Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Miłość to nie...

Miłość, to nie jest olśnienie pięknością Przed twarzą, która nagle dla ciebie zaświeciła, Bo prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy, dusza zaś znajduje się po drugiej stronie rzeczywistości, której szukasz z drżeniem. Miłość to nie oczarowanie żywą i bystrą inteligencją w słowach, pomysłach, aby komuś się podobać. Ponieważ inteligencja może błyszczeć tysiącem blasków, nie będąc autentycznym diamentem, ukrytym w głębi duszy. Miłość nie jest uczuciem wobec serca bijącego bardziej dla ciebie niż dla innych. To nie jest zdziwienie, że zostałem wybrany bez powodu, który by usprawiedliwiał to szaleństwo. Ponieważ serce może pewnego dnia wzruszyć się kimś innym, a ciebie zostawić krwawiącego, płaczącego, żeby nie umarła twoja miłość. Miłość nie jest chęcią opanowania, usidlenia przedmiotu twoich pragnień, czy to serca, czy ciała, czy umysłu, czy wszystkich tych rzeczy na raz. Ponieważ drugi człowiek nie jest "przedmiotem" i jeżeli zabierasz go dla siebie, wówczas go pożerasz i niszczysz, a kochasz tylko siebie, łudząc się, że kochasz bliźniego. Olśnienie, oczarowanie, głód i dreszcze, uczucia i wybuchy pożądania. To wszystko jest piękne i potrzebne w kobiecie i mężczyźnie, ale tylko by pomóc w miłości temu, który chce kochać. To uchylone drzwi i szeroko otwarte okna. To wiatr wtrącający w przepaść. To zew pełnego morza i szept Boga Zapraszający do wyjścia z twego zamkniętego domu, Aby iść ku tej, którą wybrałeś dla wypełnienia swojego życia. Ponieważ kochasz i chcesz kochać.
Michael Quist
   

Wasze komentarze:
 Ewelina: 23.10.2015, 10:33
 Leszku D,kocham cię
 romantyczna: 28.12.2012, 19:22
 Bardzo dobre słowa. Są świetne. Jeśli ktoś ma ochotę na inne poruszające ujęcia miłości zapraszam na moją stronę: http://milosc-to-szczescie-dwojga.blogspot.com
 ona: 11.02.2010, 19:31
 spotkasz mężczyzne swojego zycia, modl sie o niego ;)
 veshiriah: 28.06.2009, 15:31
 Choć w kościołach prawi się kazania, piorunochrony nie są tam zbyteczne
 agiwa: 07.10.2008, 21:00
 nie ma brzydkich kobiet , są tylko zaniedbane ....... ale jak mówią każda stwora ma swojego amatora :-) więc nie martw sie , jesli ja mam kogos to i Ty znajdziesz :-)
 nel.: 17.03.2008, 23:28
 Miłość, to nie jest olśnienie pięknością Przed twarzą, która nagle dla ciebie zaświeciła, Bo prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy, do ":(" nie szuka sie miłości na siłę... w najmniej oczekiwanym momencie sama przychodzi :) pozdrawiam :)
 :(: 08.03.2008, 19:46
 A jeśli nie spotkam tego, który będzie kochał mnie szczerą, czystą miłością? Nie jestem ładna, nawet przeciętna nie jestem... jestem po prostu brzydka. :]
 agini: 25.02.2008, 00:52
 piękne słowa....aby iśc ku tej dla wypełnienia swojego życia. Tak milośc to wypełnianie życia obecnością.
(1)


Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej