Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Na drugim miejscu

     Bóg powołał mnie do małżeństwa. Nie jestem w stanie określić kiedy dokładnie odczytałem, że tę drogę dla mnie przygotował. Ważne jest, że ją znalazłem i jest to droga o wiele wspanialsza niż mogłem sobie wcześniej wyobrazić.

     Jak odczytuję to moje powołanie? Jestem powołany do świętości. Każdy z nas jest. Ja jednak idę tą drogą wspólnie z żoną. Idziemy razem wspomagając siebie nawzajem. Czy ta droga jest przez to łatwiejsza? Nie wiem. Owszem, moja żona pomaga mi na każdym kroku, kiedy tylko widzi że tej pomocy potrzebuję. Ale i ja jestem przy niej po to, aby służyć pomocą. Także, a nawet przede wszystkim wtedy, gdy samemu jest ciężko. Dlaczego o tym piszę na początku? Gdyż jest to moje główne powołanie. Wszelkie inne aspekty mojego życia są niejako temu podporządkowane.

     Kiedyś, jeszcze długo przed ślubem, Emilka powiedziała mi, że będę u niej zawsze na drugim miejscu - na pierwszym Bóg. Trochę się wtedy zdziwiłem, trochę jednak zasmuciłem, trochę zaniepokoiłem. Okazuje się jednak, że taka właśnie kolejność pomaga nam właściwie ustawić wiele spraw. Oboje przed ślubem byliśmy zaangażowani w naszym Ruchu. Obecnie nadal jesteśmy. Z perspektywy czasu widzę, że chyba jeszcze bardziej. Inaczej. Z racji tego, że mamy małe dzieci, żona nie uczestniczy we wszelkich spotkaniach późno wieczornych, na niektóre spotkania ciężej jest nam się wybrać, w niektóre sprawy bardziej zaangażować. Jednak naprawdę tym wszystkim żyjemy oboje. Czujemy, że służymy naprawdę całym sercem. Nie zaniedbując rodziny oczywiście. Miałem pisać o sobie...

     Realizowanie mojego powołania do służenia innym, żyjąc jednocześnie w małżeństwie, wymaga nieco innego podejścia niż przed ślubem. Teraz mój czas jest nie tylko moim czasem. Muszę ciągle się uczyć organizowania, planowania mojego dnia. Muszę opanować sztukę oddzielania ważnych spraw od błahostek, odmawiania brania udziału w rzeczach mniej istotnych.

     I w tym miejscu chciałbym podziękować mojej żonie - że nie tylko nie narzeka gdy mówię jej o jakimś moim nowym pomyśle - to jeszcze, gdy jest to rzeczywiście coś ważnego, całym sercem stoi przy mnie.

Mirek


   

Wasze komentarze:
 Adamn: 29.01.2015, 17:37
 TO co wyzej. Błogosławieństwa!
 Anba: 11.02.2007, 21:10
 Niech Wam Bóg błogosławi. Ja od niedawna uczę się tej niepojętej Miłości, która codzień zaskakuje. Uczy się mój mąż. Bóg pozwolił prztrwać kryzys, byśmy mogli zbliżyć się do Niego. Pozdrawiam. Ania.
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej