Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Modlitwy Ojca Świętego Jana Pawła II

     O Duchu prawdy, który zstąpiłeś w dniu Pięćdziesiątnicy, by kształtować nas w szkole Bożego słowa, wypełnij w nas tę misję, którą powierzył Ci Syn. Napełnij wszystkie serca i podtrzymuj w nich gorące pragnienie tego, co jest w życiu naprawdę wielkie i piękne, tęsknotę za ewangeliczną doskonałością, pasję zbawiania dusz. Wspieraj "robotników żniwa" i udzielaj duchowej płodności ich trudowi na niwie dobra. Spraw, by nasze serca były całkowicie wolne i czyste, pomóż nam żyć, w pełni naśladując Chrystusa, abyśmy kiedyś mogli zakosztować Twojego najwyższego daru: radości, która się nigdy nie kończy. Amen.

***

     Panie Jezu, który niegdyś wezwałeś pierwszych uczniów, aby stali się rybakami ludzi, niech także i dziś rozbrzmiewa Twoje łagodne wezwanie: "Pójdź za Mną"! Udziel chłopcom i dziewczętom tej łaski, by radośnie odpowiedzieli na Twój głos! Wspieraj w apostolskim trudzie naszych biskupów, kapłanów i osoby konsekrowane.

     Obdarz wytrwałością naszych seminarzystów i wszystkich tych, którzy realizują swój ideał życiowy w pełnym oddaniu się Twej służbie. Rozbudź w naszych wspólnotach zapał misyjny. Poślij, o Panie, robotników na swoje żniwo i nie pozwól, by brak pasterzy, misjonarzy i tych, którzy poświęcają życie sprawie Ewangelii, doprowadził ludzkość do zguby. Maryjo, Matko Kościoła, wzorze wszystkich powołań, pomóż nam odpowiedzieć "tak" Panu, który wzywa nas do współpracy w Bożym planie zbawienia. Amen.

***

     Panie Jezu Chryste, Pasterzu naszych dusz, który nieustannie pełnym miłości wzrokiem wzywasz żyjących pośród trudności współczesnego świata młodych ludzi, mężczyzn i kobiety, otwórz ich umysły, by pośród wielu głosów rozbrzmiewających wokół nich rozpoznali Twój głos, tak różny od innych, łagodny i zarazem potężny, który także dzisiaj powtarza: "przyjdź i chodź za Mną".

     Wzbudź w sercach naszej młodzieży wielkoduszny zapał, spraw, że stanie się wrażliwą na oczekiwania braci, którzy wołają o solidarność, pokój, prawdę i miłość. Skieruj serca młodych ludzi na drogę ewangelicznego radykalizmu, który może współczesnemu człowiekowi objawić niezmierzone bogactwa Twojej miłości. Wezwij ich, przyciągnij do siebie z właściwą Tobie dobrocią. Weź ich, aby zaznali słodyczy bycia Twoją własnością! Poślij ich, by głosili Twoją prawdę i w ten sposób na zawsze pozostali w Tobie. Amen.

***

     Panie Jezu, który posłałeś tych, których chciałeś, poślij wielu do pracy dla Ciebie, do pracy z Tobą. Ty, który oświeciłeś swoim słowem tych, których powołałeś, oświeć nas darem wiary w Ciebie. Ty, który podtrzymywałeś ich w trudnościach, pomóż nam przeżyć nasze trudności. A jeśli ktoś pójdzie za Tobą, niech Twoja miłość ogrzewa to powołanie od chwili jego powstania, zapewnia mu wzrost i wytrwanie do końca. Amen.

***

     Do Ciebie się zwracamy, Matko Kościoła. Do Ciebie, której "fiat" otworzyło drzwi dla obecności Chrystusa w świecie, w historii i w duszach; do Ciebie, która przyjęłaś z pokornym milczeniem i całkowitym oddaniem się wezwanie Najwyższego.

     Spraw, by liczni mężczyźni i kobiety potrafili dziś znów rozpoznawać zapraszający głos Twojego Syna: "Pójdźcie za Mną" Spraw, by znaleźli odwagę potrzebną, aby opuścić swoje rodziny, zajęcia, ziemskie nadzieje i pójść za Chrystusem drogą przez Niego wyznaczoną.

     Wyciągnij swoją, matczyną rękę nad misjonarzami rozproszonymi po całym świecie, nad zakonnikami i zakonnicami pomagającymi starszym, chorym, niepełnosprawnym, sierotom; nad zaangażowanymi w nauczanie, nad członkami instytutów świeckich, będących cichym zaczynem dobrych dzieł; nad tymi, którzy w klauzurze żyją wiarą i miłością, wypraszając zbawienie świata. Amen.

***

     Dobry Pasterzu naszych dusz, Ty znasz swoje owce i wiesz, jak dotrzeć do serca człowieka. Otwórz umysły i serca młodych, którzy szukają i oczekują słowa prawdy dla swego życia; daj im odczuć, że tylko w Tajemnicy Wcielenia znajdą pełne światło. Dodaj odwagi tym, którzy wiedzą, gdzie szukać prawdy, ale boją się. że Twoje wymagania są zbyt trudne, i porusz ducha tych, którzy chcieliby pójść za Tobą. lecz nie umiejąc przezwyciężyć niepewności i strachu, idą za innymi głosami i wchodzą na drogi prowadzące donikąd.

     Ty jesteś Słowem Ojca, słowem, które stwarza i zbawia, słowem, które oświeca i umacnia serca. Przełam swoim Duchem opory i wahania niezdecydowanych; daj tym, których powołujesz, odwagę odpowiedzenia z miłością: "Oto ja, poślij mnie!". Amen.   

Wasze komentarze:
 Rafał: 14.09.2015, 00:40
 Święty Janie Pawle II, proszę Cię żebyś pomógł mi dostrzec moje powołanie życiowe. Wypraszaj u Boga, by wskazał mi, jakie jest moje zadanie na ziemi. Przez Chrystusa, Pana naszego, amen.
 matka: 12.02.2015, 11:28
 Błagam modlitwę za mnie i moje dzieci wyniki o wiarę do Ojca nieba i ziemi
 Grażyna B: 10.01.2013, 03:03
 Ojcze Święty wyproś u Boga Ojca łaski dla mnie i mojej córki aby wyszła z samotności i znalazła w końcu na swojej drodze życia przyzwoitego,mądrego męzczyznę aby mogła z nim stworzyć kochającą rodzinę
 Kasia: 31.08.2012, 11:36
 Proszę Cię Ojcze Święty o znalezienie pracy i o zdrowie. Pobłogosław mój nowy związek by wszystko w nim było dobrze.
 Maria: 15.06.2012, 21:00
 Ojcze Święty błagam o pomoc dla moich dzieci, proszę aby szczęśliwe zdały wszystkie czekające ich egzaminy,zaliczenia,kolokwia aby nie musiały zdawać ich ponownie we wrześniu.Proszę o wszelkie błogosławieństwo dla nich.Gorąco ufam
 Basia: 08.06.2012, 16:21
 Janie Pawle II prosze, wypros u Boga laske bysmy mogli miec dziecko
 damian: 02.03.2012, 10:39
 dziekuje za wiare jaka mi dajesz na codzien Ojcze Świety
 paweł szymaniak : 31.10.2011, 17:14
 PAPIEŻ BOGA
 paweł : 31.10.2011, 17:05
 Boski Papież
 jola: 26.05.2011, 19:20
 ojcze swiety prosze cie o pomoc w trudnych chwilach w jakiej sie znalazlam
 Grażyna: 11.05.2011, 16:01
 Błogosławiony Janie Pawle II nasz ukochany Papieżu, wyproś dla mnie Boże Łaski i pomoc w mojej rozpaczliwej sytuacji.
 Beata: 04.04.2011, 20:00
 Ojcze Święty proszę Cię o pomoc w trudnej sytuacji w jakiej się znalazłam.
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej