Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jest jakiś problem?


     Pracowałem spokojnie w domu przy moim biurku, kiedy zadzwonił dzwonek do drzwi. W takich przypadkach zawsze zrzędziłem, ale tym razem poszedłem otworzyć, mówiąc sobie, że mógłby to być listonosz. Nie był to jednak on, lecz ktoś, kto powiedział do mnie:

     - Czy pozwoli pan, że wejdę na chwilę? Jestem Bóg.

     - Co za radość Cię poznać - powiedziałem do Niego. - Od dawna słyszę o Tobie, to wielka rzecz spotkać Ciebie. Jestem zresztą w trakcie pisania artykułu o Tobie i męczyłem się tym okropnie. Może mógłbyś mi pomóc?

     - Być może, ale niech pan zbytnio na to nie liczy. Ja i literatura... wie pan...

     Zaprosiłem mojego wspaniałego Gościa, aby zajął miejsce w fotelu. On wolał krzesło wyplatane słomą: musiało mu coś przypominać.

     - Siedzisz często w kącie? - zapytałem Go.

     - Jestem tam zawsze - powiedział. - Jestem Bogiem, więc jak mówił Tomasz z Akwinu, jestem wszędzie. Jednak przez większość czasu Mnie nie widać.

     - Trzeba przyznać, że nie czynisz zbyt wiele, aby zwrócić na siebie uwagę - powiedziałem do Niego. - Od czasu do czasu jakiś cud; to nie kosztuje Cię wiele. Mógłbyś zorganizować wielką kampanię, tak jak się to często robi obecnie.

     - Wie pan, nie wiem dokładnie, czego mógł-bym oczekiwać od tego rodzaju akcji. Poza tym handel budzi we mnie złe wspomnienia. Zostałem sprzedany za trzydzieści srebrników. Jeśli chodzi o cuda, to czynię je każdego dnia, ale ludzie są tak zagonieni, że wcale ich nie zauważają. Kiedy spędza się czas na podróżowaniu samochodem i mknie się z prędkością 150 km na godzinę, nie widzi się kwiatów rosnących przy drodze. Trzeba wybierać...

     Bóg miał rację: jest tu pewien problem...

Gilbert Le Mouel


   

Wasze komentarze:
 KKK: 17.05.2011, 17:27
 Bardzo ładne , zarazem smutne opowiadanie...
 Alina: 15.11.2010, 10:13
 Zatrzymajmy się, ale nie stójmy.
 Karolinakdk: 07.02.2010, 22:42
 Smutna to prawda, ale prawdziwa. Ludzie są tak zabiegani pogonią za dobrami doczesnymi że zapominają o tym co duchowe. Przypominają sobie o prawdziwym sensie życia dopiero wtedy kiedy dni na Ziemi są już policzone. Wówczas jest już na wszystko za późno.
 Monika: 31.10.2007, 00:25
  smutna parwda
 MAt: 22.04.2007, 22:58
 Piękne...
(1)


Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej