Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Mały czarodziej

Mały czarodziej był zawsze wesoły i w dobrym humorze. Ale w ostatnim okresie ogarniały go nagłe smutki i myśli pełne czarnych chmur. Jabłka są dojrzałe - myślał - a ja nie mam nikogo, z kim mógłbym podzielić się pięknym, czerwonym owocem. Grzyby obrodziły w lesie, ale nie mam nikogo, kto by ze mną poszedł pozbierać je i wspólnie przygotować smakowitą pizzę z grzybkami. I wzdychał, myśląc o tym, jak wspaniale byłoby mieć przyjaciela.

Pewnego dnia przechodził tamtędy chłopiec. Mały czarodziej wyszedł ze swego domku w lesie i spytał go: "Chcesz być moim przyjacielem?". "Mam już przyjaciela, na imię mu Mariusz" - odpowiedział chłopiec i udał się w dalszą drogę. Wówczas mały czarodziej znalazł małego zajączka i spytał go:

"Chcesz być moim przyjacielem?". Ale zajączek jedynie poruszył głową i swymi długimi uszkami, a potem powiedział: "Nie". To samo odpowiedzieli mu koziołek, dzik i drwal. "Tym gorzej dla was!" - pomyślał mały czarodziej. "Mogę stworzyć sobie doskonałego przyjaciela za jednym skinieniem czarodziejskiej różdżki". Wszedł na ogromny kamień, owinął się w niebieski płaszcz, usiany złotymi gwiazdami, i wypowiedział magiczną formułę. Potem zamknął oczy, gdyż chciał zrobić sobie niespodziankę i gdy je otworzył, obok siebie zauważył maleńką sowę. "Abrakadabrą...?" - zawołał zdziwiony czarodziej. "Wyobrażałem sobie przyjaciela trochę większego!".

"Przyjaciela nie można sobie stworzyć za jednym skinieniem magicznej różdżki" - oświadczyła sowa, otwierając i zamykając wielkie okrągłe oczy. "Na przyjaciela trzeba sobie zasłużyć i zapracować na niego. I niewiele znaczy, czy jest on mały, czy ogromny".

Wtedy mały czarodziej starał się zaskarbić sobie przyjaźń sowy. Razem śpiewali, rozwiązywali łamigłówki, a potem on prowadził sówkę na przechadzkę, trzymając ją na swojej ręce. I tak pewnego dnia zdali sobie sprawę, że stali się rzeczywiście przyjaciółmi, i to było wspaniałe.

Ale pewnego dnia, wędrując po lesie, dotarli do złocistej polany, otoczonej bukami. "Popatrz!" - zawołała sowa i wskazała na ciemną dziuplę w pniu drzewa. "Chcę tam zamieszkać!". "Ale ty nie możesz mnie opuścić" - zaprotestował mały czarodziej. "Jesteś moją przyjaciółką!". "Tak" - odpowiedziała sowa, która już znalazła się w dziupli drzewa - "ale ja jestem sową, a sowa musi mieszkać na drzewie. Zawsze tak było. A kto rzeczywiście kocha przyjaciela, musi pomagać mu, by czuł się szczęśliwy!".

"Kto rzeczywiście kocha przyjaciela, musi pomagać mu, by czuł się on szczęśliwy" - powtórzył mały czarodziej. I tak zostali przyjaciółmi na zawsze.

Przyjaciela nie można stworzyć za jednym skinieniem czarodziejskiej różdżki.
Na przyjaciela trzeba sobie zasłużyć i zdobyć go.
I nie ma znaczenia, czy jest on wielki, czy mały!

Bruno FerreroWasze komentarze:
 marzena aneta: 27.01.2023, 18:34
 mały czarodziej dziękuję Boże kocham Cię proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję Boże kocham Cię proszę dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
(1)


Autor

Treść

Nowości

Nowenna przed świętem św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała - dzień 4Nowenna przed świętem św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała - dzień 3

Modlitwa do św. Ojca PioModlitwa do św. Ojca Pio

Św. Ojciec PioŚw. Ojciec Pio

Modlitwa do bł. Józefa StankaModlitwa do bł. Józefa Stanka

Modlitwa do św. LinusaModlitwa do św. Linusa

Modlitwa do św. KonstancjuszaModlitwa do św. Konstancjusz

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej