Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dzięki Karolinie

Nazywamy się Maria i Tomasz, mieszkamy w Krakowie. Jesteśmy małżeństwem od siedmiu lat i prawie tyle samo w Kręgu Rodzin Domowego Kościoła.

Wkraczając w sakrament Małżeństwa pragnęliśmy bardzo przyjąć dar macierzyństwa.

Jednak po 2 latach wspólnej drogi, kiedy zaczęło bić serce pierwszego naszego dziecka pod moim sercem musieliśmy szybko się z Nim pożegnać - odeszło do Pana. Kolejny rok małżeństwa - drugie nasze dzieciątko zabrał Pan.

Było to dla nas wielkie cierpienie, a zarazem doświadczenie i wciąż powtarzające się pytanie DLACZEGO?

Mimo przeprowadzenia szeregu szczegółowych badań nie udało się wyjaśnić przyczyny niepowodzeń i właśnie wtedy przypomniała mi się Karolinka - taka moja dawna znajoma. Bł. Karolinę Kózkównę poznałam będąc w Dziewczęcej Służbie Maryjnej w szkole podstawowej na jej beatyfikacji w Tarnowie. Ogromne wrażenie wywarła na mnie jako młodej dziewczynie.

Kolejny raz spotkałam Ją na Pielgrzymce tarnowskiej na Mszy Sw. w Zabawie. Wiele lat upłynęło, kiedy znowu się spotkałyśmy. Okazało się, że babcia mojego męża mieszka w kolejnej miejscowości za Zabawą, więc ilekroć jeździliśmy w tamte strony, pozdrawiałam Ją przejeżdżając obok kościoła.

I tak dzięki kochanej Babci Józi rozpoczęliśmy codzienną modlitwę za pośrednictwem błogosławionej Karoliny. Otóż Babcia opowiedziała nam historię jednej znajomej kobiety, która uprosiła dar macierzyństwa u Karoliny.

Niedługo po tym kupiłam czasopismo "Cuda i łaski", które właśnie było poświęcone bł. Karolinie. Modliliśmy się codziennie modlitwami zawartymi w tym czasopiśmie. Nie czekaliśmy długo, dokładnie 18 listopada 2004 r w dniu męczeńskiej śmierci Karoliny dowiedzieliśmy się, że bije serce naszego wymodlonego DZIECKA. Ciąża była zagrożona, leżałam, ale Karolina była z nami.

I tak 18 lipca 2005 r. kiedy odbywała się Eucharystia o szczęśliwe rozwiązanie (którą moja Mama zamówiła wiele dni wcześniej), po ciężkim porodzie przyszedł na świat nasz synek Raduś - piękny, zdrowy chłopak.

Dziękowaliśmy z całego serca Bogu i Karolince, gdyż wiedzieliśmy, że ona modliła się z nami każdego dnia. Chrzestną Mamą została nasza droga przyjaciółka, która również wstawiała się za nami do Karolinki, urodziła też w tym samym czasie córeczkę Karolinkę i obecnie pisze o bł. Karolinie książkę. Dziś nasz ponad dwuletni Synek zna już kilka modlitw, którymi modli się razem z nami, zna również bł. Karolinę, której zawdzięcza życie i opiekę.

Wdzięczni Bogu i błogosławionej Karolinie

Maria, Tomasz i Raduś

Tekst pochodzi z pisma formacyjnego
Ruchu Światło-Życie "Wieczernik"

Pomoc dla niepłodnych małżeństw
(Duszpasterstwo Małżeństw Pragnących Potomstwa)

Na Msze Święte w intencji potomstwa zapraszamy w każdą drugą niedzielę miesiąca do kościoła NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie przy ulicy Świętego Bonifacego 9 do Kaplicy bł. Jerzego Matulewicza.

Najbliższa Msza Święta 8 maja 2022 2021 r. godz. 16

Nasza wspólnota:
ks. Tomasz Nowaczek MIC - duszpasterz wspólnoty
oraz grupa małżeństw...

strona: www.pragniemypotomstwa.pl
e-mail: pragniemypotomstwa@gmail.com

Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko
Katarzyna Jarosz
Napisałam to wszystko, by wam powiedzieć, że nie jesteście same w tym, co przeżywacie i że to, co przechodzicie jest normalne. Ja was rozumiem. Bo po prostu jestem jedną z was... » zobacz więcej

Czekając na dziecko Czekając na dziecko
Katarzyna Jarosz
Katarzyna Jarosz jest mężatką od 2004 r. Wraz z mężem, Tomaszem, prowadzi portal katolicki www.adonai.pl; od 2008 r. współtworzy warszawskie Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw. Od 1,5 roku jest matką adopcyjną Michałka... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do św. Urszuli LedóchowskiejModlitwa do św. Urszuli Ledóchowskiej

Litania do św. Urszuli LedóchowskiejLitania do św. Urszuli Ledóchowskiej

Modlitwa o wstawiennictwo bł. Kardynała Stefana WyszyńskiegoModlitwa o wstawiennictwo bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Dlaczego zdrada kobiety czyni z niej rozpustne stworzenie, a zdrada mężczyzny to jedynie skok w bok?Dlaczego zdrada kobiety czyni z niej rozpustne stworzenie, a zdrada mężczyzny to jedynie skok w bok?

Dla męża samochody są wszystkim. Spędza z nimi większość swojego czasuDla męża samochody są wszystkim. Spędza z nimi większość swojego czasu

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

[ Powrót ]
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej