Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Czekając na dziecko Czekając na dziecko - prawdziwa historia walki o macierzyństwo
Katarzyna Jarosz
Pamiętnik kobiety zmagającej się z bólem niepłodności, pisany otwarcie i szczerze. Książka, w której osoby starające się o dziecko odnajdą swoje emocje i przeżycia, mając poczucie, że nie są sami ze swoim problemem i że Bóg ich poprowadzi właściwą - choć nieraz trudną i zaskakującą - drogą. To pozycja także dla osób nie mających problemu z poczęciem, pozwalająca na szersze spojrzenie na problem niepłodności. Polecamy wszystkim! » zobacz więcej

Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko
Katarzyna Jarosz
Napisałam to wszystko, by wam powiedzieć, że nie jesteście same w tym, co przeżywacie i że to, co przechodzicie jest normalne. Ja was rozumiem. Bo po prostu jestem jedną z was... » zobacz więcej

Adopcja daje radość rodzicielstwa

     Jesteśmy rodzicami trojga dzieci. Traktujemy je jako najwspanialszy dar od Boga. Każde z nich rodziło się jako wcześniak (ośmio-, sześcio- i siedmio-miesięczny). Wbrew opiniom lekarzy nasze dzieci żyjąi rosną na wspaniałych i mądrych ludzi. Całym sercem wierzymy, że jest tak za sprawą Boga. Prawdopodobnie dlatego, że przeżyliśmy wielokrotnie bardzo trudne chwile, dzieci były i są dla nas najważniejsze.

     Od wielu lat w naszym domu wychowują się również dzieci, dla których nie było miejsca w ich rodzinnych domach. Przychodząc do nas, każde z nich miało problemy z nauką. Opiekujemy się dziewczynką, która była skierowana do szkoły specjalnej, jednak po kilku latach pracy wyrównała braki i dziś jest dobrą uczennicą, lubianą przez kolegów i wychowawczynię.

     Bardzo żal nam małżeństw, które nie mają dzieci. Widzimy, jak małżonkowie bezdzietni obojętnieją, oddalają się od siebie. Kilkakrotnie udało się nam nakłonić takie małżeństwa do adopcji. I dziś widzimy, jak ci ludzie odzyskali radość życia, przyjmując dzieci pod swój dach.

     Byliśmy kiedyś świadkami adopcji bliźniąt. Małżeństwo, które je przyjęło, od ośmiu lat bezskutecznie oczekiwało dziecka. Pomimo dobrych warunków materialnych ludzie ci byli nieszczęśliwi. Dziś są nie do poznania - mimo zmęczenia, utrudzenia promienieją szczęściem. Dzieci są radosne, rozwijają się wspaniale. Rosną otoczone miłością całej rodziny: i rodziców, i dziadków.

     Kolejne znane nam małżeństwo nie mogło doczekać się dzieci od dwunastu lat. Im też nie brakowało niczego, a mimo to byli bardzo nieszczęśliwi. Dwa lata temu i w ich domu zagościło szczęście. Mają swojego ukochanego syna, który jest ich dumą i największą radością. Widzieliśmy również matkę, która tak bardzo kochała swoje dziecko, że oddała je, chcąc zapewnić mu normalne życie. Nigdy nie zapomnę bólu i rozpaczy tej kobiety.

     Wiele pytań ciśnie się na usta. Dlaczego nie potrafimy zapewnić warunków do godnego życia matce, która chce wychować swoje dziecko? Dlaczego zabijamy dzieci nienarodzone, gdy tyle małżeństw chce je przyjąć, stworzyć im dom, otoczyć miłością?


Klara


Publikacja za zgodą redakcji

nr 3-2006
Pomoc dla niepłodnych małżeństw
(Duszpasterstwo niepłodnych małzeństw)

     Serdecznie zapraszamy małżeństwa mające problem z poczęciem dziecka na Msze święte w tej intencji, które będą odprawiane w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 1500 w kościele księży Marianów p. w. Matki Bożej z Lourdes w Warszawie przy ul. Wileńskiej 69 (wejście od ul. Równej)

     Najbliższa Msza święta 13.3.2016 o godz. 15.00 przy kościele księży Marianów p. w. Matki Bożej z Lourdes w Warszawie przy ul. Wileńskiej 69 (wejście od ul. Równej). Po Mszy krótka adoracja w Kaplicy Krzyża, następnie spotkanie w salce na 2. piętrze.

     Nasza wspólnota:
     ks. Łukasz Mazurek MIC - duszpasterz wspólnoty
     oraz grupa małżeństw...

     strona: www.pragniemypotomstwa.pl
     e-mail: duszpasterstwa: duszpasterstwo.praga@gmail.com


Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko
Katarzyna Jarosz
Napisałam to wszystko, by wam powiedzieć, że nie jesteście same w tym, co przeżywacie i że to, co przechodzicie jest normalne. Ja was rozumiem. Bo po prostu jestem jedną z was... » zobacz więcej


Czekając na dziecko Czekając na dziecko
Katarzyna Jarosz
Katarzyna Jarosz jest mężatką od 2004 r. Wraz z mężem, Tomaszem, prowadzi portal katolicki www.adonai.pl; od 2008 r. współtworzy warszawskie Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw. Od 1,5 roku jest matką adopcyjną Michałka... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść


Uwaga: Komentarze promujące Naprotechnologie nie będą zamieszczane


[ Powrót ]
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej