Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Oblubienica Chrystusa ukrytego w Eucharystii

     Jesteśmy wezwane by zwrócić myśli ku Bogu, by spotkać się z Nim, by móc z Nim być i móc Nim żyć. I pewnego dnia doszło do takiego spotkania w moim życiu w promieniach Tabernakulum i właśnie tam w Jego bliskości odnalazłam Skarb.

     Częste przebywanie z Jezusem rozpaliło we mnie pragnienie by płonąć przed Nim i dla Niego jak lampka która świeci przy Tabernakulum. Z tych spotkań powoli zrodziło się moje powołanie do życia zakonnego.

     Wstępując do Wspólnoty Monastycznej Sióstr Augustianek od Miłosierdzia Jezusa we Francji nie wiedziałam jeszcze wtedy jak wielki zaszczyt mnie czeka jaki Jezus przygotował dla mnie. Poprzez długie modlitwy, przede wszystkim poprzez głębokie przeżywanie codziennej Eucharystii moja miłość do Chrtstusa wciąż rosła. Każdy etap w moim życiu konsekrowanym prowadził mnie do tego upragnionego - do ślubów wieczystych. Odtąd już jestem na zawsze Oblubienicą Chrystusa ukrytego w Białej Hostii. Łącząc się z Nim w Komunii Świętej tworzymy jedno On we mnie a ja w Nim, chcę by Jezus przebywał stale w moim sercu i by je przemieniał. Pragnę być przy moim Panu jak Umiłowany Uczeń położyć głowę na Jego piersi by poczuć Nieskończoną Miłość Jego Boskiego Serca.

     Eucharystia w naszym życiu zakonnym jest jak Latarnia która swoimi promieniami oświeca każdy nasz dzień, daje nam siły i łaski by nieść Jej Światło chorym i wszystkim zagubionym pośród nocy tego świata.

     Nie odmawiamy Jezusowi naszych rąk aby dzielić i podawać Chleb Życia naszym braciom cierpiącym (mamy pozwolenie na udzielanie Komunii Świętej). Właśnie dzięki tej bliskości z Jezusem Eucharystycznym promieniujemy nie tylko na tę okolicę w której się znajdujemy, ale tymi promieniami miłości obejmujemy cały świat.


Dotykam Hostię swoimi rękoma.
Jezus - Hostia ukryty w mych dłoniach
jak w Tabernakulum.


Siostra Augustianka

Monastere N:D de la
Miséricorde
7, place Gambetta
29120 Pont-L'Abbé
Francja
e-mail: monasteredesaugustines@wanadoo.fr


   

Wasze komentarze:
 Gosia: 09.06.2015, 22:27
 Katarzyna to może dziewictwo konsekrowane? :)
 karolina16/17: 11.01.2008, 23:45
 hmm piekne swiadectwo
 Katarzyna: 16.04.2007, 21:41
 Kiedyś pisałam z jedną Augustynianką z Francji. Ja również zazdroszczę Wam tak wielkiego daru, by być tak blisko Zbawiciela... Ja również jestem zakochana w Jezusie Eucharystycznym, ale chciałabym mu służyć w świecie i zarazem być Jego Oblubienicą...
 Dominika: 11.02.2007, 20:16
 Jak ja zazdroszczę tym siostrom, że mogą dotykać Ciała Chrystusa... Wspaniałe świadectwo:)
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej