Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

O tajemnicy modlitwy

U podnóża gór, których wierzchołki były ledwie dostrzegalne w blasku słońca, leżała mała wioska. Mieszkańcy utrzymywali się tu głównie z rolnictwa. Tego roku padały bardzo obfite deszcze, tak że górskie potoki mocno przybrały i zaczęły zalewać okoliczne pola. Uprawy zboża i ziemniaków zaczęły gnić z nadmiaru wody. Mieszkańcom powoli zaczęły kończyć się zapasy żywności. Z dnia na dzień sytuacja stawała się coraz gorsza. W wiosce zaczął panować głód. Wszyscy mieszkańcy byli załamani, zwłaszcza że deszcze wciąż nawiedzały wioskę. Nie byli w stanie nic zrobić, przyroda okazała się od nich silniejsza. W końcu delegacja mieszkańców udała się do proboszcza, aby zapytać go o radę. Gdy przyszli do niego, on tylko popatrzył na nich i powiedział:

- "Nie samym chlebem żyje człowiek, ale człowiek żyje wszystkim, co pochodzi z ust Pana." (Pwt 8,3)

Oni nie zrozumieli tych słów i smutni odeszli, ponieważ nadal nie wiedzieli, co mają robić. Wrócili do mieszkańców zgromadzonych na rynku i powtórzyli im słowa proboszcza. Wszyscy posmutnieli, też nie rozumiejąc, co mają znaczyć te słowa. Nagle jedna z osób wykrzyknęła radośnie:

- Wiem, co mamy robić, powinniśmy się zacząć modlić, to właśnie znaczą te słowa: aby w trudnych sytuacjach nie załamywać się, ale polecać je Bogu.

Następnego dnia cała wioska czekała u wrót świątyni. Jakież było ich zdziwienie, kiedy ujrzeli czekającego tam na nich proboszcza. Rozpoczęła się Msza i ludzie zaczęli się gorliwie modlić. Następnego dnia przestało padać. W tydzień po tym wydarzeniu życie w wiosce wróciło do normy.

W trudnych chwilach czasem najprostsza pomoc jest najbardziej skuteczna.
Może warto więc czasem pomodlić się?

Marcin Melon


   

Wasze komentarze:
 ania: 31.03.2008, 19:43
 To prawda czasami mam wrażenie że zadręczam całe NIEBO modlitwą - i choć czasami nie chce się i choć czasami już brak siły i nadzieii i co najgorsze jeśli wszyscy wokoło mówią DZIEWCZYNO DAJ SPOKÓJ NIE WARTO PRZECIEŻ TO NIEREALNE to nie można się poddawać trzeba być NIEUSTĘPLIWYM moze mam złą metodę ale pragnę By CALUCHNE NIEBO ZOBACZYŁO ŻE MI ZALEZY bywa różnie są łzy rozpacz brak wiary ale WIECIE CO WARTO TO NAJWĘIKSZA SIŁA MODLITWA TO NAJLEPSZY WYNALAZEK NAJLEEEEEEPSZY KLĘCZYSZ SIEDZISZ WTULASZ SIĘ W PODUSZKĘ I ZACZYNASZ ROZMAWIAĆ I MASZ ŚWIADOMOŚĆ ŻE KTOŚ CIĘ SŁYSZY - NIE MA NIEWYSŁUCHANYCH MODLITW CZASAMI NIE OTRZYMUJEMY TEGO CZEGO PRAGNIEMY CZASAMI W INNY SPOSOB A CZASAMI DOSTAJEMY WIECEJ NIZ PROSILIŚMY - REASUMUJĄC WARTO NAPRAWDĘ DZIAŁA! POZDRAWIAM
 Renata: 23.01.2008, 10:03
 Mój przyjaciel Michał ma rację modlitwa jest wielką siłą
 ardawl: 10.12.2007, 05:56
 Modlitwa to rozmowa, to wielbienie Pana. Kiedy sie nie chce, kiedy zmeczonym sie jest, kiedy miliony powodow mamy by akurat teraz sie nie pomodlic, kiedy czas na to nie pozwala - wtedy szepnijmy Jezu i Ojcze Nasz. pomodlmy sie choc przez chwile, wzniesmy oczy ku niebu Podziekujmy, Boze Jak Dobrze Ze Jestes. Powiedzmy Kocham Cie Ojcze Niebieski, Kocham Maryjo. Wierzcie mi - to dziala.
 Monika: 30.11.2007, 00:59
 Nie zapomnijmy, że na pokładzie jest jeszcze załoga świętych! Dzięki Ci, Ojcze Pio :D - jesteś wielki.
 michał: 24.11.2007, 17:14
 Potęga modlitwy jest wielka!Każdy kto się modli na pewno o tym się przekonuje!
 ewka: 24.11.2007, 12:08
 Tak,tak My wlasnie tacy jestesmy,ze kiedy sie cos dzieje nie tak szukamy z kazdej strony pomocy,a ON BOG stoi obok nas i czeka az do niego przyjdziemy mimo naszych upadkow...
 ewa: 24.11.2007, 09:52
 Bardzo Mądre i PRAWDZIWE !!!
[1] (2)


Autor

Treść

Nowości

Cel życiaWierzyć nie rozumiejąc Tyś przy poczęciu ogniem miłości pałała...Tyś przy poczęciu ogniem miłości pałała...

Historia i tradycja modlitwy Pod Twoją obronęHistoria i tradycja modlitwy "Pod Twoją obronę"

Początki kościoła katolickiego na BiałorusiPoczątki kościoła katolickiego na Białorusi

Streszczenie encykliki Fides et ratio (Wiara i rozum)Streszczenie encykliki Fides et ratio (Wiara i rozum)

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej