Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Najbardziej naturalną tęsknotą małżonków są dzieci

     Czy chcecie przyjąć i po katolicku wychować potomstwo, którym Was Bóg obdarzy?

     Kościół uroczyście stawia to pytanie narzeczonym w czasie ceremonii zaślubin. O tym, że na dar dziecka niekiedy trzeba długo poczekać, że nie zawsze przychodzi drogą, na której go wyglądamy i że nie każdemu małżeństwu jest przeznaczone różowe i krzyczące owocowanie... na ślubie nie mówi się nigdy. Małżonkowie obdarzają się czułością, planują przyszłość, budują gniazdo dla swej miłości, robią w nim miejsce... i cierpią, kiedy mimo upływu lat pozostaje ono puste. To trudne doświadczenie spotyka co piątą parę w Polsce. Często małżonkowie czują się zapomniani przez Boga, niedostrzegani i niezrozumiani przez Kościół, samotni wśród przyjaciół rozmawiających o swoich dzieciach. Ukarani, choć nie uczynili nic złego, przecież dziecko, którego pragną jest najpiękniejszą, najbardziej oczywistą i naturalną tęsknotą kochających się małżonków. Dla każdej pary dotkniętej problemami z płodnością sytuacja ta jest momentem podejmowania niezwykle trudnych decyzji, które zaważą na całym ich życiu, na ich relacji względem Boga, Kościoła i siebie samych.

    Jak odnaleźć wolę Bożą w tej sytuacji? Jak Kościół wypowiada się o różnych propozycjach "leczenia" niepłodności, co wspiera i buduje małżeństwo, a co niszczy, co wolno, a czego nie wolno i dlaczego? A może nasze dziecko tęskni i czeka, aż je odbierzemy w jakimś ośrodku adopcyjnym? Jaką drogę wybrać? Warto pomodlić się przed decyzją, porozmawiać szczerze przede wszystkim ze sobą, ale i z kapłanem, może także skorzystać z pomocy psychologicznej. Warto posłuchać tego, co Biblia mówi na ten temat, a mówi więcej niż przypuszczamy. Dla tych wszystkich, którzy stawiają sobie takie pytania organizowane są rekolekcje "Abraham i Sara", gdzie będzie można poszukać na nie odpowiedzi z pomocą Słowa Bożego, księdza, psychologa, lekarza i rodziców adopcyjnych. Może jest w tym doświadczeniu droga, na której Bóg chce być obecny, jak był obecny w życiu Abrahama i Sary czekających tak długo na narodzenie Izaaka.

    Szczególy i terminy rekolekcji na stronie: http://sulejowek.marianie.pl/rekol-abraham.html

ks. dr Michał Kozak MIC

Pomoc dla niepłodnych małżeństw
(Duszpasterstwo Małżeństw Pragnących Potomstwa)

     Na Msze Święte w intencji potomstwa zapraszamy w każdą drugą niedzielę miesiąca do kościoła NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie przy ulicy Świętego Bonifacego 9 do Kaplicy bł. Jerzego Matulewicza.

     Najbliższa Msza Święta 10 lutego 2019 r. godz. 16

     Nasza wspólnota:
     ks. Tomasz Nowaczek MIC - duszpasterz wspólnoty
     oraz grupa małżeństw...

     strona: www.pragniemypotomstwa.pl
     e-mail: pragniemypotomstwa@gmail.com


Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko
Katarzyna Jarosz
Napisałam to wszystko, by wam powiedzieć, że nie jesteście same w tym, co przeżywacie i że to, co przechodzicie jest normalne. Ja was rozumiem. Bo po prostu jestem jedną z was... » zobacz więcej


Czekając na dziecko Czekając na dziecko
Katarzyna Jarosz
Katarzyna Jarosz jest mężatką od 2004 r. Wraz z mężem, Tomaszem, prowadzi portal katolicki www.adonai.pl; od 2008 r. współtworzy warszawskie Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw. Od 1,5 roku jest matką adopcyjną Michałka... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Ania: 25.05.2011, 12:35
 Ja już tulę w ramionach moje ukochane dzieci-córeczki adoptowane. Dziekuję Ci Boże, że pozwoliłeś mi zostać ich mamą.
 fiolka: 19.09.2009, 14:26
 Ostatnio przypadkowo natknelam sie na historie wlasnie o Abrahamie i Sarze. I zaczynam coraz bardziej wierzyc, ze to, co sie wydaje niemozliwe moze sie udac. I moze nie bedziemy mieli dzieci tyle "co gwiazd na niebie", ale nam sie tez zdarzy cud.Zycze wiary i nadzieji na cud wszystkim starajacym sie!
 w: 07.11.2008, 20:03
 my też czekamy ale ciągle mamy ufność w Panu....
 wiatr: 28.10.2008, 16:07
  UFAĆ ...Ufać ...Ufać ... i modlić się ...modlić się ...szukać pomocy ..u kompetentnych ludzi ... i WIERZYĆ ...MIŁOŚCI !!! Amen !
 ku: 28.10.2008, 14:40
 Ja czekam na dzieciątko...już tak długo...Jezu wysłuchaj mych próśb,proszę!!!Ufam Tobie z całego serca!
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej