Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Żeby usłyszeć

     Bóg wiąże z życiem każdego człowieka jakieś plany. Jasno stąd wynika, że wszyscy jesteśmy (do czegoś) powołani. Jak usłyszeć głos Boga? Jakim mówi do nas językiem, jakich słów używa? Bóg przemawia w twoim języku i używa słów dobrze ci znanych. Dlaczego? - chce być przez ciebie zrozumianym. Czasem myślisz, że On się przed tobą ukrywa. Czy jednak nie jest tak, że to ty ukrywasz się przed Nim?

     Mój dwuletni synek nie lubi myć głowy. Ilekroć zbliża się pora kąpieli, wypowiada z naciskiem, ni to stwierdzenie, ni pytanie: "Nie cieba myć gowy?".

     Nigdy też nie czeka na moja odpowiedź. Ma własną, zawsze taką sama, popartą energicznym, pełnym przekonania skinieniem głowy - "Nie cieba!".

     Nie wiem jak ty, ja sam zachowuję się zupełnie podobnie. Bardziej szukam "potwierdzenia", niż "objawienia". Jak to skomentował autor Listu św. Jakuba Apostoła: "Prowadzicie walki i kłótnie, a nic nie posiadacie, gdyż się nie modlicie. Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie, starając się jedynie o zaspokojenie swych żądz. Cudzołożnicy, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem jest nie-przyjaźnią z Bogiem?" (Jk 4,2b-4a).

     "Kłócę się" z Bogiem. Walczę z Nim, jak Jakub z aniołem. Chcę. aby pobłogosławił moje zamierzenia, jakby Boża "parafka" mogła tu cokolwiek zmienić. A kiedy Słowo Boże mówi o mnie "cudzołożniku", myślę: "Spoko, to nie do mnie... nie zdradzam żony". Niestety, w Biblii cudzołożnik to także ten, kto zdradza Boga jedynego, "sypiając" z bożkami.

     Moim bożkiem jest lęk przed cierpieniem i niepewnym jutrem, chroniczna niechęć do wysiłku oraz sentyment do "pierwszych krzeseł w synagodze"; tych. niby nic nie znaczących, "dowodów uznania" i "wyrazów wdzięczności" (ma się rozumieć... niezasłużonych).

     Bóg woła mnie codziennie. Czasem tylko trudno Mu się "przebić". Skąd to wiem? W moim życiu było różnie, lepiej i gorzej. Lepiej było wtedy, kiedy mniej walczyłem o swoje, mniej się przed samym sobą tłumaczyłem i rzadziej porównywałem z innymi.

     A te rzadkie momenty, kiedy bardziej chciałem podobać się Bogu, niż komukolwiek czy czemukolwiek (czytaj: "światu", za Jakubem Apostołem), były najlepsze.

Wacław Stawowski


   


E-mail od Pana Boga do młodzieży E-mail od Pana Boga do młodzieży
Clarie Cloninger i Curt Cloninger
Stoisz przed życiowym wyborem? Zdajesz do nowej szkoły, a może niebawem czeka cię egzamin maturalny, na studia lub obrona pracy dyplomowej? Starasz się o przyjęcie do pracy? Zajrzyj do swojej skrzynki z e-mailami. Wśród wielu listów od kolegów i przyjaciół znajdziesz dziś wiadomość specjalną - list od Pana Boga... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Małgorzata: 04.08.2016, 21:55
 Bóg odezwał się do mnie i zadał pytanie-czy zrobię dla niego wszystko? A potem dał zadanie podobne do Abrahamowego. Na moje zdecydowane weto skazał mnie na potępienie. Nie miałam pojęcia co się będzie działo, ale szybko odczułam owo. Najpierw wypychano mnie w kościele z ławki, później widziałam triumfujące spojrzenia kierowane w moją stronę od ludzi wyspowiadanych. Odsunęłam się od kościoła, w Boga wierzę ale nie w religijnego.
 Małgorzata: 04.08.2016, 21:33
 Bóg odezwał się do mnie i zadał pytanie-czy zrobię dla niego wszystko? A potem dał zadanie podobne do Abrahamowego. Na moje zdecydowane weto skazał mnie na potępienie. Nie miałam pojęcia co się będzie działo, ale szybko odczułam owo. Najpierw wypychano mnie w kościele z ławki, później widziałam triumfujące spojrzenia kierowane w moją stronę od ludzi wyspowiadanych. Odsunęłam się od kościoła, w Boga wierzę ale nie w religijnego.
 Razor : 14.12.2013, 20:43
 Chce byc ksiedzem ... .
 ka: 22.11.2010, 18:35
 :)
 Paulina ;): 14.09.2010, 20:36
 Ja myślę o zakonie już 3,5 roku (choć zostało mi jeszcze 3 lata technikum) i myślałam o zakonie Sióstr Dominikanek, ale w weekend byłam w innym zgromadzeniu sióstr siostry Nazaretanki i czułam coś dziwnego bo miałam uczucie jakbym miała wiele wspólnego z tym zgromadzeniem nie tylko duchowo a także jeszcze się bardzo zaprzyjaźniłam się z jedną siostrą i rozmawiałyśmy na rózne tematy jakby to dziwnie stwierdzić miałyśmy strasznie podobne przeżycia w życiu. I kilka godzin będąc tam prosiłam Pana Boga o to aby mi pomógł rozeznać to co mi tam pokazywał i jednak troche już rozumię ..... Proszę o pomoc bo nie wiem czy to są jakieś znaki czy to tylko mój wymysł..... kontakt 25094910 Proszę o pomoc i z Panem Bogiem !
 Paulina: 21.07.2010, 13:12
 jakby ktoś chciała porozmawiać ze mną zadać kilka pytań lub i mi pomóc to prosze pisać na ten numer gg 25094910 czekam na pytania i pomoc ;) Paulina
 Paulina: 31.05.2010, 16:03
  Ja chciałam prosić o pomoc bo chciałabym wstąpić do zakonu Św. Dominika ale mam takie problemy w domu że nie wiem czy dam rade wytrwać do tego postanowienia czuje te powołanie i chce je zrealizować ale przez problemy w domu trace te powołanie i nie wiem co robić żeby go nie stracić prosze o pomoc..... ;( jestem na skraju wytrzymałości i też problemy w szkole mam przez tą sytuacje w domu chciałam skończyć technikum żeby iść do zakonu ale nie wiem czy dam rade.....
 Paulina 15: 22.02.2010, 17:21
 madziaa : ja mam 17 lat i też czuje że to jest TO :) Też chce swe życie oddać Bogu poprzez zakon ;) Pozdrawiam ;)
 madziaa: 27.12.2009, 13:17
 Myślę o życiu zakonnymi w muszę stwierdzić że choć mam dopiero 15 lat, to na modlitwie czuję, że to jest TO!
 Mateusz: 04.09.2009, 23:13
 Pozdrawiam
(1) [2] [3] [4]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej