Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa skrzypka


     Błagam Cię o to, byś ocalił mnie przed gniewem i potępieniem, przed moim własnym potępieniem innych i potępieniem innych w stosunku do mnie, proszę, pozwól mi bezkarnie żywić niechęć wobec tych, którzy wykorzystują lub nadużywają władzy i pieniędzy dla zaspokajania własnych żądz lub dla większego zadowolenia; małostkowym biurokratom, nieświadomym i uprzedzonym, pomóż ujrzeć i wyznać Tobie błędność ich postępowania.

     Oświeć ich, oświeć mnie i pomóż nam przebaczyć sobie nawzajem.

     Pomóż mi odróżnić sprawy, w których mogę zgodzić się z moimi wrogami, od tych, w których nie powinienem się z nimi zgadzać. Zachęcaj mnie, bym w każdy możliwy sposób szukał tych pierwszych, unikając tych drugich, ucząc się od obydwu i nie skłócając rozmyślnie żadnego.

     Daj mi natchnienie, jakie dałeś ludzkości, do szanowania i naśladowania żywych wcieleń relikwii Twojego ducha - ducha w każdym z nas i poza nami - ducha Jednego i Wielu - objawienia Jezusa, Buddy, Laocy, a także proroków, mędrców, filozofów, poetów, pisarzy, malarzy, rzeźbiarzy, wszystkich twórców i artystów, wszystkich bezinteresownych ludzi, świętych, matek, znanych i nieznanych ludzi, egzaltowanych i pokornych, mężczyzn, kobiet i dzieci wszystkich czasów i miejsc - których duch i przykład pozostają z nami i w nas na zawsze.

Yehudi Menuhin   

Wasze komentarze:
 Aga: 01.08.2010, 16:20
 no właśnie my nie wiemy jaki jest Bóg. ja myślę, że to ten sam Bóg! Bo najważniejsze jest to JAK wierzymy i JAK żyjemy..
 Ona: 29.07.2008, 00:08
 Hmmmm buddysci mogliby to samo powiedzieć o Jezusie...dla nas Jezus jest Bogiem, a dla innych Budda....
 Maro: 17.06.2008, 10:51
 Coś mi tu nie pasuje.Porównanie Buddy do Jezusa jest nie na miejscu to jak porównanie jakiejś bajki do rzeczywistości.Jezus jest Bogiem a Budda jest bajką.Nawet Yehudi się pomylił,bładzić jest rzeczą ludzką.
(1)


Autor

Tresć
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej