Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nasz orędownik w Niebie

Maria i Wojtek przyjechali do Licheńskiego Sanktuarium na czwartkową mszę św., by prosić bł. Stanisława Papczyńskiego o wstawiennictwo u Boga.

Są małżeństwem od dziesięciu lat. Kochają się i stale odkrywają radości wspólnego życia. Ale nie mają dzieci, a bardzo już za nimi tęsknią. Ich wędrówka po gabinetach lekarskich zakończyła się werdyktem: z medycznego punktu widzenia wszystko jest w porządku.

Jeszcze rok temu nie wiedzieli o istnieniu o. Papczyńskiego. Jesienią znajomy opowiedział im, że kiedy pielgrzymował do Matki Bożej Licheńskiej trafił na beatyfikację założyciela Zgromadzenia Księży Marianów.

W pamiątkowej książeczce przeczytał o cudzie, jakiego Bóg dokonał za wstawiennictwem bł. Papczyńskiego. Oto w 2001 roku w łonie pewnej ciężarnej Polki ożył płód uznany wcześniej za martwy. Po kilku miesiącach kobieta urodziła zdrowego chłopca. Medycyna nie potrafiła tego wytłumaczyć. Dopiero kiedy powiązano wydarzenia okazało się, że ojciec chrzestny ciężarnej dowiedziawszy się o werdykcie lekarzy modlił się w intencji uratowania dziecka właśnie do ojca Stanisława. Maria i Wojtek przyjęli opowieść znajomego jak znak. W internecie przeczytali o łaskach jakich doświadczyli ludzie proszący o wsparcie bł. Stanisława Papczyńskiego.

Oboje wierzą, że opieka bł. Stanisława Papczyńskiego sprawi, że w ich domu zabrzmi dziecięcy śmiech. Dlatego przyjechali do licheńskiego Sanktuarium na czwartkową Msze św. W bazylice Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej odszukali kaplicę bł. Stanisława Papczyńskiego. Przed relikwiami Błogosławionego zmówili modlitwę o szczególne łaski za Jego wstawiennictwem. Wzięli też do domu Nowennę do bł. Papczyńskiego. Będą ją rozdawać znajomym. W kaplicy spotkali rodziców 2-letniej Anielki, którzy przybyli podziękować o. Papczyńskiemu za życie ich dziecka. Następnego dnia pojechali do Góry Kalwarii do grobu założyciela Zgromadzenia Księży Marianów. Maria opowiada: - Tam przy grobie ojca Stanisława po raz pierwszy poczułam się jak bardzo przygniata mnie poczucie winy, że nie umiem zajść w ciążę, że coś ze mną jest nie tak. Oboje z mężem płakaliśmy jak dzieci u ojca na kolanach. Maria i Wojtek pielgrzymowali do miejsc związanych z Błogosławionym, bo wierzą, że obierając bł. Papczyńskiego za orędownika swoich spraw w Niebie mają wsparcie we wszystkich trudnościach.

Zobacz: Modlitwa do bł. Stanisława Papczyńskiego

ARA

Świadectwa łask doznanych za przyczyną bł. Stanisława Papczyńskiego www.stanislawpapczynski.org

Tekst pochodzi z Informatora Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
Pielgrzym Licheński - Informator nr 8, zima 2008

Pomoc dla niepłodnych małżeństw
(Duszpasterstwo Małżeństw Pragnących Potomstwa)

Na Msze Święte w intencji potomstwa zapraszamy w każdą drugą niedzielę miesiąca do kościoła NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie przy ulicy Świętego Bonifacego 9 do Kaplicy bł. Jerzego Matulewicza.

Najbliższa Msza Święta 11 września 2022 2021 r. godz. 16

Nasza wspólnota:
ks. Tomasz Nowaczek MIC - duszpasterz wspólnoty
oraz grupa małżeństw...

strona: www.pragniemypotomstwa.pl
e-mail: pragniemypotomstwa@gmail.com

Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko
Katarzyna Jarosz
Napisałam to wszystko, by wam powiedzieć, że nie jesteście same w tym, co przeżywacie i że to, co przechodzicie jest normalne. Ja was rozumiem. Bo po prostu jestem jedną z was... » zobacz więcej

Czekając na dziecko Czekając na dziecko
Katarzyna Jarosz
Katarzyna Jarosz jest mężatką od 2004 r. Wraz z mężem, Tomaszem, prowadzi portal katolicki www.adonai.pl; od 2008 r. współtworzy warszawskie Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw. Od 1,5 roku jest matką adopcyjną Michałka... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść

Nowości

św. Bernadetta Soubirousśw. Bernadetta Soubirous

Modlitwa św. Bernadetty SoubirousModlitwa św. Bernadetty Soubirous

Testament Bernadety SoubirouTestament Bernadety Soubirou

Ciało nie tknięte rozkładem śmierciCiało nie tknięte rozkładem śmierci

św. Benedykt Józef Labreśw. Benedykt Józef Labre

Bergen i StavangerBergen i Stavanger

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

[ Powrót ]
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej