Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Prosiłem...

Prosiłem Boga o danie mi mocy w osiąganiu powodzenia -
- Uczynił mnie słabym abym się nauczył pokornego posłuszeństwa;

Prosiłem o zdrowie dla dokonania wielkich czynów -
- Dał mi kalectwo, abym robił rzeczy lepsze;

Prosiłem Boga o bogactwo, abym mógł być szczęśliwy -
- Dał mi ubóstwo abym był rozumny;

Prosiłem o władzę, żeby mnie ludzie cenili -
- Dał mi niemoc, abym odczuwał potrzebę Boga;

Prosiłem o towarzysza, abym nie żył samotnie -
- Dał mi serce, abym mógł kochać wszystkich braci;

Prosiłem o radość -
- A otrzymałem życie, abym mógł cieszyć się wszystkim;

Niczego nie otrzymałem, o co prosiłem -
- Ale dostałem wszystko, czego się spodziewałem.

Prawie na przekór sobie; moje modlitwy niesformułowane zostały wysłuchane.
Jestem spośród ludzi najhojniej ze wszystkich obdarowany.


Anonimowy tekst wyryty na tablicy z brązu
w Instytucie Rehabilitacyjnym w Nowym Yorku



   

Wasze komentarze:
 Przegrany: 03.01.2020, 20:31
 Coś w tym jedt
 Ja: 03.08.2018, 08:27
 Ta modlitwa pokazuje przemianę ludzkiego serca. Kiedy jej doświadczymy to więcej rozumiemy i mniej się ciskamy.
 max: 18.01.2017, 23:34
 to trzeba przeżyć, żeby zrozumieć ;(
 Mk: 11.12.2016, 21:26
 powiem tak , czytam to któryś raz z kolei i czasem łzy stają mi w oczach,tyle się w życiu starasz, żeby jakoś dobrze Ci się żyło a tu nic wszystko na przekór, patrzysz na ludzi , którzy są szczęśliwi , którym się powodzi w życiu w miłości i zaczynasz się zastanawiać co jest z Tobą nie tak, że u Ciebie jak tylko pojawi się iskierka czegoś pięknego ( miłość , dobrobyt)to czego pragniesz , co by Cię cieszyło , co sprawiłoby że życie stałoby się piękne, to zaraz Ci ją zdmuchną.Nic nie spotkało mnie w życiu pięknego ,ani też nic nie dostałem o co bym prosił . A rzeczy które otrzymałem w zamian wcale nie dają mi ani otuchy , ani zrozumienia jak to jest napisane powyżej , tylko coraz większy żal i smutek, a przeżyłem już prawie 50 lat więc kiedy mam to zrozumieć i czym się cieszyć ?
 Andy: 17.10.2016, 14:22
 co to za glupoty, prosisz BOGA o cos a dostajesz cos odwrotnego, jestes biedny , prosisz o kasae a BOG sprawia ze ladujesz na ulicy???
 darula: 08.09.2016, 12:43
 prawdziwe szczęście znajduje się w rzeczach, których nie doceniamy
 Janusz: 18.06.2016, 16:47
 ...badz wola Twoja!... szczescie jest w nas, a nie w tym co otrzymamy... przeminie postac tego swiata.
 krzychu rozum: 12.03.2014, 23:11
 przepiekny wiersz -bardziej przemyślenia-tu nie ma obelg dla Boga i innych tylko pokora-takie życie ,wszystko nas zaskakuje na każdym kroku,czasem z bólu i niemocy rodzi się w człowieku bezradnośc! Pan Bóg uczy nas pokory ,że nie można wszystkiego mieć za wyciągnięciem ręki tak od razu!Pan Bóg ma wobec nas swoje plany i my być może je zrozumiemy ale nie tutaj na tym świecie!Któż jak Bóg - pokora uczy być pokornym i szlachetnym wobec innych ludzi a naszych braci.Pozdrawiam i cieszę się że napotkałem tą stronę w przeglądarce,może moje slowa pomogą komuś w chwili zwątpienia? kristof767@wp.pl - kto potrzebuje duchowego wsparcia niech pisze w jakiś sposób postaram pomóc,wysłuchać,odpisać-na tym polega braterstwo chrześcijaństwa :-)
 Wiktoria: 09.02.2014, 19:08
 Tekst jest piękny, myślę, że napisany przez osobę niepełnosprawną /świadczy o tym miejsce gdzie się znajduje/. Myślę, że wszyscy oczekujemy wszystkiego naj... a ...a.., jest różnie, więc albo jesteśmy egoistami, albo nie rozumiemy tego co otrzymujemy. Autor tej modlitwy zrozumiał, a wskazany przez and1 fragment Ewangelii Św. Łukasza / moim zdaniem/mówi zupełnie o czym innym.
 and1: 11.12.2013, 01:00
 Co za okropny tekst!!!! Obrzydliwy i pełen ignorancji dla Bożego Słowa! Wbrew temu co Bóg mówi sam o sobie w Swoim Słowie! Bożym pragnieniem jest błogosławieństwo, powodzenie każdego człowieka (poczynając od Adama, zawierając przymierze z Abrahamem). Jeżeli Bóg miałby czynić kogoś słabym to po co mówi w Swoim Słowie: Niech słaby krzyknie: jestem mocny! (aby kłamał?) Jeżeli Bóg zsyła kalectwo, choroby, to po co posłał Jezusa? Aby zniszczył "dzieła" Boże??? Jezus jest obrazem Ojca w Niebie, jak mógłby czynić coś wbrew Ojcu? Choć prawdą jest, że bogactwo nie daje szczęścia, to od kiedy ubóstwo czyni człowieka mądrzejszym? Czytajcie Biblię!!! Ze zrozumieniem, nie tłumacząc sobie Biblii za pomocą swoich doświadczeń, ale na odwrót: to co cię w życiu spotyka poprzez mądrość Biblii! Czy Jezus cytowany w Ew. Łukasza 11:9-13 (zwłaszcza wersety 11-13) kłamał???
 Monika: 23.03.2013, 23:43
 jestem jak małe dziecko, które ty Boże uczysz przez wszystko : przez ludzi, zdarzenia, chorobę. myśli. Nie dajesz mi tego o co proszę lecz to co jest dla mnie dobre, co mnie wychowuje. Dziś już wiem, że Twoja wola jest najsłuszniejsza i najważniejsza. Dlatego proszę daj mi Panie poznać Twoją wolę i daj mi siły do jej wypełniania/
 Ainik: 31.03.2012, 18:37
 Naprawde tak może być?
 do bibo: 14.12.2011, 18:19
 zupełnie się z Tobą nie zgadzam :)
 bibo: 11.12.2011, 20:29
 Uważam że ten tekst niepotrzebnie wprowadza zamieszanie i wątpliwości w wierze. Pokazuje że Bóg nigdy nie da człowiekowi tego o co prosi, co jest nieprawdą, bo jeśli ktoś prosi o rzeczy zgodne z wolą Bożą i z WIARĄ, otrzyma je. Więc ja bym to traktował jako doświadczenie nielicznych, których Pan Bóg taką drogą prowadzi do szczęścia.
 Andre: 29.09.2010, 18:44
 Jezus do Św. Faustyny: Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla Mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie Moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem Swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się Serce Moje, gdy oni wracają do Mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili Serce Moje, a cieszę się z ich powrotu. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki Mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym Sercem Moim, wpadną w sprawiedliwe ręce Moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję [się] w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski Moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im czego pragną.(Dz 1728)
 dziubek: 21.03.2010, 14:52
 ...bo Bóg wywyższa pokornych.
 agatko: 04.03.2010, 17:38
 Bóg to Miłość -Mądrość - Dobro-Piękno - Prawda i raczej chce byśmy byli na Jego obraz i podobieństwo, dla Jego chwały Aniołku!!!
 agatka: 27.02.2010, 16:00
 pokora,ubóstwo,ponizenie,ale to wszystko dla chwały BOŻEJ
 A...: 25.02.2010, 18:32
 MADROŚĆ serca...
 aga: 25.02.2010, 17:31
 treść życia...
(1) [2] [3]


Autor

Treść



 [ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej