Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Prosiłem Boga o...

Prosiłem Boga o danie mi mocy w osiąganiu powodzenia -
- Uczynił mnie słabym abym się nauczył pokornego posłuszeństwa;

Prosiłem o zdrowie dla dokonania wielkich czynów -
- Dał mi kalectwo, abym robił rzeczy lepsze;

Prosiłem Boga o bogactwo, abym mógł być szczęśliwy -
- Dał mi ubóstwo abym był rozumny;

Prosiłem o władzę, żeby mnie ludzie cenili -
- Dał mi niemoc, abym odczuwał potrzebę Boga;

Prosiłem o towarzysza, abym nie żył samotnie -
- Dał mi serce, abym mógł kochać wszystkich braci;

Prosiłem o radość -
- A otrzymałem życie, abym mógł cieszyć się wszystkim;

Niczego nie otrzymałem, o co prosiłem -
- Ale dostałem wszystko, czego się spodziewałem.

Prawie na przekór sobie; moje modlitwy niesformułowane zostały wysłuchane.
Jestem spośród ludzi najhojniej ze wszystkich obdarowany.

Anonimowy tekst wyryty na tablicy z brązu
w Instytucie Rehabilitacyjnym w Nowym YorkuWasze komentarze:
 Luk: 16.02.2024, 18:43
 Ech. Miałem napisać w jakim kotle żyje. Ale zaniechałem bo gnój wylewa się z polityki gdzie tabletki aborcyjne bez kontroli. Jeszcze każe się szanować inaczej myślących przykładowo takich co chcą zabijać dzieci bo to niby prawo. Gdzie się nie pójdzie to obrzydliwe dyskusje a Ci jak się wypowiadasz według dekalogu to nas uciszają że lepiej o polityce nie gadać jednocześnie swoje chore zasady wprowadzają. Sam żałuję za swoje słabości i grzechy. Jak musiał Jezus cierpieć jak widział to wszystko ja jestem tylko marną kopią. A nie wiem czy ten świat taki wspaniały skoro Jezusa nienawidzi. Nie chcę z tym Światem mieć nic wspólnego.
 Froood: 19.09.2023, 00:53
 Chyba kupicie że to piękne skoro sam Bóg mówi " o co kolwiek w imię moje poprosicie o trzymacie . Bóg który nie wysłuchuje biednej osoby która prosi o pieniądze a jej nie daje jest po prostu tyranem . I co mi po życiu wiecznym jeśli za nie nic nie mogę kupić czyż nie ani nic jeść ?
 marzena aneta: 18.04.2023, 05:43
 Prosiłem Boga o...Boże kocham Cię bardzo mocno prosze o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję prosze w imieniu wszystkich nas dziękuję to nie tylko ja prosze wszyscy prosimy dziękuję Boże kocham Cię bardzo mocno prosze dla mnie o dobrą spowiedź świętą domu kupno lub bezczynszowego mieszkania wszystkie mają być bezczynszowe dobrą mieszkania sprzedaż urode ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera młodego męża niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję
 Matka: 11.04.2022, 18:29
 Piękny wiersz i prawdziwy. Musimy nauczyć się pokory. Czasem wydaje się nam, że już wszystko się układa, jest dobrze. Za chwilę pojawia się jeden problem, drugi. I znowu się staramy, Tak często musimy zmierzyć się z nowymi problemami. Stałe walczymy.
 R: 05.01.2022, 16:52
 Szczęście w rzeczach których nie doceniamy? Mamy cierpieć żeby lepiej miał ktoś inny?Nie podoba mi się ten tekst.
 Ja: 03.08.2018, 08:27
 Ta modlitwa pokazuje przemianę ludzkiego serca. Kiedy jej doświadczymy to więcej rozumiemy i mniej się ciskamy.
 max: 18.01.2017, 23:34
 to trzeba przeżyć, żeby zrozumieć ;(
 Mk: 11.12.2016, 21:26
 powiem tak , czytam to któryś raz z kolei i czasem łzy stają mi w oczach,tyle się w życiu starasz, żeby jakoś dobrze Ci się żyło a tu nic wszystko na przekór, patrzysz na ludzi , którzy są szczęśliwi , którym się powodzi w życiu w miłości i zaczynasz się zastanawiać co jest z Tobą nie tak, że u Ciebie jak tylko pojawi się iskierka czegoś pięknego ( miłość , dobrobyt)to czego pragniesz , co by Cię cieszyło , co sprawiłoby że życie stałoby się piękne, to zaraz Ci ją zdmuchną.Nic nie spotkało mnie w życiu pięknego ,ani też nic nie dostałem o co bym prosił . A rzeczy które otrzymałem w zamian wcale nie dają mi ani otuchy , ani zrozumienia jak to jest napisane powyżej , tylko coraz większy żal i smutek, a przeżyłem już prawie 50 lat więc kiedy mam to zrozumieć i czym się cieszyć ?
 Andy: 17.10.2016, 14:22
 co to za glupoty, prosisz BOGA o cos a dostajesz cos odwrotnego, jestes biedny , prosisz o kasae a BOG sprawia ze ladujesz na ulicy???


 darula: 08.09.2016, 12:43
 prawdziwe szczęście znajduje się w rzeczach, których nie doceniamy
 Janusz: 18.06.2016, 16:47
 ...badz wola Twoja!... szczescie jest w nas, a nie w tym co otrzymamy... przeminie postac tego swiata.
 krzychu rozum: 12.03.2014, 23:11
 przepiekny wiersz -bardziej przemyślenia-tu nie ma obelg dla Boga i innych tylko pokora-takie życie ,wszystko nas zaskakuje na każdym kroku,czasem z bólu i niemocy rodzi się w człowieku bezradnośc! Pan Bóg uczy nas pokory ,że nie można wszystkiego mieć za wyciągnięciem ręki tak od razu!Pan Bóg ma wobec nas swoje plany i my być może je zrozumiemy ale nie tutaj na tym świecie!Któż jak Bóg - pokora uczy być pokornym i szlachetnym wobec innych ludzi a naszych braci.Pozdrawiam i cieszę się że napotkałem tą stronę w przeglądarce,może moje slowa pomogą komuś w chwili zwątpienia? kristof767@wp.pl - kto potrzebuje duchowego wsparcia niech pisze w jakiś sposób postaram pomóc,wysłuchać,odpisać-na tym polega braterstwo chrześcijaństwa :-)
 Wiktoria: 09.02.2014, 19:08
 Tekst jest piękny, myślę, że napisany przez osobę niepełnosprawną /świadczy o tym miejsce gdzie się znajduje/. Myślę, że wszyscy oczekujemy wszystkiego naj... a ...a.., jest różnie, więc albo jesteśmy egoistami, albo nie rozumiemy tego co otrzymujemy. Autor tej modlitwy zrozumiał, a wskazany przez and1 fragment Ewangelii Św. Łukasza / moim zdaniem/mówi zupełnie o czym innym.
 and1: 11.12.2013, 01:00
 Co za okropny tekst!!!! Obrzydliwy i pełen ignorancji dla Bożego Słowa! Wbrew temu co Bóg mówi sam o sobie w Swoim Słowie! Bożym pragnieniem jest błogosławieństwo, powodzenie każdego człowieka (poczynając od Adama, zawierając przymierze z Abrahamem). Jeżeli Bóg miałby czynić kogoś słabym to po co mówi w Swoim Słowie: Niech słaby krzyknie: jestem mocny! (aby kłamał?) Jeżeli Bóg zsyła kalectwo, choroby, to po co posłał Jezusa? Aby zniszczył "dzieła" Boże??? Jezus jest obrazem Ojca w Niebie, jak mógłby czynić coś wbrew Ojcu? Choć prawdą jest, że bogactwo nie daje szczęścia, to od kiedy ubóstwo czyni człowieka mądrzejszym? Czytajcie Biblię!!! Ze zrozumieniem, nie tłumacząc sobie Biblii za pomocą swoich doświadczeń, ale na odwrót: to co cię w życiu spotyka poprzez mądrość Biblii! Czy Jezus cytowany w Ew. Łukasza 11:9-13 (zwłaszcza wersety 11-13) kłamał???
 Monika: 23.03.2013, 23:43
 jestem jak małe dziecko, które ty Boże uczysz przez wszystko : przez ludzi, zdarzenia, chorobę. myśli. Nie dajesz mi tego o co proszę lecz to co jest dla mnie dobre, co mnie wychowuje. Dziś już wiem, że Twoja wola jest najsłuszniejsza i najważniejsza. Dlatego proszę daj mi Panie poznać Twoją wolę i daj mi siły do jej wypełniania/
 Ainik: 31.03.2012, 18:37
 Naprawde tak może być?
 do bibo: 14.12.2011, 18:19
 zupełnie się z Tobą nie zgadzam :)
 bibo: 11.12.2011, 20:29
 Uważam że ten tekst niepotrzebnie wprowadza zamieszanie i wątpliwości w wierze. Pokazuje że Bóg nigdy nie da człowiekowi tego o co prosi, co jest nieprawdą, bo jeśli ktoś prosi o rzeczy zgodne z wolą Bożą i z WIARĄ, otrzyma je. Więc ja bym to traktował jako doświadczenie nielicznych, których Pan Bóg taką drogą prowadzi do szczęścia.
 Andre: 29.09.2010, 18:44
 Jezus do Św. Faustyny: Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla Mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie Moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem Swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się Serce Moje, gdy oni wracają do Mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili Serce Moje, a cieszę się z ich powrotu. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki Mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym Sercem Moim, wpadną w sprawiedliwe ręce Moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję [się] w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski Moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im czego pragną.(Dz 1728)
 dziubek: 21.03.2010, 14:52
 ...bo Bóg wywyższa pokornych.
(1) [2] [3]


Autor

Treść

Nowości

sw. Szymon z Lipnicysw. Szymon z Lipnicy

Modlitwa do św. Szymona z LipnicyModlitwy do św. Szymona z Lipnicy

Litania do św. Szymona z LipnicyLitania do św. Szymona z Lipnicy

sw. Fryderyk z Utrechtusw. Fryderyk z Utrechtu

Modlitwa do św. Fryderyka z UtrechtuModlitwa do św. Fryderyka z Utrechtu

ks. Alojzy Arendtks. Alojzy Arendt

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

 [ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej