Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Modlitwy Ojca Świętego Jana Pawła II

     O Duchu prawdy, który zstąpiłeś w dniu Pięćdziesiątnicy, by kształtować nas w szkole Bożego słowa, wypełnij w nas tę misję, którą powierzył Ci Syn. Napełnij wszystkie serca i podtrzymuj w nich gorące pragnienie tego, co jest w życiu naprawdę wielkie i piękne, tęsknotę za ewangeliczną doskonałością, pasję zbawiania dusz. Wspieraj "robotników żniwa" i udzielaj duchowej płodności ich trudowi na niwie dobra. Spraw, by nasze serca były całkowicie wolne i czyste, pomóż nam żyć, w pełni naśladując Chrystusa, abyśmy kiedyś mogli zakosztować Twojego najwyższego daru: radości, która się nigdy nie kończy. Amen.

***

     Panie Jezu, który niegdyś wezwałeś pierwszych uczniów, aby stali się rybakami ludzi, niech także i dziś rozbrzmiewa Twoje łagodne wezwanie: "Pójdź za Mną"! Udziel chłopcom i dziewczętom tej łaski, by radośnie odpowiedzieli na Twój głos! Wspieraj w apostolskim trudzie naszych biskupów, kapłanów i osoby konsekrowane.

     Obdarz wytrwałością naszych seminarzystów i wszystkich tych, którzy realizują swój ideał życiowy w pełnym oddaniu się Twej służbie. Rozbudź w naszych wspólnotach zapał misyjny. Poślij, o Panie, robotników na swoje żniwo i nie pozwól, by brak pasterzy, misjonarzy i tych, którzy poświęcają życie sprawie Ewangelii, doprowadził ludzkość do zguby. Maryjo, Matko Kościoła, wzorze wszystkich powołań, pomóż nam odpowiedzieć "tak" Panu, który wzywa nas do współpracy w Bożym planie zbawienia. Amen.

***

     Panie Jezu Chryste, Pasterzu naszych dusz, który nieustannie pełnym miłości wzrokiem wzywasz żyjących pośród trudności współczesnego świata młodych ludzi, mężczyzn i kobiety, otwórz ich umysły, by pośród wielu głosów rozbrzmiewających wokół nich rozpoznali Twój głos, tak różny od innych, łagodny i zarazem potężny, który także dzisiaj powtarza: "przyjdź i chodź za Mną".

     Wzbudź w sercach naszej młodzieży wielkoduszny zapał, spraw, że stanie się wrażliwą na oczekiwania braci, którzy wołają o solidarność, pokój, prawdę i miłość. Skieruj serca młodych ludzi na drogę ewangelicznego radykalizmu, który może współczesnemu człowiekowi objawić niezmierzone bogactwa Twojej miłości. Wezwij ich, przyciągnij do siebie z właściwą Tobie dobrocią. Weź ich, aby zaznali słodyczy bycia Twoją własnością! Poślij ich, by głosili Twoją prawdę i w ten sposób na zawsze pozostali w Tobie. Amen.

***

     Panie Jezu, który posłałeś tych, których chciałeś, poślij wielu do pracy dla Ciebie, do pracy z Tobą. Ty, który oświeciłeś swoim słowem tych, których powołałeś, oświeć nas darem wiary w Ciebie. Ty, który podtrzymywałeś ich w trudnościach, pomóż nam przeżyć nasze trudności. A jeśli ktoś pójdzie za Tobą, niech Twoja miłość ogrzewa to powołanie od chwili jego powstania, zapewnia mu wzrost i wytrwanie do końca. Amen.

***

     Do Ciebie się zwracamy, Matko Kościoła. Do Ciebie, której "fiat" otworzyło drzwi dla obecności Chrystusa w świecie, w historii i w duszach; do Ciebie, która przyjęłaś z pokornym milczeniem i całkowitym oddaniem się wezwanie Najwyższego.

     Spraw, by liczni mężczyźni i kobiety potrafili dziś znów rozpoznawać zapraszający głos Twojego Syna: "Pójdźcie za Mną" Spraw, by znaleźli odwagę potrzebną, aby opuścić swoje rodziny, zajęcia, ziemskie nadzieje i pójść za Chrystusem drogą przez Niego wyznaczoną.

     Wyciągnij swoją, matczyną rękę nad misjonarzami rozproszonymi po całym świecie, nad zakonnikami i zakonnicami pomagającymi starszym, chorym, niepełnosprawnym, sierotom; nad zaangażowanymi w nauczanie, nad członkami instytutów świeckich, będących cichym zaczynem dobrych dzieł; nad tymi, którzy w klauzurze żyją wiarą i miłością, wypraszając zbawienie świata. Amen.

***

     Dobry Pasterzu naszych dusz, Ty znasz swoje owce i wiesz, jak dotrzeć do serca człowieka. Otwórz umysły i serca młodych, którzy szukają i oczekują słowa prawdy dla swego życia; daj im odczuć, że tylko w Tajemnicy Wcielenia znajdą pełne światło. Dodaj odwagi tym, którzy wiedzą, gdzie szukać prawdy, ale boją się. że Twoje wymagania są zbyt trudne, i porusz ducha tych, którzy chcieliby pójść za Tobą. lecz nie umiejąc przezwyciężyć niepewności i strachu, idą za innymi głosami i wchodzą na drogi prowadzące donikąd.

     Ty jesteś Słowem Ojca, słowem, które stwarza i zbawia, słowem, które oświeca i umacnia serca. Przełam swoim Duchem opory i wahania niezdecydowanych; daj tym, których powołujesz, odwagę odpowiedzenia z miłością: "Oto ja, poślij mnie!". Amen.   

Różaniec Różaniec
abp Grzegorz Ryś
Jeśli szukasz głębokich rozważań tajemnic różańcowych, dobrze trafiłeś. Przedstawiamy Ci osobiste, oparte na słowie Bożym rozważania abp. Grzegorza Rysia. Myśli duchownego skupiają się tutaj wokół poszczególnych tajemnic czterech części Różańca.... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Rafał: 14.09.2015, 00:40
 Święty Janie Pawle II, proszę Cię żebyś pomógł mi dostrzec moje powołanie życiowe. Wypraszaj u Boga, by wskazał mi, jakie jest moje zadanie na ziemi. Przez Chrystusa, Pana naszego, amen.
 matka: 12.02.2015, 11:28
 Błagam modlitwę za mnie i moje dzieci wyniki o wiarę do Ojca nieba i ziemi
 Grażyna B: 10.01.2013, 03:03
 Ojcze Święty wyproś u Boga Ojca łaski dla mnie i mojej córki aby wyszła z samotności i znalazła w końcu na swojej drodze życia przyzwoitego,mądrego męzczyznę aby mogła z nim stworzyć kochającą rodzinę
 Kasia: 31.08.2012, 11:36
 Proszę Cię Ojcze Święty o znalezienie pracy i o zdrowie. Pobłogosław mój nowy związek by wszystko w nim było dobrze.
 Maria: 15.06.2012, 21:00
 Ojcze Święty błagam o pomoc dla moich dzieci, proszę aby szczęśliwe zdały wszystkie czekające ich egzaminy,zaliczenia,kolokwia aby nie musiały zdawać ich ponownie we wrześniu.Proszę o wszelkie błogosławieństwo dla nich.Gorąco ufam
 Basia: 08.06.2012, 16:21
 Janie Pawle II prosze, wypros u Boga laske bysmy mogli miec dziecko
 damian: 02.03.2012, 10:39
 dziekuje za wiare jaka mi dajesz na codzien Ojcze Świety
 paweł szymaniak : 31.10.2011, 17:14
 PAPIEŻ BOGA
 paweł : 31.10.2011, 17:05
 Boski Papież
 jola: 26.05.2011, 19:20
 ojcze swiety prosze cie o pomoc w trudnych chwilach w jakiej sie znalazlam
 Grażyna: 11.05.2011, 16:01
 Błogosławiony Janie Pawle II nasz ukochany Papieżu, wyproś dla mnie Boże Łaski i pomoc w mojej rozpaczliwej sytuacji.
 Beata: 04.04.2011, 20:00
 Ojcze Święty proszę Cię o pomoc w trudnej sytuacji w jakiej się znalazłam.
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej