Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dzięki Karolinie

Nazywamy się Maria i Tomasz, mieszkamy w Krakowie. Jesteśmy małżeństwem od siedmiu lat i prawie tyle samo w Kręgu Rodzin Domowego Kościoła.

Wkraczając w sakrament Małżeństwa pragnęliśmy bardzo przyjąć dar macierzyństwa.

Jednak po 2 latach wspólnej drogi, kiedy zaczęło bić serce pierwszego naszego dziecka pod moim sercem musieliśmy szybko się z Nim pożegnać - odeszło do Pana. Kolejny rok małżeństwa - drugie nasze dzieciątko zabrał Pan.

Było to dla nas wielkie cierpienie, a zarazem doświadczenie i wciąż powtarzające się pytanie DLACZEGO?

Mimo przeprowadzenia szeregu szczegółowych badań nie udało się wyjaśnić przyczyny niepowodzeń i właśnie wtedy przypomniała mi się Karolinka - taka moja dawna znajoma. Bł. Karolinę Kózkównę poznałam będąc w Dziewczęcej Służbie Maryjnej w szkole podstawowej na jej beatyfikacji w Tarnowie. Ogromne wrażenie wywarła na mnie jako młodej dziewczynie.

Kolejny raz spotkałam Ją na Pielgrzymce tarnowskiej na Mszy Sw. w Zabawie. Wiele lat upłynęło, kiedy znowu się spotkałyśmy. Okazało się, że babcia mojego męża mieszka w kolejnej miejscowości za Zabawą, więc ilekroć jeździliśmy w tamte strony, pozdrawiałam Ją przejeżdżając obok kościoła.

I tak dzięki kochanej Babci Józi rozpoczęliśmy codzienną modlitwę za pośrednictwem błogosławionej Karoliny. Otóż Babcia opowiedziała nam historię jednej znajomej kobiety, która uprosiła dar macierzyństwa u Karoliny.

Niedługo po tym kupiłam czasopismo "Cuda i łaski", które właśnie było poświęcone bł. Karolinie. Modliliśmy się codziennie modlitwami zawartymi w tym czasopiśmie. Nie czekaliśmy długo, dokładnie 18 listopada 2004 r w dniu męczeńskiej śmierci Karoliny dowiedzieliśmy się, że bije serce naszego wymodlonego DZIECKA. Ciąża była zagrożona, leżałam, ale Karolina była z nami.

I tak 18 lipca 2005 r. kiedy odbywała się Eucharystia o szczęśliwe rozwiązanie (którą moja Mama zamówiła wiele dni wcześniej), po ciężkim porodzie przyszedł na świat nasz synek Raduś - piękny, zdrowy chłopak.

Dziękowaliśmy z całego serca Bogu i Karolince, gdyż wiedzieliśmy, że ona modliła się z nami każdego dnia. Chrzestną Mamą została nasza droga przyjaciółka, która również wstawiała się za nami do Karolinki, urodziła też w tym samym czasie córeczkę Karolinkę i obecnie pisze o bł. Karolinie książkę. Dziś nasz ponad dwuletni Synek zna już kilka modlitw, którymi modli się razem z nami, zna również bł. Karolinę, której zawdzięcza życie i opiekę.

Wdzięczni Bogu i błogosławionej Karolinie

Maria, Tomasz i Raduś

Tekst pochodzi z pisma formacyjnego
Ruchu Światło-Życie "Wieczernik"

Pomoc dla niepłodnych małżeństw
(Duszpasterstwo Małżeństw Pragnących Potomstwa)

Na Msze Święte w intencji potomstwa zapraszamy w każdą drugą niedzielę miesiąca do kościoła NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie przy ulicy Świętego Bonifacego 9 do Kaplicy bł. Jerzego Matulewicza.

Najbliższa Msza Święta 11 września 2022 2021 r. godz. 16

Nasza wspólnota:
ks. Tomasz Nowaczek MIC - duszpasterz wspólnoty
oraz grupa małżeństw...

strona: www.pragniemypotomstwa.pl
e-mail: pragniemypotomstwa@gmail.com

Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko
Katarzyna Jarosz
Napisałam to wszystko, by wam powiedzieć, że nie jesteście same w tym, co przeżywacie i że to, co przechodzicie jest normalne. Ja was rozumiem. Bo po prostu jestem jedną z was... » zobacz więcej

Czekając na dziecko Czekając na dziecko
Katarzyna Jarosz
Katarzyna Jarosz jest mężatką od 2004 r. Wraz z mężem, Tomaszem, prowadzi portal katolicki www.adonai.pl; od 2008 r. współtworzy warszawskie Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw. Od 1,5 roku jest matką adopcyjną Michałka... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść

Nowości

św. Bernadetta Soubirousśw. Bernadetta Soubirous

Modlitwa św. Bernadetty SoubirousModlitwa św. Bernadetty Soubirous

Testament Bernadety SoubirouTestament Bernadety Soubirou

Ciało nie tknięte rozkładem śmierciCiało nie tknięte rozkładem śmierci

św. Benedykt Józef Labreśw. Benedykt Józef Labre

Bergen i StavangerBergen i Stavanger

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

[ Powrót ]
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej