Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Czekając na dziecko Czekając na dziecko - prawdziwa historia walki o macierzyństwo
Katarzyna Jarosz
Pamiętnik kobiety zmagającej się z bólem niepłodności, pisany otwarcie i szczerze. Książka, w której osoby starające się o dziecko odnajdą swoje emocje i przeżycia, mając poczucie, że nie są sami ze swoim problemem i że Bóg ich poprowadzi właściwą - choć nieraz trudną i zaskakującą - drogą. To pozycja także dla osób nie mających problemu z poczęciem, pozwalająca na szersze spojrzenie na problem niepłodności. Polecamy wszystkim! » zobacz więcej

Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko
Katarzyna Jarosz
Napisałam to wszystko, by wam powiedzieć, że nie jesteście same w tym, co przeżywacie i że to, co przechodzicie jest normalne. Ja was rozumiem. Bo po prostu jestem jedną z was... » zobacz więcej

Jak Abraham i Sara

     Czy chcecie przyjąć i po katolicku wychować potomstwo, którym Was Bóg obdarzy?

     Kościół uroczyście stawia to pytanie narzeczonym w czasie ceremonii zaślubin. O tym, że na dar dziecka niekiedy trzeba długo poczekać, że nie zawsze przychodzi drogą, na której go wyglądamy i że nie każdemu małżeństwu jest przeznaczone różowe i krzyczące owocowanie... na ślubie nie mówi się nigdy. Małżonkowie obdarzają się czułością, planują przyszłość, budują gniazdo dla swej miłości, robią w nim miejsce... i cierpią, kiedy mimo upływu lat pozostaje ono puste. To trudne doświadczenie spotyka co piątą parę w Polsce. Często małżonkowie czują się zapomniani przez Boga, niedostrzegani i niezrozumiani przez Kościół, samotni wśród przyjaciół rozmawiających o swoich dzieciach. Ukarani, choć nie uczynili nic złego, przecież dziecko, którego pragną jest najpiękniejszą, najbardziej oczywistą i naturalną tęsknotą kochających się małżonków. Dla każdej pary dotkniętej problemami z płodnością sytuacja ta jest momentem podejmowania niezwykle trudnych decyzji, które zaważą na całym ich życiu, na ich relacji względem Boga, Kościoła i siebie samych.

    Jak odnaleźć wolę Bożą w tej sytuacji? Jak Kościół wypowiada się o różnych propozycjach "leczenia" niepłodności, co wspiera i buduje małżeństwo, a co niszczy, co wolno, a czego nie wolno i dlaczego? A może nasze dziecko tęskni i czeka, aż je odbierzemy w jakimś ośrodku adopcyjnym? Jaką drogę wybrać? Warto pomodlić się przed decyzją, porozmawiać szczerze przede wszystkim ze sobą, ale i z kapłanem, może także skorzystać z pomocy psychologicznej. Warto posłuchać tego, co Biblia mówi na ten temat, a mówi więcej niż przypuszczamy. Dla tych wszystkich, którzy stawiają sobie takie pytania organizowane są rekolekcje "Abraham i Sara", gdzie będzie można poszukać na nie odpowiedzi z pomocą Słowa Bożego, księdza, psychologa, lekarza i rodziców adopcyjnych. Może jest w tym doświadczeniu droga, na której Bóg chce być obecny, jak był obecny w życiu Abrahama i Sary czekających tak długo na narodzenie Izaaka.

    Szczególy i terminy rekolekcji na stronie: http://sulejowek.marianie.pl/rekol-abraham.html


ks. dr Michał Kozak MIC
Pomoc dla niepłodnych małżeństw
(Duszpasterstwo niepłodnych małzeństw)

     Serdecznie zapraszamy małżeństwa mające problem z poczęciem dziecka na Msze święte w tej intencji, które będą odprawiane w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 1500 w kościele księży Marianów p. w. Matki Bożej z Lourdes w Warszawie przy ul. Wileńskiej 69 (wejście od ul. Równej)

     Najbliższa Msza święta 13.3.2016 o godz. 15.00 przy kościele księży Marianów p. w. Matki Bożej z Lourdes w Warszawie przy ul. Wileńskiej 69 (wejście od ul. Równej). Po Mszy krótka adoracja w Kaplicy Krzyża, następnie spotkanie w salce na 2. piętrze.

     Nasza wspólnota:
     ks. Łukasz Mazurek MIC - duszpasterz wspólnoty
     oraz grupa małżeństw...

     strona: www.pragniemypotomstwa.pl
     e-mail: duszpasterstwa: duszpasterstwo.praga@gmail.com


Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko
Katarzyna Jarosz
Napisałam to wszystko, by wam powiedzieć, że nie jesteście same w tym, co przeżywacie i że to, co przechodzicie jest normalne. Ja was rozumiem. Bo po prostu jestem jedną z was... » zobacz więcej


Czekając na dziecko Czekając na dziecko
Katarzyna Jarosz
Katarzyna Jarosz jest mężatką od 2004 r. Wraz z mężem, Tomaszem, prowadzi portal katolicki www.adonai.pl; od 2008 r. współtworzy warszawskie Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw. Od 1,5 roku jest matką adopcyjną Michałka... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Ania: 25.05.2011, 12:35
 Ja już tulę w ramionach moje ukochane dzieci-córeczki adoptowane. Dziekuję Ci Boże, że pozwoliłeś mi zostać ich mamą.
 fiolka: 19.09.2009, 14:26
 Ostatnio przypadkowo natknelam sie na historie wlasnie o Abrahamie i Sarze. I zaczynam coraz bardziej wierzyc, ze to, co sie wydaje niemozliwe moze sie udac. I moze nie bedziemy mieli dzieci tyle "co gwiazd na niebie", ale nam sie tez zdarzy cud.Zycze wiary i nadzieji na cud wszystkim starajacym sie!
 w: 07.11.2008, 20:03
 my też czekamy ale ciągle mamy ufność w Panu....
 wiatr: 28.10.2008, 16:07
  UFAĆ ...Ufać ...Ufać ... i modlić się ...modlić się ...szukać pomocy ..u kompetentnych ludzi ... i WIERZYĆ ...MIŁOŚCI !!! Amen !
 ku: 28.10.2008, 14:40
 Ja czekam na dzieciątko...już tak długo...Jezu wysłuchaj mych próśb,proszę!!!Ufam Tobie z całego serca!
 
(1)


Autor

Treść


Uwaga: Komentarze promujące Naprotechnologie nie będą zamieszczane


[ Powrót ]
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej