Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Najbardziej naturalną tęsknotą małżonków są dzieci

Czy chcecie przyjąć i po katolicku wychować potomstwo, którym Was Bóg obdarzy?

Kościół uroczyście stawia to pytanie narzeczonym w czasie ceremonii zaślubin. O tym, że na dar dziecka niekiedy trzeba długo poczekać, że nie zawsze przychodzi drogą, na której go wyglądamy i że nie każdemu małżeństwu jest przeznaczone różowe i krzyczące owocowanie... na ślubie nie mówi się nigdy. Małżonkowie obdarzają się czułością, planują przyszłość, budują gniazdo dla swej miłości, robią w nim miejsce... i cierpią, kiedy mimo upływu lat pozostaje ono puste. To trudne doświadczenie spotyka co piątą parę w Polsce. Często małżonkowie czują się zapomniani przez Boga, niedostrzegani i niezrozumiani przez Kościół, samotni wśród przyjaciół rozmawiających o swoich dzieciach. Ukarani, choć nie uczynili nic złego, przecież dziecko, którego pragną jest najpiękniejszą, najbardziej oczywistą i naturalną tęsknotą kochających się małżonków. Dla każdej pary dotkniętej problemami z płodnością sytuacja ta jest momentem podejmowania niezwykle trudnych decyzji, które zaważą na całym ich życiu, na ich relacji względem Boga, Kościoła i siebie samych.

Jak odnaleźć wolę Bożą w tej sytuacji? Jak Kościół wypowiada się o różnych propozycjach "leczenia" niepłodności, co wspiera i buduje małżeństwo, a co niszczy, co wolno, a czego nie wolno i dlaczego? A może nasze dziecko tęskni i czeka, aż je odbierzemy w jakimś ośrodku adopcyjnym? Jaką drogę wybrać? Warto pomodlić się przed decyzją, porozmawiać szczerze przede wszystkim ze sobą, ale i z kapłanem, może także skorzystać z pomocy psychologicznej. Warto posłuchać tego, co Biblia mówi na ten temat, a mówi więcej niż przypuszczamy. Dla tych wszystkich, którzy stawiają sobie takie pytania organizowane są rekolekcje "Abraham i Sara", gdzie będzie można poszukać na nie odpowiedzi z pomocą Słowa Bożego, księdza, psychologa, lekarza i rodziców adopcyjnych. Może jest w tym doświadczeniu droga, na której Bóg chce być obecny, jak był obecny w życiu Abrahama i Sary czekających tak długo na narodzenie Izaaka.

Szczególy i terminy rekolekcji na stronie: http://sulejowek.marianie.pl/rekol-abraham.html

ks. dr Michał Kozak MIC

Pomoc dla niepłodnych małżeństw
(Duszpasterstwo Małżeństw Pragnących Potomstwa)

Na Msze Święte w intencji potomstwa zapraszamy w każdą drugą niedzielę miesiąca do kościoła NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie przy ulicy Świętego Bonifacego 9 do Kaplicy bł. Jerzego Matulewicza.

Najbliższa Msza Święta 11 września 2022 2021 r. godz. 16

Nasza wspólnota:
ks. Tomasz Nowaczek MIC - duszpasterz wspólnoty
oraz grupa małżeństw...

strona: www.pragniemypotomstwa.pl
e-mail: pragniemypotomstwa@gmail.com

Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko
Katarzyna Jarosz
Napisałam to wszystko, by wam powiedzieć, że nie jesteście same w tym, co przeżywacie i że to, co przechodzicie jest normalne. Ja was rozumiem. Bo po prostu jestem jedną z was... » zobacz więcej

Czekając na dziecko Czekając na dziecko
Katarzyna Jarosz
Katarzyna Jarosz jest mężatką od 2004 r. Wraz z mężem, Tomaszem, prowadzi portal katolicki www.adonai.pl; od 2008 r. współtworzy warszawskie Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw. Od 1,5 roku jest matką adopcyjną Michałka... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Ania: 25.05.2011, 12:35
 Ja już tulę w ramionach moje ukochane dzieci-córeczki adoptowane. Dziekuję Ci Boże, że pozwoliłeś mi zostać ich mamą.
 fiolka: 19.09.2009, 14:26
 Ostatnio przypadkowo natknelam sie na historie wlasnie o Abrahamie i Sarze. I zaczynam coraz bardziej wierzyc, ze to, co sie wydaje niemozliwe moze sie udac. I moze nie bedziemy mieli dzieci tyle "co gwiazd na niebie", ale nam sie tez zdarzy cud.Zycze wiary i nadzieji na cud wszystkim starajacym sie!
 w: 07.11.2008, 20:03
 my też czekamy ale ciągle mamy ufność w Panu....
 wiatr: 28.10.2008, 16:07
  UFAĆ ...Ufać ...Ufać ... i modlić się ...modlić się ...szukać pomocy ..u kompetentnych ludzi ... i WIERZYĆ ...MIŁOŚCI !!! Amen !
 ku: 28.10.2008, 14:40
 Ja czekam na dzieciątko...już tak długo...Jezu wysłuchaj mych próśb,proszę!!!Ufam Tobie z całego serca!
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Bernadetta Soubirousśw. Bernadetta Soubirous

Modlitwa św. Bernadetty SoubirousModlitwa św. Bernadetty Soubirous

Testament Bernadety SoubirouTestament Bernadety Soubirou

Ciało nie tknięte rozkładem śmierciCiało nie tknięte rozkładem śmierci

św. Benedykt Józef Labreśw. Benedykt Józef Labre

Bergen i StavangerBergen i Stavanger

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

[ Powrót ]
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej