "Najwięksi grzesznicy mają przed innymi prawo do ufności w przepaść Miłosierdzia Mojego. Córko Moja, pisz o Moim Miłosierdziu dla dusz znękanych. Rozkosz sprawiają Mi dusze, które odwołują się do Mojego Miłosierdzia. Takim duszom udzielam łask ponad ich życzenie. Nie mogę karać, choćby kto był największym grzesznikiem, o ile odwołuje się do Mej litości".

Słowa te zrobiły na mnie silne wrażenie. Upadłem z płaczem na kolana! Wołałem głośno: "Jezu! Czy i ja, człowiek, który popełnił dokładnie z nadwyżką wszystkie grzechy główne i dziś stoi nad przepaścią z myślami samobójczymi - mam jeszcze szansę ratunku?! Czy mi, Jezu, przebaczysz?..." Szybko przeczytałem całą książeczkę wraz z krótkim opisem sylwetki s. Faustyny. Odmówiłem na końcu koronkę, modlitwy i Litanię do Miłosierdzia Bożego. Wówczas odczułem nieco nadziei w sercu.

Odtąd codziennie już zacząłem się modlić do Miłosierdzia Bożego i prosić s. Faustynę o wstawiennictwo. Taka syuacja trwała 3 miesiące, w czasie których beznadziejnie poszukiwałem pracy. Po tym czasie z konieczności podjąłem zajęcie, które w stosunku do poprzednich stanowisk (kierownik) uważałem za poniżające i upokarzające mnie (dozór mienia). Obowiązki swoje wykonywałem w warunkach bardzo złych, z dala od ludzi, w zupełnej samotności, która potem okazała się dla mnie zbawienna, bowiem stwarzała mi warunki do rozmyślania nad sobą i do gorącej modlitwy do Miłosierdzia Bożego. Czyniłem to wówczas z całą skruchą. Degradacja i zepchnięcie mnie na margines życia zawodowego uświadomiły mi pychę i konieczność zmiany życia. Ujrzałem swą nicość.

Zacząłem rozważać Mękę Pańską i od tej pory trwała ciężka i żmudna praca nad sobą, połączona z adoracją Miłosierdzia Bożego, rozważaniem Pisma św. i czytaniem książek religijnych. Nie szło to łatwo. Przychodziły chwile wątpliwości co do istnienia Boga i podszepty, że to wszystko jest wymyślone przez ludzi. W swej niecierpliwości wołałem do Boga o znak, nie ustając jednak w wysiłkach. Wolne chwile i cisza nocnej pracy dawały mi warunki do czytania, modlitwy różańcowej i adoracji Miłosierdzia Bożego. Stopniowo otrzymywałem światło ducha i przekonanie, że aby otrzymać prawdziwie mocną wiarę, trzeba całkowicie przemienić duszę, a także życie wewnętrzne, odrzucić swoje "ja", nawyki, przywary i przywiązanie do świata. To było bolesne tym bardziej, że trzeba było swoją przemianę pokazać na zewnątrz ludziom z własnego otoczenia, którzy dotychczas znali mnie jako człowieka innego. Ta przemiana wiele mnie kosztowała, gdyż było wiele komentarzy na mój temat, posądzeń, szkalowań i kpin z mojego nawrócenia. Początkowo wszystko to ogromnie przeżywałem.

Intensywna walka z samym sobą trwała rok, przy stałym uciekaniu się do Miłosierdzia Bożego i prośbach o wstawiennictwo s. Faustyny.

Później otrzymałem szereg łask co do ciała i co do duszy:

- uleczenie z choroby alkoholowej i wrzodów dwunastnicy,
- dostrzeganie w każdym człowieku, nawet najbardziej grzesznym, bliźniego, którego Bóg chce zbawić,
- miłość do ludzi, co mną gardzą lub nienawidzą,
- chęć udzielania pomocy w nawracaniu innych - zwłaszcza alkoholików - wyznając im, że jeżeli Miłosierdzie Boże mnie wyrwało z nałogu, to im także pomóc może,
- ciągłe staranie się o to, aby żyć bez grzechu i w łasce.

W moim życiu potwierdziły się słowa Chrystusa, że: "Kto się zwróci z wielką ufnością do Mojego Miłosierdzia - udzielę mu łaski ponad życzenie".

Mieczystaw

   

Wasze komentarze:
 Magdalena : 31.01.2019, 06:51
 Jezu błagam abyś pomógł wyzwolić się mojej mamie od alkoholizmu.Aby zdała sobie sprawę że jest chora.Uchron ja od złego szatana
 Monika: 12.12.2018, 22:04
 Jezu Miłosierny uwolnij mojego syna od nałogu narkotykowego i spaw aby miłował bliźnich .Jezu ufam tobie.Bóg zapłać
 Michał : 19.11.2018, 14:03
 Boże wszech mogący uwolnij mnie od alkoholizmu i przytul mnie najmocniej jak potrafisz.., potrzebuję Ciebie w sercu...
 Marek: 09.04.2018, 10:09
 Panie Boże zmiłuj się na demną wyzwól mnie ze strasznej choroby alkoholowej nie radzę już z życiem kiedyś jako młody bardzo człowiek miałem kontakt z alkoholem i tak to trwa już 40 lat Panie nie opuszczaj mnie
 Anna: 19.01.2018, 17:10
 Panie Boże bardzo Cię błagam dopomóż mi aby mój mąż mniej alkocholu spożywał i żeby zawrócil z tej nieczystej drogi jaką prawdo podobnie wybrał przez chyba alkocholizm bo posónoł się do zdrady małżeńskiej , Boże dopomóż mi i spraw aby nasze małżeństwo powróciło takie jak z przed lat żeby było szczęśliwe i trwałe bardzo tego pragnę Boże z dziećmi dopomóż nam blagamy .
 ewa: 02.01.2018, 11:52
 Boże Najwspanialszy proszę uwolnij mojego męża z nałogu alkoholoewgo
 Alkoholiczka: 01.08.2017, 21:14
 Pani Boze Milosierny, w Tobie tylko pokladam Nadzieje, nie radze sobie sama.
 Basia: 22.07.2017, 20:59
 Jezu proszę Cię o uwolnienie mojego męża Michała z nałogu alkoholowego Jezu ufam Tobie
 piotrek alkoholik: 14.07.2017, 17:37
 panie boże proszę uwolnij mnie od grzechu lenistwa od alkoholizmu chcę kochać ludzi!!!!!!!


 Basia: 21.05.2017, 10:48
 Boże błagam uwolnij mnie od nałogu, daj mi siłę aby wydostać się z tej czarnej otchłani.
 Żona: 21.04.2017, 19:00
 Nie wiem czy jestem godna zawracać ci głowę Panie, ale poprzez swe wielkie serce uwolnij mego męża od uzależnienia od piwa. Proszę o łaskę dla swej rodziny.Amen
 alkoholiczka: 17.04.2017, 22:09
 Jezu, do tej pory jest dla mnie cudem, to co stalo się po tylu latach picia, grzechu, znieczulicy i zarazem bólu. Dziękuję Ci za pomoc, za dzieci. Błagam aby one nie musiały nigdy przechodzić tego co ja. Proszę z całego serca o pomoc dla Krzyśka.
 Matka i żona: 01.04.2017, 07:51
 Pomóz mi dobry Jezu uwolnij mnie błagam od nałogu
 Marta: 24.03.2017, 07:37
 Dobry Boze , alkoholizm mojego meza wyrzadzil juz wiele zlego w moim zyciu, nie mam juz nadziei co do zwiazku z tym czlowiekiem... pozostala mi modlitwa o jakis cud, bo wiara czyni cuda.... Pomoz mu Boze zrozumiec swoja chorobe i dac mu sile do zycia w trzezwosci.. nie chce zostawiac go samego, ale za chwile bede do tego zmuszona. W Tobie ostatnia nadzieja... Kocham Cie Jezu i ufam Ci....
 Marta: 24.03.2017, 07:32
 Dobry Boze , alkoholizm mojego meza wyrzadzil juz wiele zlego w moim zyciu, nie mam juz nadziei co do zwiazku z tym czlowiekiem... pozostala mi modlitwa o jakis cud, bo wiara czyni cuda.... Pomoz mu Boze zrozumiec swoja chorobe i dac mu sile do zycia w trzezwosci.. nie chce zostawiac go samego, ale za chwile bede do tego zmuszona. W Tobie ostatnia nadzieja... Kocham Cie Jezu i ufam Ci....
 MARIA: 10.03.2017, 04:21
 JEZU UWOLNIJ MEZA OD ALKOHOLIZMU
 żona: 16.02.2017, 18:25
 jezu uwolnij mojego męża z nałogu alkocholowego Jezu Ufam tobie
 ALICJA: 15.02.2017, 22:16
 Boże pomóż mojemu mężowi wyzwolić się z picia alkoholu
 Maria: 04.02.2017, 18:46
 Jezu, blagam Cie, uwolnij z nalogu alkoholizmu mojego brata.
 Maria: 04.02.2017, 18:45
 Jezu, blagam Cie, uwolnij z nalogu alkoholizmu mojego brata.
[1] (2) [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Autor

Treść

Nowości

Codzienna modlitwa zanurzenia we Krwi ChrystusaCodzienna modlitwa zanurzenia we Krwi Chrystusa

Modlitwa w intencji więźniówModlitwa w intencji więźniów

To, co zostało po DürerzeTo, co zostało po Dürerze

św. Izydor z Sewilliśw. Izydor z Sewilli

Rozumienie kultury w nauczaniu Jana Pawła IIRozumienie kultury w nauczaniu Jana Pawła II

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej