Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Czekał na mnie 35 lat

     Nie mogę przemilczeć faktu, że tylko Bóg ma moc i laskę uwalniania od demonów zniewoleń alkoholowych, lękowych, narkomanii i wszelkich innych przez sakramenty święte, które dał nam w Kościele świętym i powszechnym.

     Przez 35 lat - nie znając Boga i wiary - szedłem przez życie, kłamiąc, kradnąc i zabijając siebie alkoholem, lekami i narkotykami. Czyniłem zło i zło zbierałem; byłem do końca zakłamany, nie widziałem swoich grzechów, win i całej tej zgnilizny w sobie. (...) Za swoje niecne czyny trafiałem do więzień. To były paradoksalnie chwile oddechu, ale i tam piłem i ćpałem. Któregoś dnia wyszedłem na wolność i za litr wódki kupiłem adres "meliny" - Domu św. Brata Alberta w Świnoujściu. Poznałem tam inny świat - życzliwość, zrozumienie oraz modlitwy. Wszyscy byli niby tacy sami jak ja, ale jednak inni - bogatsi o coś, czego sam nie miałem - bogatsi o wiarę.

     Bałem się wejść do kaplicy domowej, gdzie odmawiana była koronka do Miłosierdzia Bożego. Uważałem się za gorszego, dlatego też poszedłem do miasta, zrobiłem włamanie i wniosłem do tego domu alkohol. Uważałem oczywiście, że dobrze zrobiłem, odwdzięczając się w ten sposób za gościnę. Jak bardzo się myliłem, przekonałem się po paru dniach, kiedy zostałem aresztowany. Na posterunku milicji zrobiłem rachunek sumienia i zakończyłem go próbą samobójstwa. Odratowano mnie i odwieziono do schroniska dla bezdomnych. Tam złorzeczyłem wszystkim i sobie też: "Żyć nie umiesz i nawet zabić się nie potrafisz, co ty jesteś za bydlę!". Po paru dniach założyciel Domu św. Brata Alberta zapytał mnie, czy chcę jechać do Jezusa - powiedziałem: "chcę!". Pojechałem do Lichenia, gdzie byłem po raz pierwszy. W licheńskim sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Królowej Polski, podczas drogi krzyżowej, przy grobie Jezusa, usłyszałem wewnętrzny głos: "Uwierz, Ja jestem i kocham ciebie". Wszystko, na czym budowałem swoje dotychczasowe życie, runęło, a ja poczułem się pusty i brudny, nikomu niepotrzebny. Długo płakałem, klęcząc przy grobie Jezusa Chrystusa. Nie chciałem stamtąd wyjeżdżać, ale musiałem wracać do rodzinnego miasta, bo to była tylko pielgrzymka.

"Co mi w duszy gra",
rys. autor świadectwa
     Piłem dalej i czyniłem wiele zła - jako niebezpieczny alkoholowy recydywista trafiłem ponownie do zakładu karnego. Otrzymałem duży łączny wyrok, ale ziarenko wiary zasiane w Licheniu zaczęło we mnie kiełkować. Kiedy byłem w celi, powtarzałem zasłyszane wcześniej zdanie: "Jezu, ufam Tobie!". W tym czasie w lokalnej prasie ukazała się seria artykułów szkalujących bezdomnych oraz schroniska dla nich. Przedstawiono je jako wylęgarnie zła, a mój przykład był podstawą do udokumentowania słuszności tej tezy. Zrozumiałem wtedy, że to ja jestem sprawcą zła, i po raz pierwszy poczułem w sercu żal za swoje czyny. Poczułem, jaką krzywdę uczyniłem swoim postępowaniem, i to skłoniło mnie do napisania listu. Przepraszałem w nim wszystkich bezdomnych oraz założyciela Domu św. Brata Alberta. Nie napisał odpowiedzi pisemnej, zamiast tego zjawił się u mnie w więzieniu z prezentami: Ewangelią, książkami religijnymi i modlitwą. Wyraził zgodę na mój powrót; powiedział: "Synu, gdy wyjdziesz, wracaj do domu, czekamy!". Świat zawirował mi ze szczęścia, bo dostąpiłem łaski osobistego przebaczenia od człowieka, którego wcześniej skrzywdziłem.

     Ze względów zdrowotnych dano mi przerwę w karze i wyszedłem na wolność. Bramy więzienne zamknęły się za mną, a ja pierwsze kroki skierowałem od razu do knajpy i całe moje przyrzeczenie o powrocie do schroniska poszło wniwecz. Znów przekreśliłem siebie przez alkoholizm, który nie jest chorobą, ale zniewoleniem demonami, legionem demonów atakujących człowieka od środka i dążących do całkowitego jego unicestwienia. W końcu, pijany, dotarłem do schroniska; obudziłem się na korytarzu obok kaplicy i wtedy radykalnie chciałem ze sobą skończyć, ale bracia bezdomni zatrzymali mnie i zaprowadzili mnie do prezesa, który chciał mnie widzieć w takim stanie, w jakim właśnie byłem. Gdy powiedziałem, aby mi nie pomagał, bo idę na zatracenie, przywitał mnie słowami: "Synu, witaj w domu! Coś ty z sobą zrobił? Jak ty wyglądasz?". Przytulił mnie, dał mi nowe ubranie, pieniądze i kazał wracać do schroniska.

     Szedłem, płacząc i zadając sobie na cały głos pytanie: "Dlaczego zawsze wybieram zło, dlaczego takie ze mnie bydlę?"... W pewnym momencie poczułem, jakby Ktoś się do mnie przyłączył, a potem położył rękę na moim ramieniu. Usłyszałem wewnętrzny głos: "Człowieku, to po co Ja ciebie wypuściłem z więzienia? Uporządkuj swoje wnętrze, bo jakbyś miłości w sobie nie miał, to już by ciebie nie było". Myślałem, że oszaleję. Gdy słodycz i radość minęły, ujrzałem wszystkie grzechy, wszystkie świństwa i łajdactwa, których się dopuściłem od dzieciństwa. Po chwili wszystko zamieniło się w ciało Jezusa Chrystusa, którego swoimi grzechami biczowałem. On mi wtedy powiedział, że mnie kocha i żebym się przemienił.

     Dwa tygodnie nie mogłem ani jeść, ani spać... Słyszałem ciągłe podszepty zła, abym dalej pił, kradł, kłamał i abym nie ufał Jezusowi, bo On takich jak ja nie potrzebuje. "Zobaczysz, wyrzucą cię z tego domu, należysz do nas, do zła. Nie masz żadnych sakramentów!!!". Doświadczałem nagłych skoków temperatur, duszenia ciężarem grzechów, ataków demonów, które robiły wszystko, abym się nie zmienił. Po dwóch tygodniach wewnętrznej walki wszedłem do kaplicy domowej i przed obrazem Jezusa Miłosiernego padłem na kolana, mówiąc: "Boże, ratuj mnie! Bądź moim Panem, nie chcę już pić, ćpać, kraść, czynić zła, chcę normalnie żyć, chcę być normalnym człowiekiem. Niech się dzieje zawsze Twoja wola, Panie Jezu Chryste, nigdy więcej moja". Po tych słowach poczułem w sercu pokój i nieopisaną radość. Chciałem krzyczeć, że Jezus żyje, i w takim stanie euforii pobiegłem do kościoła, a później do biura prezesa. Opowiedziałem mu o wszystkim - wyznałem, kim byłem i co robiłem -zrzuciłem przed nim wszystkie swoje maski. Powiedziałem też, że nie mam żadnych sakramentów. Obaj płakaliśmy ze szczęścia. Namacalne spotkanie z Bogiem uświadomiło mi Jego wielką miłość do nas - ludzi.

     Po chrzcie i komunii poczułem się jak inny człowiek. Zrozumiałem wtedy, co to znaczy powtórnie się narodzić - stać się nowym stworzeniem z ducha, a nie z ciała. Wtedy to, podczas uroczystej Mszy Świętej - po modlitwie wstawienniczej - otrzymałem słowo: dziękczynienie za łaskę nawrócenia z Pierwszego Listu św. Pawła do Tymoteusza (1 Tm 1, 12-17). Pan uzdrowił mnie całkowicie z alkoholizmu, lekomanii, narkomanii i całego mojego zła, uwrażliwił moje sumienie i dał mi nowe życie.

     Rzuciłem się w wir pracy dla bezdomnych, alkoholików, narkomanów, dla biednych i chorych. Zacząłem uczestniczyć w modlitwach i pielgrzymkach, w działalności wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym i grupie Żywego Różańca, ale co najważniejsze: wszystkie swoje sprawy oddawałem Miłosierdziu Bożemu. Od wielu lat jestem innym człowiekiem, bo Jezus nadał mojemu życiu nowy sens. Pojednałem się z rodziną i z tymi wszystkimi, których wcześniej skrzywdziłem. Żyję dla Jezusa i mówię o Nim na spotkaniach, rekolekcjach. Dostałem dar malowania sakralnych obrazów, piszę też moje wierszo-modlitwy. Głoszę chwałę i dziękczynienie za ten ogrom łask i darów, które Pan Bóg daje nam tylko za to, że jesteśmy.

     On czeka także na Ciebie, Bracie i Siostro. Na mnie czekał 35 lat po to, aby obdarzyć mnie nowym życiem, życiem pełnym radości. Teraz wiem, gdzie się udać po pomoc i wsparcie w trudnych chwilach. Msza Święta, sakrament pokuty i pojednania, Eucharystia, modlitwa (moja ulubiona to koronka do Miłosierdzia Bożego, różaniec) - to droga do uwolnienia, uzdrowienia wszystkiego łaską miłości obecnej we wszystkich tabernakulach i na ołtarzach całego świata, miłości naszego Pana Jezusa Chrystusa, Boga, do nas, ludzi.

Kazimierz

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 3-2007

   

Wasze komentarze:
 Magda: 27.07.2015, 08:25
 Boże, ratuj moją rodzinę.
 hs: 19.07.2015, 09:59
 Panie Boze czuwaj nad moja rodzina
 zona: 26.06.2015, 06:29
 Boże błagam o pomoc dla męża uwolni go od nałogòw.Aby dbał o pracę i swoją rodzinę.Chcałabym bardzo mieć w nim wsparcie.Tak bardzo chciałabym być szczęśliwa.
 aga: 04.06.2015, 16:25
 Boze wyrwij mnie ze szponow zla ! Tyle zlego wyrzadzilam jako matka i kobieta ktora bardzo byla umilowa przez swojego mezczyzne opiekuna .Teraz samotnosc przygarnela mnie!!!bol i lekmym powietrzem jest.
 Mama : 20.05.2015, 13:00
 Jezu błagam ratuj naszego syna pierwotnego syna od narkotyków oraz wszelkich używek,daj jemu siłę aby to pokonał oraz nam jego rodzicom i młodszemu bratu,abyśmy Mu mogli pomóc w powrocie do zdrowego życia.Błagam o to ,o bardzo dobry młody chłopak,proszę również ażeby w końcu znalazł miłość prawdziwą szczerą miłość.Jezu myślę że wiesz że kocham Cię ,szanuję całą Świętą rodzinę ,bądzcie z nami proszę !
 Al Koholik: 22.04.2015, 23:39
 Ratuj mnie, Panie Boże. Błagam Cię o pomoc, kolejny raz upadłem na dno i kolejny raz wiem, że sam się nie podniosę. Bez Ciebie, Boże, nie jestem w stanie przejąć od cieczy kontroli nad własnym życiem. Zdaję sobie sprawę, że na Twą pomoc nie zasługuję, mimo to proszę Cię o nią i liczę na ten skarb. Masz przecież moc obdarzania miłosierdziem nawet tych, którzy nie są jego godni. Rozumiem, że tak bezwartościowe jednostki jak ja, powinny być tępione, a alkoholizm jest naturalną metodą pozbywania się niepotrzebnych pasożytów drogą autodestrukcji, jednakże żywię głupią nadzieję, że zostanę ocalony. Jest wiele lepszych ode mnie osób pogrążonych w tym nałogu i z pewnością to one bardziej niż ja zasługują na Twoją pomoc, lecz proszę Cię zarówno o ocalenie ich, jak i mnie. Tylko Ty, Panie, jesteś w stanie wybawiać cierpiących na tą chorobę. Jeśli nie dla mnie, uratuj mnie dla bliskich mi osób, dla których o dziwo – mimo mojego charakteru – wciąż jestem ważny i które cierpią z powodu mojego uzależnienia oraz swojego braku zrozumienia dla mojego postępowania. Ci ludzie nie zasługują na te katusze. Czuję się jak marionetka w rękach szatana, każącego mi spożywać truciznę wbrew mojej woli. Wiem, że pić nie mogę, lecz robię to mimo świadomości, iż straciłem już przez to bardzo wiele, a niebawem stracę wszystko, łącznie z życiem oraz możliwością zbawienia duszy. Nawet w tym wzniosłym momencie zwracania się do Ciebie z prośbą, odczuwam potrzebę zatopienia moich problemów w alkoholu, którego picie jest jedyną przyczyną tych właśnie problemów. Błędne koło zaciska się wokół mnie coraz mocniej, wyduszając ze mnie całą siłę woli, i sam najzwyczajniej nie jestem w stanie poradzić sobie z kłopotem. A jedynym moim zmartwieniem jest picie i negatywne skutki zdrowotne, jakie wywołuje ono na mój zdezelowany organizm. Jestem jednak niemal przekonany, że jeszcze nie jest za późno, że mogę jeszcze dźwignąć się z tego padołu, doprowadzić do porządku stan swego zdrowia – wystarczy, że przestanę pić i będę twardo trzymał się trzeźwości. Niby takie proste, a jednak aż tak trudne… Kilka miesięcy i wszystko wróciłoby do normy, czułbym się dobrze, byłbym zdrowy, chęć picia zmniejszyłaby się i stała się łatwiejsza do przezwyciężenia… Dlatego błagam Ciebie, Panie, dopomóż! Bez Ciebie i Twojej łaski nie mam szans na podniesienie się, bo z wieloletniego doświadczenia wiem, że silna wola w zetknięciu z ciągłą, przeogromną chęcią złagodzenia napięcia poprzez alkohol, w końcu się załamuje, choćby na chwilę, lecz nim powróci, za którymś razem moje ciało zdąży już zniwelować całą chęć trzeźwienia poprzez uraczenie się jakimś trunkiem, co zawsze skutkuje wielokrotnym spotęgowaniem przymusu dalszego picia… Boże, liczę na Ciebie… Ze wszystkich sił będę starał się pomóc Ci w wyleczeniu mnie, ale główną rolę musisz odegrać tutaj właśnie Ty, bo ja jestem marnym przedstawicielem gatunku ludzkiego, z którego nawet najsilniejsze jednostki nie są w stanie przeciwstawić się tak potężnemu wrogowi, jak alkohol. Przywróć mi utraconą umiejętność czerpania radości z bycia trzeźwym, z moich dawnych zainteresowań, spraw, by trzeźwość przestała być taką udręką. Dziękuję Ci, Boże, za wyświadczoną mi już pomoc, bo podczas pisania powyższych słów już dwa razy wstawałem i podchodziłem do szafki, w której znajduje się piwo, lecz po zaciętej walce z własną psychiką, powracałem do biurka nie zaspokoiwszy alkoholowego głodu. Wiem, Panie, że to ty pozwoliłeś mi wygrać te dwa trudne pojedynki, lecz wiem także, że czekają mnie jeszcze setki takich, nim przebrnę przez pierwszy, najtrudniejszy etap trzeźwienia. Tylko Twoja pomoc może dać mi wygraną. W zamian mogę Ci ofiarować jedynie moją wiarę i miłość, a także obietnicę próby odmienienia mojego życia. Będzie ciężko, naprawdę ciężko, i jestem tego świadom. Zasługuję na wszystkie czekające mnie tortury i chcę przez nie przejść w ramach pokuty, żeby tylko wyrwać się z tej ciemnej doliny, w której się znalazłem. Góra nade mną jest stroma, wspinaczka trudna i niebezpieczna, ryzyko upadku bardzo duże, przepaść mroczna i wciągająca jak wir, a w niej czeka śmierć. Lina boleśnie rani dłonie, a pokusa wypuszczenia jej wzmaga się z każdą chwilą, lecz mimo tego napinam mięśnie i stawiam pierwszy krok ku jasności. Prowadź mnie, Panie, powierzam Ci moje życie!
 Marzena: 12.03.2015, 11:57
 Jezu ratuj moją rodzinę
 Maria: 04.03.2015, 15:36
 Boze,ratuj moje dziecko.Obdarz go laska zdrowia,zabierz leki i natrectwa.Ulzyj mu w pracy i pokarz mu siebie.Obdarz go laska wiary.Nie pozostawiaj go samego.On potrzebuje Twojego wsparcia.Blagam,pomoz Panie!
 krzys: 07.02.2015, 16:37
 Boże ratuj mnie polem alkohol.teraz mam poważne problemy z sercem,Jezu Ufam Tobie


 Damian: 18.10.2014, 19:37
 Panie Boże błagam ratuj mnie i pomóż mi w życiu.Bez Twej pomocy nie dam sobie rady.Jestem słabym człowiekiem.Potrzebuje Cie
 Damian: 18.10.2014, 19:37
 Panie Boże błagam ratuj mnie i pomóż mi w życiu.Bez Twej pomocy nie dam sobie rady.Jestem słabym człowiekiem.Potrzebuje Cie
 kasia: 09.10.2014, 18:34
 Jezu ratuj mnie z piekla alkoholizmu, I innych grzechow i chorob. Prosze modlcie sie za mnie...
 Agnieszka: 12.08.2014, 22:24
 Kochanej Faustynie zawdzięczam nawrócenie, Anioły znowu wypełniły Kościół, dziękuję Ci kochano Faustyno, nie zapominaj o swoje córce, potrzebuję Twojej pomocy, proszę i przepraszam Agnieszka
 Tadeusz: 01.07.2014, 21:40
 Najświętsze Serce Pana Jezusa Wybacz Że Cierpisz Na Krzyżu Za Moje Grzechy... Boję się jak moje życie potoczy się dalej. Panie Jezu Przygarnij Mnie
 Tadeusz: 01.07.2014, 18:44
 Panie Boże zebrze o ratunek dla mej duszy i serca... Błagam Ofiaruj Hani i Mi Miłość Twoją. Pobłogosław Nasze Serca. Zaprowadz je do nieba.
 Kazik: 05.06.2014, 11:15
 ON jest blisko i Kocha nas :)
 miroslaw: 14.03.2014, 17:57
 Kocham Pana ale wciaz chyba za slabo pomozcie modlitwa .Pan tyle dla mnie zrobil i ciagle robi prpsze was kochani o wsparcie modlitwa o spokoj duszy mojej pa
 robak: 01.01.2014, 21:39
 Panie ratuj!
 Maria: 29.12.2013, 22:49
 Boże Wszechmogący uwielbiam Twoje miłosierdzie! Bądź uwielbiony za cuda, które czynisz w duszach nas grzesznych!!!!
 A...: 28.12.2013, 22:25
 Boże ratuj tylko Ty jesteś moją nadzieją
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej